אחרי שבוע לא פשוט מבחינתם, במ.ס אשדוד יצאו מסופקים אמש (חמישי) מה-2:2 מול הפועל באר שבע ומקווים להבטיח כרטיס לאירופה במחזור הבא. שבוע ללא שינה וללא אימונים מסודרים אם בכלל, עבר על אנשי ושחקני אשדוד שעירם ספגה לא מעט מהמטחים שנורו אל עבר ישראל בסבב הלחימה.

הזרים חששו והועברו לחיפה, לקבוצה לא הצליחו למצוא מקום להתאמן ועד שמצאו פתרון וחברו לשחקנים הזרים בחיפה, היה זה יומיים בלבד לפני ההתמודדות מול הקבוצה מבירת הנגב.  בקבוצה כעסו על החלטות שיפוט מסוימות של השופט הראשי איתן שמואלביץ’ שפסל לקבוצה שני שערים במהלך המשחק.

רוני לוי ומיגל ויטור בסיום לאחר אשדוד

הראשון של שער נפלא של יעקב בריהון בדקה ה-15 שנפסל עקב טענה לעבירה קודמת למהלך באמצעות ה-VAR, שריקה דיי גבולית. לאחר מכן, בעיטה חופשית של אשדוד בדקה ה-44, גורדנה בעט לפני ששחקני ההגנה נערכו בחומה, השופט שסימן תחילה על שער, התחרט ופסל אותו.

״לא הייתה לו שום סיבה מוצדקת לבטל את השער גם כששאלנו לא הייתה סיבה. באיזו קלות שופטים פוסלים שערים זה פשוט לא ייאמן״, אמרו במועדון ובנוסף טענו כי גורדנה שאל פעמיים את שמואלביץ’ האם הוא יכול לבעוט, השופט אישר לו לבעוט בנחרצות ואף הוריד רגלו מהכדור אך כאמור פסל לבסוף. 

איתן שמואלביץ' מסתכל ב-VAR (עמרי שטיין)איתן שמואלביץ' מסתכל ב-VAR (עמרי שטיין)

מיד עם סיום המשחק וההודעה על הפסקת האש במהלך הלילה, השחקנים ששהו מיום שלישי בבית מלון בכרמל חזרו לבתים שלהם למעט הזרים שנותרו לעוד לילה, וכולם יחזרו להתאמן באשדוד. ״היה קשה מאוד לשחק אחרי הפסקה כזו ובכלל שבוע כזה קשה מנטלית״, אמר אחד השחקנים, ״הרגשנו כבדים יותר, מותשים ולשחק משחק בית לא בבית לא הוסיף. זו תקופה של סוף העונה שגם ככה אין יותר מידי אוויר, הרוב פה על האדים האחרונים״.

הקפטן טום בן זקן סיכם את המשחק ואמר תחילה, ״קודם כל אני רוצה להגיד תודה לחיילי צה״ל וכוחות הביטחון שהרבה בזכותם המשחק הזה התקיים. גם להגיד לתושבי העוטף שחיים וסופגים יום יום את המצב הזה שאני מעריך אותם. לגבי המשחק עצמו, אני חושב שעשינו משחק מעולה אחרי שלא התאמנו שמונה ימים ועשינו את המקסימום שלנו במצב הזה. אני לא רוצה להתעסק בשיפוט או לא שיפוט, יצאנו עם נקודה וכל נקודה חשובה לנו. אנחנו כבר עם הפנים למכבי חיפה״.

טום בן זקן מנסה לעצור את שון גולדברג (עמרי שטיין)טום בן זקן מנסה לעצור את שון גולדברג (עמרי שטיין)

במועדון היו שבעי רצון משיתופם של השחקנים הצעירים כדוגמת עידן דהן, עוז בילו, זוהר סזנו ובמיוחד מהתצוגה של חמזה מוואסי שפתח בהרכב לראשונה בליגת העל, כבש שער נהדר וסיפק משחק טוב מאוד מצידו. כמו כן, החמיאו לשוער רועי משפתי שסיפק מספר הצלות משמעותיות במהלך המשחק ובעיקר אחת בסוף שהביאה נקודה חשובה לעיר הנמל. 

גם מהמצב של הפצועים יש עידוד מסוים לקראת שלושת המשחקים שנותרו כשגיל כהן החלים ונכנס בדקה ה-74. כמו כן, שלומי אזולאי התאושש גם הוא מהפציעה בשריר הירך האחורי אמש ושותף מהדקה ה-82 ואילו דין דוד חזר לסגל אך לא שותף ועתיד להשתלב נגד הירוקים ביום ראשון. בניגוד לשאר, השוער יואב גראפי שסובל מדלקת בגיד אכילס עדיין לא כשיר ובספק אם יצליח לשוב עוד להמשך העונה.

יואב גראפי (שחר גרוס)יואב גראפי (שחר גרוס)

בתוך כך, כפי שפורסם ב-ONE, טימותי אוואני ופהאד באיו הפצועים חזרו הלילה לאוגנדה. השניים מחזיקים בחוזה גם לעונה הבאה אך טרם התקבלה החלטה סופית באשר לחלוץ שמחזיק בחוזה לעוד שלוש שנים, ויחכו לראות האם יושג לבסוף הכרטיס המיוחל לאירופה על מנת לבחון את כל שחקני הסגל לקראת העונה הבאה. 

במחזור הקרוב ייפגשו חניכיו של רן בן שמעון את  מכבי חיפה שוב באצטדיון סמי עופר אך בניגוד למשחקים קודמים, הקבוצה תתכנס בבית מלון לפני המשחק רק בבוקר המשחק ולא תלון שם שוב. באשדוד מודעים היטב לעובדה כי לא הצליחו לנצח מהמחזור ה-28, שזה למעשה חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון כשבארבעה האחרונים הוציאו תיקו, והנתון הזה יושב להם בראש, כמו זה שהם יכולים להבטיח את הכרטיס לקונפרנס ליג במשחק מול הירוקים.

רן בן שמעון (עמרי שטיין)רן בן שמעון (עמרי שטיין)