ליגת העל חוזרת. מ.ס אשדוד עברה עונה מלאה במתח ודרמה ב-2018/19. אחרי שהייתה כפסע מירידת ליגה, הצליחה הקבוצה מעיר הנמל להשלים מסע הישארות מופלא ולהינצל מהלאומית. לאחר שתמו חגיגות ההינצלות, האשדודים החלו לבנות את העונה הבאה מתוך מטרה כי לא יחוו שוב את לחצי הירידה. רגע לפני שעונת 2019/20 תצא לדרך, מבט על הקיץ שעבר על הקבוצה של ג’קי בן זקן.

המניה הבטוחה: רועי גורדנה

הקשר בן ה-29 הגיע בינואר האחרון לקבוצה מעיר הנמל אחרי חצי עונה בקרואטיה והפך להיות ה’בינגו’ של משפחת בן זקן. גורדנה נכנס מהר מאוד לתפקיד המבוגר האחראי במרכז השדה של האשדודים ונתן לא מעט שקט, הן על הדשא והן בחדר ההלבשה בימים לחוצים ומתוחים בהם נאבקו על מקומם בליגת העל ועד ההישארות ההרואית של הקבוצה, לו חלק גדול בכך.

גורדנה. יש על מי לסמוך (חגי מיכאלי)גורדנה. יש על מי לסמוך (חגי מיכאלי)

אולי חשוב מזה, במועדון מספרים כי התאהבו באישיותו של גורדנה מהרגע הראשון בו הגיע למתחם האימונים, כאשר גם השחקן עצמו העיד כי הרגיש בבית כבר מהשיחה הראשונה עם ג'קי, בה הבהיר לו הבעלים כמה הוא רצוי ולאחר ההישארות זו לא הייתה הפתעה גדולה כשהקשר היה גם ההחתמה הראשונה של הקבוצה בקיץ הנוכחי עם חוזה לשנתיים.

בעונה בה לאשדוד היה קשה מאוד לחבר את כל חלקי הפאזל יחדיו, היה זה גורדנה שקיבל את המושכות וסומן כבעל הבית החדש על המגרש. ביחד איתו הגיעו לקבוצה בינואר עוד שמונה שחקנים חדשים על מנת לסייע לקבוצה במאבקי ההישארות, אך לאור העובדה כי מתוכם נותרו רק הוא ושגיב יחזקאל בסגל, מעיד על שביעות הרצון של המועדון מהשניים.

רועי גורדנה עם הכדור. מוערך על ידי הבעלים (אורן בן חקון)רועי גורדנה עם הכדור. מוערך על ידי הבעלים (אורן בן חקון)

אחרי שרשם חצי עונה לא רעה מעבר לים ואחרי תקופת השיא בבני יהודה (עונה וחצי) עמה זכה בגביע המדינה כשהיה אחד השחקנים הבולטים שהובילו את הקבוצה בכתום גם לפלייאוף העליון עונה לאחר מכן, הקשר קיבל את סרט הקפטן באופן בלעדי בעת היעדרו של טום בן זקן הפצוע, כאשר גם ללא הסרט על ידו הוכיח בעבר גורדנה כי הנו מנהיג אמיתי על המגרש.

גורדנה, שפיתח מערכת יחסים מצוינת עם האיש החזק במועדון, ג’קי בן זקן, יודע כי לא מעט מונח על כתפיו בעונה שבפתח, כשלצד כל ההערכה שהוא מקבל מחוץ למגרש, באשדוד מצפים לקבל גם ערך מוסף על המגרש כשהציבו לצידו הפעם לא מעט שחקנים בעלי ניסיון ויכולת לקחת את הקבוצה לעונה טובה יותר, כך שהפעם יצטרך הקשר לאחד את החלקים כבר מתחילת העונה בתקווה שלא יצטרכו לבצע מהפכה נוספת בינואר הבא.

ג'קי בן זקן. העניק את המושכות לקשר (אחמד מוררה)ג'קי בן זקן. העניק את המושכות לקשר (אחמד מוררה)

מה עבר על הקבוצה בקיץ האחרון

אחרי העונה שעברה, בעיר הנמל רצו בעיקר לבצע מיני מהפכה בסגל השחקנים מתוך רצון והבנה כי עונה כמו קודמתה יכולה להוביל לליגה הלאומית לאחר שניצלו ברגע האחרון מירידה. הבעלים בן זקן הבין את חשיבותו של משה אוחיון בצוות האימון ולא הסכים לוותר על שירותיו, על כן החזיר לקווים באצטדיון הי"א את רוני אוואט שעומד יחד עם אוחיון כצמד מאמנים בשיתוף מלא.

כמו כן, מסקנה נוספת שהועלתה מהעונה שעברה היא שהגרעין הקבוע של אשדוד שהתבסס על שחקנים צעירים, כבר אינו קיים ועליהם ליצור קבוצה חדשה כמעט לחלוטין, זאת בשיתוף פעולה בין השחקנים בעלי הניסיון שרוצים להוכיח עצמם לצד השחקנים הצעירים שעיטרו את הסגל עד כה ויהוו פייט על המקום בהרכב. 11 פרצופים חדשים הגיעו לעיר הנמל הקיץ כשעד לתום מועד סיום חלון ההעברות צפויים להגיע עוד לפחות 2-3 שחקנים שיעבו את הסגל.

שחקני אשדוד. המטרה - להימנע מהסבכויות בתחתית (שחר גרוס)שחקני אשדוד. המטרה - להימנע מהסבכויות בתחתית (שחר גרוס)

הציפיות

במועדון לא מכריזים על ציפיות, למעט הבעת תקווה לעבור עונה טובה וקלה יותר מזו שעברה בעונה הקודמת וגרמה ללא מעט אנשים במועדון להחסיר פעימה לא פעם. בחדרי חדרים, באשדוד יודעים כי עם הסגל שנבנה אין זו בושה לכוון לפלייאוף העליון ואף לוטשים עיניים לכיוון תואר היסטורי - גביע המדינה.

מה ייחשב להישג

לאור השנים האחרונות, באשדוד מפחדים להציב מטרות אך עם הרכש המרשים והמעורבות המחודשת של בן זקן בניהול המועדון מקרוב, נדמה כי הקבוצה תקווה להגיע לפלייאוף עליון או לחילופין להילחם על מקום בשישייה הראשונה.

שחקני אשדוד חוגגים. חולמים על גביע (שחר גרוס)שחקני אשדוד חוגגים. חולמים על גביע (שחר גרוס)

מה ייחשב לכישלון

כמובן, עבור האשדודים לחוות עונה כמו קודמתה ואף גרוע מכך – ירידת ליגה, תיחשב ללא כל ספק ככישלון גדול מאוד.

התקציב

כ-20 מיליון ש”ח לעומת 17 מיליון ש”ח בעונה שעברה.

שחקני מ.ס. אשדוד. רק לא תחתית (באדיבות דוברות מ.ס אשדוד)שחקני מ.ס. אשדוד. רק לא תחתית (באדיבות דוברות מ.ס אשדוד)

אצטדיון ומחירי המנויים

הקבוצה תארח באצטדיון הי”א הביתי שלה. מחיר מנוי רגיל הנו 220 ש”ח אחיד, כאשר מנוי אב ובנו יעמוד על 320 ש”ח. כל הקונה מנוי יקבל מיידית שוברים בשווי הרכישה המלא לניצול במספר בתי עסק בעיר או לרכישת צעיף וחולצה רשמיים של המועדון. במקביל, תינתן למחזיקי המנוי הנחה קבועה לאורך כל העונה בשיעור 20% באותם בתי עסק (בסימן 20 שנה למועדון).

הסגל

שוערים: רועי משפתי, רון שושן ועומר אגוזי.

הגנה: טום בן זקן, מונטרי קמאהני, גיל כהן, יצחק אספה, טימותי אוואני, בן אל אדרי, ניר ברדע ורוי שפר.

קישור: רועי גורדנה, שלומי אזולאי, נאור עבודי, לאונרד אווסו, פיראס אבו עקל, סמואל אלאבי ובנצי מושל.

התקפה: שגיב יחזקאל, יעקב בריהון, שובל גוזלן, דין דוד ואליאור משעלי.

שלומי אזולאי. חלק חשוב במערך (שחר גרוס)שלומי אזולאי. חלק חשוב במערך (שחר גרוס)

הצוות המקצועי

מאמן הקבוצה: רוני אוואט.

עוזר מאמן: משה אוחיון.

מאמני כושר: יניב נוחי ואהוד בן שושן.

מאמן שוערים: איתי זילפה.

מנהל קבוצה: אדיר טובול.

רוני אוואט ומשה אוחיון. אתגר לא פשוט לפניהם (נעם מורנו)רוני אוואט ומשה אוחיון. אתגר לא פשוט לפניהם (נעם מורנו)