למרות ההפסד המאכזב 2:0 למכבי חיפה אמש (ראשון), לאור התוצאות בשאר המשחקים מ.ס אשדוד הבטיחה מעשית את המקום באירופה עם מרחק של 6 נקודות מהפועל באר שבע הרביעית וכשנותרו 6 בקופה.

“הקצב שלנו לא התאים לקצב שלהם”, סיכם רן בן שמעון בסיום. “הם התחילו ב-100 אחוזים ואנחנו ב-60 אחוזים. יצאנו במזל מהחצי הראשון רק עם 1:0, צריך להיות כנים. מגיע למכבי חיפה את האליפות הזאת, ראיתי כמה הם עבדו קשה בשביל זה ומגיע להם את זה. אשדוד עשתה דברים כל כך מדהימים העונה ואני רוצה לסיים את העונה בצורה טובה. הסגל שלנו לא התכונן לא לקורונה, לא למלחמות ומבצעים ודברים כאלה, התקופה שהייתה עם שלושה משחקים בשבוע שאבה הרבה מהשחקנים שלי אז מבחינתי זה לא מובן מאליו שהם הרימו את עצמם בחצי השני ומגיע להם שאפו על זה”.

אוהדי מכבי חיפה בטירוף מחוץ לסמי עופר

הקבוצה מעיר הנמל אומנם הציגה יכולת לא טובה ולא אופיינית מבחינתה העונה אך בעקבות ההפסד של מכבי פתח תקווה הרביעית (פער של חמש נקודות) והעובדה כי גם המקום הרביעי ככל הנראה יוביל לאירופה, מטרת הכרטיס לקונפרנס ליג הושגה גם אם לא באופן רשמי עדיין. 

המאמן החל בסיכומים לאור הבטחת הכרטיס ואמר: “עד מחזור 21 היינו אחת מבין 2-3 הקבוצות הכי טובות בישראל, שיחקנו כדורגל יוצא מן הכלל ואז היו כמה דברים אבל אין ספק שאנחנו שמים חותמת על עונה מדהימה של מ.ס אשדוד. פעם הקבוצה הזאת הייתה מסתכלת אחרי כל הפסד מה קורה מתחת אבל העונה הזאת כל הזמן הסתכלנו למעלה ומגיע להם שאפו גדול על מה שהם עשו השנה. עצם זה שהמועדון הזה מגיע לאירופה זה הישג אדיר של אשדוד”.

רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)

בתוך כך, המאמן גם נשאל על עתידו של רועי גורדנה במועדון, שעל אף שלא רשם משחק גדול כמו גם שאר חבריו, היה מהבולטים על כר הדשא במרכז תוך שהוא רושם עונה מצוינת מבחינתו. רב״ש לא התייחס באופן רשמי לפרסומים על ההתעניינות בשחקן אך הבטיח: “נעשה מאמצים להשאיר את השחקנים הטובים שלנו איתנו לקראת אירופה. יהיה קיץ מעניין, עדיין כלום עוד לא סגור”. במועדון אגב העידו גם הם כי צפויות שיחות נוספות בקרוב עם גורדנה וכן עם שלומי אזולאי במטרה להגיע עם השניים בכל זאת להבנות. 

במחזור אמצע השבוע, תארח אשדוד את מכבי תל אביב באצטדיון הי״א וזאת במטרה לחזור למסלול הניצחונות אחרי שלא ניצחה מהמחזור ה-28 ורוצה להשיג ניצחון ביתי נוסף ואחרון לעונה זו. רועי גורדנה ופיראס אבו עקל ייעדרו ממחזור הסיום מול מכבי פתח תקווה בגין צבירת כרטיסים צהובים.