אחרי שני משחקים מעודדים נגד שתי המועמדות לזכייה באליפות, מכבי חיפה ומכבי תל אביב, החבורה של רוני לוי רוצה להשיג כעת דבר אחד – ניצחון ראשון בפלייאוף העליון שיקרב אותם למאבק על המקום הרביעי. אין ספק שבבאר שבע רואים מגמת שיפור משמעותית לעומת החודשיים האחרונים, אבל רק ניצחון מול מ.ס אשדוד הערב (שני) ב-20:15 ייתן את החותמת לכך ואילו הפסד ירחיק אותה כמעט לחלוטין מכרטיס אפשרי למוקדמות הקונפרנס ליג בתחילת העונה הבאה.

מאמן הפועל באר שבע, רוני לוי, התייחס למשחק: “אנחנו מתכוננים למשחק הזה בשיא הרצינות, בטח שאנחנו מול יריבה מאוד חזקה עם שחקנים מאוד מוכשרים ומאמן מצויין. נעשה את המקסימום לנצח את המשחק”. 

שחקן ב”ש, סינטיהו סלליך, הוסיף לדברי מאמנו: “אנחנו רואים שאנחנו משחקים טוב יותר ביחס למשחקים שלנו מהשבועיים-שלוש האחרונים. אנחנו מתכוננים בצורה רצינית מאוד, בתקווה לקחת 3 נקודות”.

"אם לא ננצח את אשדוד, כל המחמאות שקיבלנו אחרי חיפה ותל אביב לא יהיו שוות", אמרו בבאר שבע, "מחמאות זה נחמד, אבל הפועל באר שבע זה מועדון שלא מסתפק במחמאות, רוצים לנצח בכל מחיר. שיחקנו טוב בשני המשחקים האחרונים זה נכון, אבל כולם צריכים להוכיח במשחק אולי הכי קשה שיכול להיות העונה – נגד מ.ס. אשדוד באצטדיון הי"א. הפסדנו להם העונה 3 פעמים ואפשר לומר את זה היום, די בקלות. יש לנו הזדמנות לתקן ולהראות שאנחנו באמת משתפרים". 

רוני לוי (רדאד ג'בארה)רוני לוי (רדאד ג'בארה)

אין ספק שהניצחון הקריטי של מכבי פתח תקווה בקריית שמונה מכניס את אנשי באר שבע למתח יותר גדול. רוני לוי יודע שמשחקים נגד מכבי חיפה ומכבי תל אביב, בטח באצטדיון הביתי, הם נוחים יותר מבחינת להביא את השחקנים לרמת אנרגיה מקסימלית והמבחן האמיתי עבור חניכיו הוא מול אשדוד. 

מבחינת הרכב, רוני לוי הפעם ייאלץ להתמודד עם מספר שחקנים שסובלים מרגישות ויש סיכון קל לשתף אותם. חאתם עבד אלחמיד שהיה בספק למכבי תל אביב, נמצא בספק גם הפעם, אם כי במידה ויערוך אימון מלא הוא יקבל זריקה נוספת לפני המשחק. הניתוח שעבר הבלם לואי טאהא גורם לכך שמריאנו בריירו נמצא בכוננות, בעוד גם הכוכב הפורטוגלי אינו נמצא בכשירות מלאה, אבל הוא יפתח בסופו של דבר. אלטון אקולטסה ייעדר בגלל כרטיסים צהובים ותומר יוספי יחליף אותו לפי התרגולים האחרונים. 

ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)

בתוך כך, האימון המסכם של הפועל באר שבע לקראת המשחק באשדוד הסתיים. בלם הקבוצה חאתם עבד אלחמיד שסובל מרגישות בברכו לא התאמן, קיבל זריקה והצטווה לנוח. ביום המשחק ייבדקו את מצבו. ז'וסוואה שסובל גם הוא מרגישות בשריר, ערך אימון מלא והוא צפוי לפתוח ב-11.

הרכב משוער: אוהד לויטה, אור דדיה, מיגל ויטור, חאתם עבד אלחמיד (מריאנו בריירו), שון גולדברג, מריאנו בריירו, מרואן קבהא, ז'וסוואה, תומר יוספי (פארליי רוסה/רותם חטואל), סינטיהו סלליך ושגיב יחזקאל.

ריאל חוגגת: תיקו בין ברצלונה לאתלטיקו

משפתי ימשיך בשער, גראפי הלא כשיר ייכלל בסגל מאחר ואגוזי בבידוד

אחרי חמישה משחקים ללא ניצחון ובמטרה להבטיח את המקום השלישי, הקבוצה של רן בן שמעון, שלא טעמה את טעם הניצחון מאז המחזור ה-28, אז גברה על היריבה מבירת הנגב באצטדיון טרנר, אך עם זאת הקבוצה גם לא הפסידה בשלושת המחזורים האחרונים בליגה. בקבוצה ממשיכים לסבול מפציעות כשהשוער יואב גראפי ייכלל בסגל, אך לא יפתח ב-11, כאשר גראפי נרשם בסגל על אף שאינו כשיר מאחר והשוער השלישי, עומר אגוזי, נמצא בבידוד. בנוסף, שלומי אזולאי, דין דוד, טימותי אוואני ופהאד באיו, שסיימו כבר את העונה עקב פציעות שרירים שונות, ייעדרו מהמשחק.

יואב גראפי (שחר גרוס)יואב גראפי (שחר גרוס)

״זה קצת מוזר ככל שהעונה מתקדמת ונשארו משחקים ספורים, החשיבות שלהם גדלה״, אמר המאמן רן בן שמעון, ״יש לנו עוד כמה מאמצים לקראת הסוף, להוציא מעצמנו עוד טיפה. אנחנו משחקים נגד קבוצה שבזמן האחרון נראית טוב, עוברת תהליך שיפור כך שזה הופך את המשחק הזה למאוד קשה, מאתגר אבל אנחנו באים מוכנים״.

עומר אגוזי (חגי מיכאלי)עומר אגוזי (חגי מיכאלי)

המאמן המשיך: ״המשחק הזה הוא נפרד מכל המשחקים שהיו לנו עד היום מולם, אנחנו מגיעים אליו שונה, הם מגיעים אליו שונה וזו סיטואציה שונה לחלוטין. ראינו כבר שאין קשר בין איך הגענו לקבוצות לבין איך יהיו התוצאות הבאות מולן, המשחק נגד באר שבע הוא בפני עצמו ונרצה לבוא מוכנים״.

רן בן שמעון (ניסן עייש)רן בן שמעון (ניסן עייש)

״זה משחק חשוב מבחינתנו״, הוסיף רועי גורדנה, ״ראינו את התוצאה של מכבי פתח תקווה ואנחנו רוצים לסיים את הנושא הזה של המקום השלישי. נקווה שנבוא מוכנים, דרוכים, לעשות תוצאה טובה ולחתום את המקום השלישי. אנחנו משתדלים שלא להסתכל על קבוצות אחרות, הכל בידיים שלנו כמו שרן אומר אז נקווה לעשות את העבודה״.

רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)

בפן המקצועי, מי שעתיד לחזור לסגל הוא גיל כהן שהתאושש מפציעה, בעוד טום בן זקן ייעדר מהמשחק משחק אחרי שלא התאמן באופן סדיר בשבוע האחרון. רועי משפתי שזכה למחמאות על היכולת מול עירוני קרית שמונה ימשיך לעמוד בין הקורות. מוחמד כנעאן ייעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים.

טום בן זקן (שחר גרוס)טום בן זקן (שחר גרוס)

הרכב משוער: רועי משפתי, זוהר זסנו, ננאד סבטקוביץ’, עומרי בן הרוש, מונטרי קמהאני, פיראס אבו עקל, רועי גורדנה, מוסא בגאיוקו, רמזי ספורי, יעקב בריהון ועידן דהן

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל