אריק איזיקוביץ', הבעלים של בית"ר טוברוק הנמצאת תחת ניהול של המשקיפה עו"ד ליזה חדש, הגיש היום (שלישי) תלונה במשטרת כפר סבא נגד עו"ד חדש ואייל סגל, הבעלים של מכבי נתניה.

בתלונתו במשטרה, טען איזיקוביץ' למתן שוחד לכאורה והפרת אמונים. קודם לכן, איזיקוביץ' הגיש לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה באמצעות עו"ד איתן ארז, כשביקש "לפטר את עו"ד ליזה חדש ומינוי משקיף אחר תחתיה".

התלונה של איזיקוביץ' במשטרה (מערכת ONE)התלונה של איזיקוביץ' במשטרה (מערכת ONE)
התלונה של איזיקוביץ' במשטרה (מערכת ONE)התלונה של איזיקוביץ' במשטרה (מערכת ONE)

איזיקוביץ', באמצעות עו"ד ארז, טוען בפנייתו לבית המשפט כי: "לאחרונה נדהם המבקש לגלות כי בין המשקיפה לבין אייל סגל, הבעלים של מועדון הכדורגל המתחרה, מכבי נתניה, קיימים קשרים מסחריים כאלה ואחרים אשר מעמידים את המשקיפה בניגוד עניינים חריף".

עוד טוען עו"ד ארז בפנייה לבית המשפט כי: "למעשה המרוויחה העיקרית מהמצב המשפטי בו מצויה כיום בית"ר טוברוק הינה מכבי נתניה, אשר עשויה להיוותר כמועדון הכדורגל היחידי בנתניה והסביבה. יצוין כי כבר עתה עשרות ילדים ונערים, נטשו ועברו לשחק במכבי נתניה. אם לא די בכך, בין שני בעלי המועדונים, אייל סגל ואריק איזיקוביץ’ אף התנהלו תביעות רבות בנושאים שונים לרבות תביעות לשון הרע, דבר שמן הסתם ידוע למשקיפה".

עו"ד איתן ארז (חגי מיכאלי)עו"ד איתן ארז (חגי מיכאלי)

איזיקוביץ' שכר את השירות של חברת החקירות TIRAM ומציין בפנייה לבית המשפט כי: "לפני ימים ספורים, התקבלו אצל הח"מ ממצאי דו"ח חקירה אשר מצביעים על קשר מסחרי תמוה בין המשקיפה לבין אייל סגל ו/או מי מחברותיו. מדו"ח החקירה עולה כי בין השנים 2018-2020 קיבלה המשקיפה מחבר רנאומן בע"מ הנמצאת בבעלות עקיפה של אייל סגל, סכומים של כ-200 אלף ש”ח. נזכיר כי עוד קודם לכן, בשנת 2016, מכרה המשקיפה את הפעילות של מועדון הכדורגל מכבי נתניה לח' שי-גיל בלגאן בע"מ המצויה בבעלות אייל סגל".

אייל סגל (רדאד ג'בארה)אייל סגל (רדאד ג'בארה)

עפ"י דו"ח החקירה של איתי כהן, מנכ"ל חברת החקירות: "סכומי הכסף בסך 189,361.06 ש”ח הועברו למשרד של עו"ד חדש במהלך השנים 2018, 2019 ו-2020, וכן הסכום של 23,400 ש”ח שהתקבל בשנת 2021".

עוד נטען בפנייה לבית המשפט כי: "העובדה כי למשקיפה יש קשרים מסחריים (אשר מלוא היקפם טרם התברר וייתכן כי יהיה מקום לעתור  בהמשך לקבל עותק מכל החשבוניות שהוצאו לחברותיו ו/או פלט שיחות של המשקיפה עם אייל סגל) עם הבעלים של המועדון המתחרה, מכבי נתניה, מעמידה את המשקיפה בניגוד עניינים (ולו למראית עין) וניגוד אינטרסים ומן הראוי כי דברים אלה היו מובאים בפני הכונס הרשמי ובית המשפט הנכבד טרם מינויה של המשקיפה".

עוד נטען בפנייה כי: "יש להתפלא על רצונה העז של המשקיפה למכור את המועדון במהירות עצומה במקום לפעול לתיקון הליקויים שהועלו על ידי רשם ההקדשות".

אייל סגל (נעם מורנו)אייל סגל (נעם מורנו)

כמו כן, מבקש איזיקוביץ' באמצעות עו"ד ארז שבית המשפט יורה על השהיית הליכי מכירת פעילות המועדון כמבוקש בדו"ח עדכון שהגישה המשקיפה ביום 15.7.2021, וזאת עד להכרעה בבקשה זו".

עו"ד איתן ארז וקטי ספיצ'קוב (חגי מיכאלי)עו"ד איתן ארז וקטי ספיצ'קוב (חגי מיכאלי)

עו"ד חדש לבית המשפט: “רצונו של איזיקוביץ' להעביר את המשקיפה מתפקידה מקורו בקיומן של חקירות אשר מנהלת המשקיפה”

עו"ד חדש בתגובה להאשמות כתבה בתגובה לבית המשפט בין השאר כי: "הח"מ סבורה כי מכתב זה נשלח על מנת למנוע המשך פעילותה של המשקיפה בחל"צ, באופן בו לא תתבצע העברת פעילות של החל"צ לצד ג' כלשהו ומר אריק איזיקוביץ' ימשיך להיות המוציא, המביא והמחליט הבלעדי בכל הנוגע לענייניה של החל"צ כפי שהיה מאז ומעולם, לרבות בתקופת תכנית תיקון הליקויים וכן ניסיונות רבים ומגוונים מטעמו ו/ או מי מטעמו שבצעו גם בתקופת המשקיפה. חשוב לציין בנקודה זו, כי יש מתעניינים רבים ומשמעותיים שפנו למשקיפה ומבקשים להציע הצעה לרכישת המועדון, וזאת, במסגרת המתווה המשפטי הנכון שיובא לאישור רשם ההקדשות ובית המשפט הנכבד".

אריק איזיקוביץ' (אילן ספרא)אריק איזיקוביץ' (אילן ספרא)

עוד מציינת בתגובה לבית המשפט עו"ד חדש כי: "למיטב הבנתה של הח"מ, בפרק הזמן בו היא מפעילה את החברה, אריק איזיקוביץ' ו/או מי מטעמו פועלים  בכל אמצעי ובכל דרך על מנת להותיר את המועדון בידיים של אריק איזיקוביץ', בשליטתו  ובהפעלתו הבלעדית. יתרה מזאת, רצונו של איזיקוביץ' להעביר את המשקיפה מתפקידה מקורו בקיומן של חקירות אשר מנהלת המשקיפה בכל הנוגע להתנהלות החל"צ  ובאופן הדוק ובלתי ניתן להפרדה פעילותו של אריק איזיקוביץ'. המשקיפה שמרה על חיסיון בכל הנוגע לחקירות המתנהלות עד עתה, והממצאים יוגשו לבית המשפט בדו"ח נפרד ומפורט".

לגבי הטענות כותבת עו"ד חדש לבית המשפט: "לגופן של הטענות במכתב עו"ד ארז, הח"מ סבורה כי אין ולא היה ניגוד עניינים בהליך. מינויה של הח"מ בוצע בהמלצת רשם ההקדשות ובאישור בית המשפט הנכבד. הח"מ פעלה ופועלת במרץ רב ועם אנשי מקצוע מעולים לטובת שיקומו של המועדון והוצאתו לדרך חדשה ומאמציה נושאים פרי. לעניין מועדון הכדורגל מכבי נתניה, מכבי נתניה לא מהווה חלק מההליך המשפטי וטינה נושה של החל"צ. על מנת לחדד את הדברים יצוין כי למועדון הכדורגל בית"ר טוברוק אין קבוצת כדורגל מקצוענית והיא אינה מתחרה במכבי נתניה בליגה המקצוענית".

עו"ד ליזה חדש (נעם מורנו)עו"ד ליזה חדש (נעם מורנו)

לגבי הקשרים העסקיים עם סגל, כותבת עו"ד חדש לבית המשפט כי: "לקשרים העסקיים שיש לח"מ עם מר אייל סגל אין קשר להליך דנן. משרד הח"מ נותן ייעוץ משפטי לחברת קשרי תעופה, כאשר חברת קשרי תעופה הינה חברה ציבורית ומר אייל סגל הינו בעל שליטה בחברת קשרי תעופה".

אגב, השופטת בתיק, עירית וינברג-נוטוביץ, ביקשה להפסיק לטפל בתיק לאור היכרות מוקדמת עם אורי אראל יו"ר העמותה של טוברוק. יש לציין כי בדיון מוקדם יותר ציינה השופטת וינברג-נוטוביץ כי היא לא רואה כל בעיה עם ההיכרות שלה עם אראל.  

יש לציין עוד כי עו"ד חדש אף הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א דו"ח ותגובה של 185 עמודים בו היא מציינת בין השאר כי הבקשה של איזיקוביץ' "נועדה לרפות את ידי בעלת התפקיד, כאשר זו הוגשה לאחר חקירה פרטית, חודרנית ופולשנית שבוצעה מטעם מר איזיקוביץ' כנגד בעלת התפקיד, באופן שחדר לפרטיותה בצורה חריפה ובוטה, תוך השחרת פניה לריק, אגב הוצאת דברים מהקשרם".

עו"ד ליזה חדש (נעם מורנו)עו"ד ליזה חדש (נעם מורנו)

עוד היא טוענת כי: "ניסיונו של מר איזיקוביץ' לייצר ניגוד עניינים יש מאין, מול מועדון הכדורגל מכבי נתניה (שכלל אינה צד להליך, לא הגישה הצעה ולא נושה בתיק זה) אינו עולה בקנה אחד עם תצהירו הקודם של מר איזיקוביץ' שהוגש לבית המשפט הנכבד במסגרת התנגדות לבקשת הפירוק מיום 25.11.2020, שעה שהוא טוען כי הוא בעצמו ניסה למזג בין המועדונים".

עוד טוענת עו"ד חדש, כי למען הזהירות, ונוכח הטענות אשר הועלו, פנתה המשקיפה למכבי נתניה באמצעות אייל סגל וביקשה לקבל הבהרה האם בכוונת מכבי נתניה להגיש הצעה לרכישת החל"צ ו/או פעילותה במסגרת ההליך המשפטי. מטעם מכבי נתניה נמסר כי אין למכבי נתניה כל רצון להגיש הצעה לרכישת החל"צ ו/או פעילותה, וכל שיח שהיה בנושא בעבר, היה לבקשת העירייה מתוך מטרה לסייע לילדים ולא להותירם ללא מסגרת אימונים".

במסגרת הדו"ח טוענת עו"ד חדש כי איזיקוביץ' ממשיך לפעול ולנהל את המועדון למרות שבית המשפט אסר עליו לעשות זאת וממשיך לנסות להתערב בפעילות החל"צ ולהיות הגורם המממן.

אריק איזיקוביץ' (רדאד ג'בארה)אריק איזיקוביץ' (רדאד ג'בארה)

לעו"ד חדש גם טענות קשות על ההתנהלות הכספית של איזיקוביץ' בניהול המועדון בתקופה בה הוא עמד בראשו. בתגובה לדברים, אמרה עו"ד חדש ל-ONE כי "אני לא מנהלת הליכים משפטיים בתקשורת. הוגש דוח מפורט לבית המשפט ובית המשפט יאמר את דברו".

סגל: “איזיקוביץ' מנסה בדרכו הנלוזה להשמיץ ולהכפיש”

אייל סגל מסר בתגובה לדברים:

"א. מכבי נתניה והעומד בראשה לא צד להליך פרוק עמותת "טוברוק"”.

“ב. משרד עו"ד חדש נותן שירותים משפטיים לחברת קשרי תעופה”.

“ג. בשנתיים האחרונות ביקש מר איזיקוביץ’ להשתמש במכבי נתניה כחבל הצלה למועדונו הקורס מקצועית, כלכלית ובעיקר משפטית”.

“והיום, רגע לפני שנסתם הגולל ובצעד של ייאוש, הוא מנסה בדרכו הנלוזה להשמיץ ולהכפיש ולנסות לפגוע באלו שניסו לסייע לו ברגעיו הקשים, צר לנו שזו הסיטואציה, אך לא נהיה שותפים למסכת הזו”.

“ד. החומר יועבר לבחינה משפטית, במידה ונחצו שם גבולות, הנושא יטופל בהתאם”.

למה כדאי לחברות ישראליות להשקיע בספורט?