בתום משחק מהנה במיוחד, מ.ס אשדוד והפועל באר שבע נפרדו הערב (חמישי) ב-2:2 במסגרת המחזור ה-33 בליגת הבורסה לניירות ערך, תוצאה שקירבה את הקבוצה מעיר הנמל להשגת הכרטיס לאירופה בתום העונה. כזכור, המשחק הוזז מאצטדיון הי”א לסמי עופר בעקבות המצב הקשה בדרום בצל מבצע “שומר חומות” ומתקפת הטילים על הערים הדרומיות.

מאמן מ.ס אשדוד, רן בן שמעון, אמר בסיום: “המועדון הביא את המשפחות קרוב אלינו, זה דבר מאוד יפה. עזרו לנו עוד אנשים, מכבי חיפה נתנו לנו להתאמן וזה לא מובן מאיליו. כמו כל השנה אלתרנו כמעת כמו אדיר מילר וצריך להסתדר ולא להיות הקרבן ולהתמסכן. לא רציתי להפסיד את המשחק הזה. נקווה שיסתדר אם נגיע לאירופה זה יהיה הישג ענק, מילה טובה לשחקנים. לא בכינו לעולם על חוסרים, לעולם לא מחפשים תירוצים. מגיעים כל פעם עם אנרגיות ומגיע להם שאפו. יחסית למצב אנחנו מסתדרים מצוין”.

רוני לוי ומיגל ויטור בסיום לאחר אשדוד
רן בן שמעון (שחר גרוס)רן בן שמעון (שחר גרוס)

מאמן הפועל ב”ש, רוני לוי סיפר: אני ורן עשינו קברת דרך ארוכה ביחד, הוא מאמן מצוין. קשה להתאמן ככה וזה לא אידאלי. ליבנו עם החיילים ותושבי עוטף עזה – מוסר להם מכאן תודה. זה קשה ולא אידאלי אבל זה המצב. זה הולך קשה, יש שנים שהדברים הולכים יותר קשה. אני מרוצה מאיך שהקבוצה נראית, חסר לנו מזל. הפלייאוף העליון מאוד קשה, אין משחק קל. ננסה עוד קצת. הלוואי שהקהל שלנו היה איתנו ומגיע לו לראות את הקבוצה שלו מנצחת.

רוני לוי (עמרי שטיין)רוני לוי (עמרי שטיין)

טום בן זקן: “רוצה להגיד תודה לחיילי צבא ההגנה, כוחות הביטחון ותושבי העוטף – בזכותם המשחק הזה התקיים. נקווה שנחזור לשגרה.. לא התאמנו שמונה ימים. כל הכבוד לשחקנים שבאו לנצח. אנחנו צריכים להסתכל על הטבלה, זה  לא ודאי המקום שלנו באירופה. עשינו עונה טובה מאוד. אם נהיה באירופה אני מקווה שנצליח שם. בריאות לעם ישראל”.

טום בן זקן מנסה לעצור את שון גולדברג (עמרי שטיין)טום בן זקן מנסה לעצור את שון גולדברג (עמרי שטיין)

מיגל ויטור סיפר בסיום: “היו לנו עשרה ימים קשים בב”ש ובמדינה רצינו לתת לאוהדים שלנו קצת רגעי אושר. ניסינו לנצח, היו לנו הרבה הזדמנויות לגמור את המשחק אבל לפעמים הכדורגל הוא כזה. ננסה לנצח את שלושת המשחקים שעוד נותרו לנו”.

שחקני אשדוד ובאר שבע (עמרי שטיין)שחקני אשדוד ובאר שבע (עמרי שטיין)

בתוך כך, שחקני מ.ס אשדוד, שעירם הותקפה במהלך מבצע “שומר החומות” ונאלצו לנדוד צפונה לחיפה בשבוע האחרון על מנת שיוכלו להתאמן, הוכיחו שאפשר גם אחרת כשעלו למשחק עם חולצות עליהן הכיתוב דו קיום בערבית ובערבית.

המסר המפייס הגיע אחרי מספר שבועות בהם ישנן הפרות סדר רבות במדינה בעיקר בערים המעורבות והערביות ואין ספק שהכדורגל בפרט, והספורט בכלל, בו משחקים יחדיו באותן קבוצות שחקנים יהודים וערבים, הוא אחד המקומות הנכונים ביותר כדי לקדם את הדו קיום במדינת ישראל.

שחקני אשדוד חוגגים עם רמזי ספורי (עמרי שטיין)שחקני אשדוד חוגגים עם רמזי ספורי (עמרי שטיין)
מוסא בגאיוקו עם הכדור (עמרי שטיין)מוסא בגאיוקו עם הכדור (עמרי שטיין)
יעקב בריהון (עמרי שטיין)יעקב בריהון (עמרי שטיין)