רגשות מעורבים במ.ס אשדוד אחרי ההפסד אמש (רביעי) 3:2 להפועל כפר סבא שהדליק נורות אדומות אך עם זאת חתם באופן סופי ורשמי את ההישארות של הקבוצה בליגת העל כשנותרו עוד שני משחקים עד לתום העונה. באשדוד ביקרו בחריפות את ההגנה אך נשמו לרווחה עם ההישארות והוציאו לדרך את ההכנות לעונה הבאה, כשעל הפרק בלם, קשר וחלוץ זרים לצד חיזוק בעמדת המגן השמאלי בעוד דודי תירם, שובל גוזלן ונאור עבודי יעזבו.

"אנחנו משחקים טוב, משחקים ברמה גבוהה אבל מקבלים גולים ברמה נמוכה, קל מידי", טען רן בן שמעון אחרי ששוב קבוצתו ספגה שלושה שערים בארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים, "אין קבוצות תחרותיות בעולם שנמצאות במקומות טובים ותחרותיים שמקבלות גולים בקלות, זה אחד הפרמטרים הגדולים ביותר להצלחה - הקושי לקבל גולים, ועל זה נצטרך לעבוד ולמצוא את האיזון. אני רוצה לנצח והכל אבל זה היה עד עכשיו תאורטי ולאור התוצאות האחרונות אני נושם לרווחה שנשארנו בליגה רשמית, לא שהיה לזה כזה סיכוי לפני זה אבל זו תחושת הקלה".

בעוד המאמן ביקר את משחק ההגנה, גם השחקנים הרשו לעצמם לשחרר קיטור על השערים שספגו לאורך העונה בעוד מאזנם עומד על 44 שערי חובה (שלישית בליגה בספיגות) לעומת 40 שערי זכות, "לא הגיוני שאנחנו מקבלים גולים של ילדים. לא משנה אם המשחק עם חשיבות או לא, אנחנו לא יכולים להיראות ככה הגנתית, השוערים נשארים חשופים. סבלנו מזה כל העונה, משחקים מצוין התקפית אבל צריכים תמיד להכניס שער אחד יותר מהיריבות שנהנו מטעויות שלנו. אסור שזה יקרה בעונה הבאה, אם יהיה איזון אנחנו נהיה קבוצת פלייאוף עליון לגיטימית".

רן בן שמעון. נערך לקיץ מהנה אך מתיש (איציק בלניצקי)רן בן שמעון. נערך לקיץ מהנה אך מתיש (איציק בלניצקי)

באשדוד מחפשים להתחזק בעיקר בגזרת הזרים ועל כן תנסה לחזק את השלד הקיים אותו מרכיבים טום בן זקן, רועי גורדנה, שלומי אזולאי, שגיב יחזקאל, יעקב בריהון ועוד, דרך זרים איכותיים בכל עמדה. טימותי אוואני וסמואל אלאבי רצויים וצפויים להישאר, לגבי הברזילאי רנאן אריאס שהגיע באמצע העונה עדיין לא התקבלה החלטה סופית אך הסיכויים שיישאר פוחתים והאופציה עליו עדיין לא מומשה.

"אני מתחיל להתכונן לעונה הבאה, כל הזמן הייתי עם חצי עין לכיוון העונה הבאה אבל כל הזמן משהו רגשי עצר אותי ואמר לי "בוא תהיה פה עדיין, בעונה הזאת" כי מדובר פה על דברים יותר מהותיים וחשובים בשביל להזניח אותם. עכשיו בהחלט ההכנות לעונה הבאה יתחילו מבוקר עד ערב, אני מכיר את הקיצים האלה יש בזה משהו מהנה אבל גם משהו מאוד מתיש", הוסיף בן שמעון.

במסגרת ההכנות, רב"ש צפוי לחפש בלם זר לצידו של אוואני אלא אם ימצא בלם ישראלי בכיר ככל הנראה במקומו של ניר ברדע שצפוי למצוא קבוצה חדשה הקיץ כמו גם דודי תירם שלא קיבל יותר מדי קרדיט מאז הגיע בקיץ ועל אף שהוא מחזיק חוזה לעוד עונה, אשדוד לא תעמוד בדרכו לבית חדש. בנוסף, גם השוער השלישי, עומר אגוזי מסיים את חוזהו בקיץ הקרוב וצפוי לחפש אתגר חדש כמו גם שובל גוזלן ונאור עבודי שלא ימשיכו.

אריאס. פוחתים הסיכויים שהוא ימשיך (איציק בלניצקי)אריאס. פוחתים הסיכויים שהוא ימשיך (איציק בלניצקי)

מי שעתיד להישאר בקבוצה אחרי שהגיע הקיץ, הוא השוער השני רון שושן שקיבל אמש את ההזדמנות בין הקורות במטרה לאפשר לרועי משפתי מנוחה וכן עשוי לעשות זאת עד לסוף העונה למרות שבצוות המקצועי לא פסלו את האפשרות כי גם אגוזי יקבל את המושכות במחזור הסיום. בנוגע לשושן, למרות השלישייה שספג מהירוקים, מאמנו בן שמעון, החמיא לשוער לאחר המשחק, "רון מקצוען, אישיות והוא שוער ליגת העל לגיטימי כל דבר ועניין אבל הדבר שעומד בין רון שושן למשחק זו העובדה שיש לנו שוער ברמה מאוד גבוהה בשם רועי משפתי אבל רון הוא בהחלט חלק מהקבוצה ואני גם לא חושב שהוא אשם בשערים".