יונס מלדה כבר החל להתאמן בגנט הבלגית אחרי שחתם לארבע שנים וחצי ביום שישי האחרון, והיום, בעלי מכבי נתניה, אייל סגל, כתב על מעברו של החלוץ הצעיר והסביר את הצעד, כשמלדה הוא השלישי שנמכר בכסף גדול בעידן סגל לאחר דיא סבע ועלי מוחמד.

"בואו נדבר על יונס ולא רק על מלדה, בעיקר על דרכם של אוהדים להרים ולהפיל, לחבק ולקלל, לרומם ולרמוס ומאז ה-24.2.18, שם פתח יונס נגד מכבי חיפה בסמי עופר ועד היום, היו כאן וביציעים מכל הטוב שתיארתי והכל בהקצנה רבה והכל בזכות חופש הביטוי הכל כך חשוב לכולנו", כתב סגל בחשבון הפייסבוק שלו.  

אייל סגל (רדאד ג'בארה)אייל סגל (רדאד ג'בארה)

"נכון, אנחנו לא מכבי פ"ת או אשדוד, שם יו"ר העמותה/החל"צ (שהם לא הבעלים), מקדמים שחקנים צעירים כדרך לשיווק יזום, תוך הנחיה מפורשת על כמות דקות. וגם לא מכבי ת"א או חיפה שמחתימות שחקנים על חוזי עתק לחמש עונות, גם שהם לא בתוכניות המקצועיות".

"ולכן, חלון הזמן למכירת שחקנים מצומצם וכמובן תלוי בביקוש ובזמן שנותר לסיום ההסכם. במהלך הארבע וחצי שנים האחרונות, התפספסו לא מעט הזדמנויות למכירה או ביצוע "טרייד", בעיקר כדי לרצות את הקהל ואת תחושות "ההתמסכנות" אצל חלקים מאתנו, שבאים לידי ביטוי כמעט בכל פוסט שעניינו מכירות חיסול (יונס הוא השלישי בחמש עונות) ובאין כסף (תקציב ממוצע שלא נופל מ-8-10 קבוצות בליגה של 14 קבוצות) ומה יעשו בכספי המכירה (כדי לאזן את התקציבים שכוללים את התקבולים ממכירת שחקנים, הזרים הבעלים כ-20 מיליון ש"ח מאז יוני 16)”.  

יונס מלדה (חגי מיכאלי)יונס מלדה (חגי מיכאלי)

"רצון הריצוי נכשל, במרבית המקרים אותם טאלנטים הפכו לשקי חבטות ולא רק שלא קיבלנו תמורה עבור זכויותינו, שולם שכר מלא עד סוף דרכם ולעיתים פיצוי. בחוכמה שלאחר מעשה, טעינו וכנראה לא בפעם האחרונה, אך בהחלט למדנו לא מעט. לפני 10 ימים התקבלה (בהפתעה מוחלטת) הצעה מגנט, נוהל משא ומתן קצר ותכליתי (ולא דרך אמצעי התקשורת) והעסקה סוכמה לפני שבוע. פרסומה המתין לאישור שלטונות הצבא, הגעת השחקן לבלגיה וקיום בדיקות רפואיות כמקובל”.

"מכירתם של דיא סבע ועלי מוחמד גרמו לנו לכאבי בטן לא קטנים, בעיקר שבשני המקרים, חששנו מה"וואקום" שייווצר מחסרונם, הפעם המקרה שונה. אנחנו מאחלים ליונס הצלחה רבה, הצלחתו הצלחתנו". 

דיא סבע (רדאד ג'בארה)דיא סבע (רדאד ג'בארה)

בנושא אחר, במכבי נתניה נכנסו למו"מ עם שחקן הכנף מחוף השנהב, ז'אן-מורל פואה מנאמן גורדנו הבלארוסית, אולם מועמדותו לקבוצה ירדה מהפרק כבר ביום שישי בצהריים, אחרי שעבר הדד-ליין שהציבה קבוצתו. לאחר מכן, הוא כבר הודיע ליהלומים כי בחר לחתום בקבוצה אחרת, כאשר נמאן כבר הודיעה רשמית כי הוא "עובר למועדון בלארוסי אחר". ל-ONE נודע כי הוא חתם בפועל בדינמו מינסק כבר ביום שבת בבוקר.  

נוק אאוט: לאציו מפרקת את רומא 0:3 בדרבי