התערוכה של ברצלונה נפתחה לראשונה בישראל בהיכל הטוטו שבעיר חולון. 1,500 מטרים של טכנולוגיה יוצאת דופן, נעל הזהב המקורית של מסי מוצגת לקהל הרחב וכן גם נעליים, סרט קפטן ואף כפפות של השוער האגדי ויקטור ואלדס. התערוכה נפתחה באופן רשמי בארץ לאחר מכן תעבור לדבואי ומשם לשאר מקומות ברחבי העולם. 

נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה, הגיע לכבד בנוכחתו בטקס הפתיחה וכמו כן גם שחקני העבר של ברצלונה שהספיקו לנחות היום. המנהל המקצועי החדש של הקטלונים ואקס מכבי ת”א, ג׳ורדי קרויף גם הוא הגיע לביקור בארץ וכיבד בנוכחתו. מעולם הכדורגל שלנו הגיעו: חיים רביבו, ג׳קי בן זקן ובניו, עידן ורד, איתי שכטר ואלונה ברקת. 

אנטוניו מילאן וז’ואן לאפורטה (רדאד ג'בארה)אנטוניו מילאן וז’ואן לאפורטה (רדאד ג'בארה)

זואן לאפורטה, נשיא מועדון הכדורגל ברצלונה: “תודה על המילים החמות, שגריר ספרד, תודה על  האופן בו אתה מייצג אותנו בישראל ותודה לחברה שהוציאה את הפרויקט לפועל. חבריי בישראל, זה כבוד גדול בשבילנו לפתוח את האירועים ולקרב את בארסה לאוהדים מסביב לעולם ולחבר אותם לערכים שלנו. כמו שאתם יכולים לראות תערוכת בארסה, זה מסע של היסטוריה שמשלב חוויה אינטראקטיבית המשלבת טכנולוגיה מתקדמת. תיהנו בסיור ואני מקווה שתחוו את ההרגשה הנהדרת של הקאמפ נואו בעזרת המשחקים האינטראקטיבים והחללים המתקדמים. 

ג'ורדי קרויף ואבי נימני (רדאד ג'בארה)ג'ורדי קרויף ואבי נימני (רדאד ג'בארה)

“אני רוצה להודות לאוהדי בארסה הישראליים שאין דומים להם בעולם.  בארסה היא מועדון כדורגל אירופאי, אבל יש לה המון אוהדים בישראל. אחד הדברים היפים בבארסה, זה היכולת שלה להתחבר לכל אוהד בכל מקום בעולם תוך כדי שהיא מקדמת ערכים כמו דמוקרטיה ושלום וזה תוך אמונה  הספורט יכול לחבר בין אנשים ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. כדורגל זה תשוקה, זה תחושה ואני רוצה שאוהדי בארסה בישראל ירגישו את הנשמה שלנו. תודה רבה לאוהדי בארסה של ישראל (סיים את דבריו בעברית)". 

הנשיא התייחס לביטול המשחק מול בית”ר ירושלים: “הוחלט לדחות את משחק הידידות מול בית”ר ירושלים בישראל מסיבות מסיומת ואני מכבד את זה. היה אינטרס שהקבוצה הראשונה של ברצלונה תגיע לשחק בישראל. בהתחלה היה דיבור שנשחק בתל אביב ולאחר מכן בירושלים. זה לא משנה עבורנו, אנחנו מכבדים את ישראל ואת כל הערים שבה ואוהבים את המדינה הזאת. הוא (משה חוגג) החליט לבטל את המשחק אבל אני בטוח שהקבוצה הראשונה של ברצלונה תגיע בקרוב לשחק בישראל, אני מכבד מאוד את נשיא המדינה”.  

ג'ורדי קרויף וז’ואן לאפורטה (רדאד ג'בארה)ג'ורדי קרויף וז’ואן לאפורטה (רדאד ג'בארה)

עתידו של מסי: “יש שיחות עם ליאו מסי. אני מאוד מעריך את מסי כי אני יודע שהוא רוצה להישאר כאן. אנחנו עושים הכל בשביל זה וגם הוא. אנחנו חייבים לציית לחוקים של לה ליגה ואנחנו עושים את הטוב ביותר שלנו כדי לעמוד בזה. אני מקווה שזה יקרה בקרוב כי ברור שברצלונה רוצה שמסי יישאר. ברצלונה, מסי וללה ליגה, כולנו מכבדים אחד את השני ואני מאמין שכל מי שעומד מאחורי העניין עושה את הטוב ביותר שלו, אני מעריך את כולם. מסי שמח בברצלונה ואני מקווה לעשות את הטוב ביותר שלי כדי להחתים את מסי בברצלונה שוב”.

ג׳ורדי קרויף אמר: ״אני תמיד מתגעגע לישראל, ביליתי כאן במשך שש שנים, יש לי זיכרונות מתוקים מאוד. אני מרגיש כבוד שאחרי שנים אנשים זוכרים. אני תמיד שמח להגיע לישראל ולבלות את זמני כאן”. 

התערוכה: ״אני מאוד שמח שהתערוכה הגיעה לכאן לישראל, אני בטוח שגם מועדון כמו ברצלונה. שיחקתי במועדון ואבא שלי שאני לא צריך להסביר מה הוא עשה למען המועדון הזה. באופן אישי זה כיף גדול שזה כאן״. 

העבודה בברצלונה: ״אני מתחיל את עבודתי בברצלונה באוגוסט״.

מפגש נשיאים: הרצוג אירח את לאפורטה