אין בכלל ספק שברצלונה היא הקבוצה הפייבוריטית לקלאסיקו, במיוחד כשהיא משחקת בבית. אך קלאסיקו זה כמו דרבי שקשה לצפות מה יקרה בו, במיוחד כשלראשונה העונה לרשותו של זינדין זידאן יעמוד סגל מלא.

בהגנה הוא צפוי לפתוח עם סרחיו ראמוס, אך יש לו התלבטות בין דני קרבחאל לבין דנילו. במרכז השדה השחקן הכי חשוב עבור ריאל הוא קאסמירו, שרפא בניטס נלחם עליו וצירף אותו לקבוצה למרות כל הביקורות מכל הכיוונים. כשזידאן הגיע הוא לא נתן לו לשחק, אך כיום הוא נחשב לשחקן המשמעותי ביותר של ריאל. הוא יתופקד לצד לוקה מודריץ' וטוני קרוס, ובחלק ההתקפי גארת' בייל, קארים בנזמה וכריסטיאנו רונאלדו.

ברצלונה חוגגת, ריאל מאוכזבת (רויטרס)
ברצלונה חוגגת, ריאל מאוכזבת (רויטרס)
 

אלא שלצד כל השחקנים הללו של ריאל, ברצלונה מגיעה למשחק בכושר טוב ועדיף. למרות הפגרה, שחקני בארסה ששיחקו במדי נבחרותיהן הצטיינו - ליאו מסי, לואיס סוארס, ניימאר ואחרים, לכן אני חושב שברצלונה טובה יותר.

ברצלונה תנצח, למרות שריאל מדריד הציגה יכולת לא רעה לפני הפגרה. זה יקרה בעיקר בשל העובדה שמדובר במשחק חוץ, ואנו יודעים שריאל מתקשה אפילו מול יריבות חלשות יותר במשחקי החוץ שלה. בברנבאו היא מרגישה הרבה יותר בטוחה וטובה, אך משהו לא טוב קורה לה כשהיא יוצאת ממנו.

ואם מתייחסים לקרב בין רונאלדו למסי, הרי שכביכול רונאלדו סופג ביקורות, אבל משום מה שוכחים שהוא כבש כבר 40 שערים העונה והיד עוד נטויה. מנגד, כמובן שמסי זה מסי והוא בעונה פנטסטית. הוא פתח אותה לא טוב, עבר פציעה וחזר לעצמו, למסי שכולם מכירים. מסי, במשחק כזה, מול הקהל הביתי בקאמפ נואו, יודע להתעלות במיוחד כשהוא רואה מול העיניים את ריאל מדריד. יש לו השפעה עוד יותר גדולה והוא מספק את הסחורה עם שערים, בישולים ויופי של כדורגל.

הקלאסיקו הגדול: MSN נגד BBC, מי יקח?

אני צופה שברצלונה תשלוט במגרש. אם ריאל מדריד תיתן לה להניע את הכדור ולא תלחץ גבוה למעלה, תהיה לה בעיה. במיוחד אם ריאל תחכה לברצלונה מאחור ותאפשר לה להניע את הכדור בסבלנות. כך ברצלונה דווקא תגיע למצבים ותבקיע.

נכון שבדרך כלל יומרני לשחק מול ברצלונה עם הרבה שחקנים בחלק הקדמי, זה באמת לקחת סיכון. אבל אנחנו מדברים על ריאל מדריד - הקבוצה הטובה בעולם אחרי ברצלונה, זו לא איזו קבוצה קטנה. ריאל חייבת וצריכה להגיע עם הרבה יותר אמביציה כדי לנצח את המשחק. עליה להראות לפחות בדקות הפתיחה שהיא לא הגיעה רק לשחק על התקפות מתפרצות ולנסות לגנוב שער, כי זה לא מה שיביא לה את הניצחון.

אם ריאל מדריד רוצה להציל משהו מכבודה העונה, היא צריכה לשחק משוחרר. אם היא תחכה, היא תקבל מכה קשה מברצלונה. נכון, זה הקלאסיקו הראשון של זידאן בתור מאמן, אבל הוא יודע מה זה קלאסיקו. מדובר באגדה שעמדה אין ספור פעמים במעמדים כאלו בעבר וזו לא צריכה להיות בעיה. לריאל היו השבוע אימונים בהם השחקנים נראו משוחררים ועם הרבה חיוכים, זה טוב כדי להוריד לחץ.

ברצלונה חוגגת, ריאל מאוכזבת (רויטרס)
ברצלונה חוגגת, ריאל מאוכזבת (רויטרס)
 

אבל בסופו של דבר, אני לא חושב שכל זה יעזור. אני מהמר שברצלונה תנצח 1:3 ובכלל נראה הרבה שערים. בשורה התחתונה - ברצלונה פייבוריטית, ולא רק בגלל הטבלה.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל