אחרי הדחייה של המשחק מול הפועל באר שבע בשבוע שעבר בעקבות המצב הביטחוני והזזתו מאצטדיון הי”א הביתי, מ.ס אשדוד תארח מחר (חמישי, 18:00) את היריבה מבירת הנגב באצטדיון סמי עופר. 

בצל הירי אל עבר צפון המדינה, מ.ס אשדוד יצאה מבית המלון בחיפה למתחם ״קצף״, שם ערכה הקבוצה את האימון המסכם. ״לא שמענו פה אזעקה אבל אין ספק שזה מלחיץ״, אמר אחד השחקנים, ״לצאת לאימון עם תקווה שלא תתפוס אותנו אזעקה באמצע זה לא דבר הגיוני אבל זה המצב ואיתו נתמודד״. שחקן אחר הוסיף: ״מרגיש שזה רודף אותנו, יש עלינו נאחס שתהיה כבר הפסקת אש ונחזור לשגרה״.

שחקני אשדוד (שחר גרוס)שחקני אשדוד (שחר גרוס)

שבוע לא פשוט עבר על הקבוצה של רן בן שמעון לאור הירי המתמשך על העיר, שגרם למצב בו לאורך רוב השבוע הקבוצה לא יכולה הייתה להתאמן. הזרים חששו להישאר בעיר והועברו לחיפה, וגם התכנון לנסוע למחנה אימונים מאולתר בטבריה בוטל לבסוף, עד שהצפינה כל הקבוצה לכרמל שם חזרה לשגרת אימונים מקוצרת לקראת ההתמודדות מול הבאר-שבעים. 

רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון בחיפה (עמרי שטיין)רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון בחיפה (עמרי שטיין)

אשדוד, שלא טעמה את טעם הניצחון מאז המחזור ה-28 אז גברה על היריבה מבירת הנגב באצטדיון טרנר, גם לא הפסידה בשלושת המחזורים האחרונים בליגה ורוצה להבטיח את המקום השלישי והמקום באירופה אחרי עונה נהדרת מבחינתה. את ״הפגרה״ הכפויה מהשבוע האחרון ניצלו בקבוצה על מנת להשיב לכשירות מספר שחקנים פצועים ביניהם גיל כהן ודין דוד שצפויים לחזור לסגל, וכן טום בן זקן שצפוי לפתוח. 

הכללתו של שלומי אזולאי בסגל הוטלה בספק, אך לאחר שהקשר הצליח להשלים שלושה אימונים מלאים וחש שיפור משמעותי בכאבים באזור הירך האחורי ברגלו, הוא יהיה בסגל. יואב גראפי ימשיך להיעדר בעקבות פציעה, בעוד רועי משפתי, שזכה למחמאות על היכולת הנהדרת מול עירוני קרית שמונה, יפתח בין הקורות. מוחמד כנעאן ייעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים. טימותי אוואני ופהאד באיו צפויים לטוס בחמישי לאוגנדה לאחר שסיימו את העונה עקב פציעות. 

שלומי אזולאי באימון, צפוי להחמיץ את המשחק (עמרי שטיין)שלומי אזולאי באימון, צפוי להחמיץ את המשחק (עמרי שטיין)

״המשחק נגד באר שבע מאוד חשוב לנו״, אמר רן בן שמעון לפני ההתמודדות, ״זה שאנחנו משחקים בסמי עופר מבחינתי זו עובדה מאוד מצערת עם כל האילוצים, אני מבין את כולם, את המנהלת, את אילוצי המגרשים והתקופה, אבל אותי זה מצער. בכל מקרה אנחנו ננסה לעשות הכל כמו תמיד, לעמוד באתגרים שלנו, עשינו את זה במהלך העונה ונקווה לעשות את זה גם הפעם. זה משחק מאוד חשוב ומרכזי בשבילנו. הכי חשוב שכולם ישמרו על עצמם ועל הבריאות שלהם, זה יותר חשוב מהכל״.

קשר הקבוצה רועי גורדנה אמר: ״לפני שאגיד דברים על כדורגל, על הספורט או על כל תחרות כזו או אחרת, אני מחזק את תושבי המדינה, את חיילי צה״ל שלנו, את אנשי הביטחון שמוסרים את הנפש בשביל כולנו ואנחנו יכולים לקיים את המשחק הזה הרבה בזכותם. כולנו רוצים לחזק אותם ולמסור להם את אהבתנו״.

רועי גורדנה כובש (אורן בן חקון)רועי גורדנה כובש (אורן בן חקון)

באשר למשחק עצמו, אמר הקשר: ״זה משחק מאוד חשוב מבחינתנו כדי להכריע את המקום השלישי, משחק על כל הקופה מבחינתנו ואחרי עונה כזו מוצלחת, אנחנו רוצים להשאיר חותם טוב מול קבוצה מאוד איכותית וכישרונית אבל מקווים לעשות את העבודה ולבוא חיוביים. כולם מתכוננים ומגובשים, מחזקים ומחבקים אחד את השני לקראת המשחק, נקווה למשחק טוב״.

הרכב משוער: רועי משפתי, טום בן זקן, ננאד סבטקוביץ, עומרי בן הרוש, מונטרי קמהאני, פיראס אבו עקל, מוסא בגאיוקו, רועי גורדנה, רמזי ספורי, יעקב בריהון, חמזה מוואסי (מוגיס זאקריה).

רן בן שמעון מדבר על חידוש האימונים