בשבועות האחרונים משודרים משחקי ליגת הבורסה לניירות ערך במתכונת מונגשת לעיוורים וכבדי ראיה (שמע בלבד). המיזם המיוחד הוא פרי שיתוף פעולה של הספרייה המרכזית לעיוורים והשדר יורם ארבל, אשר חברו לטובת שידורים מיוחדים אלה.

במנהלת הליגות לכדורגל נרתמו למיזם והסדירו את נושא השידור מול הזכיינים, בעוד השדר הוותיק עבר בשבועות האחרונים הדרכה מטעם נציגי הספרייה, שהעמיקה עבורו את ההבנה בנוגע לתיאור המשחק והצרכים הייחודיים של ציבור העיוורים וכבדי הראיה.

עד כה שודרו מספר משחקים בפורמט זה, במסגרתו ארבל נמצא באולפן ומשדר את המשחק, כאשר משתמשי האפליקציה מקבלים את הסאונד החדש, המותאם והמונגש להם. לצידו של ארבל שידרו את המשחקים הפרשנים מוטי איווניר, ניר לוין ואורי אוזן.

יורם ארבל (איציק בלניצקי)יורם ארבל (איציק בלניצקי)

יורם ארבל אמר בתגובה: "אני מכיר כבר שנים את הצורך של עיוורים ולקויי ראיה לקבל שידור מפורט, עם כל התיאורים וההתרחשויות על המגרש, ולשמחתי נוצרה הזדמנות לעשות זאת. בשידורים המונגשים אני משתדל לתת את התמונה המלאה למאזינים, כולל פרטים מיוחדים שלא הייתי משלב בשידור רגיל כמו: לאיזה כיוון תוקפת כל קבוצה, המראה של השחקנים, איך בדיוק בוצעה העבירה ועוד".

גם ניקולס לב, מנכ"ל מנהלת הליגות, התייחס למיזם: "מנהלת הליגות שמחה להירתם לפרויקט מרגש זה יחד עם הספרייה המרכזית לעיוורים ויורם ארבל, שמאפשר גם לעיוורים וכבדי ראייה להיות חלק מחוויית הכדורגל הישראלי. השידור מצטרף ליוזמה הייחודית של המנהלת להנגשת משחקי ליגת הבורסה לניירות ערך לעיוורי צבעים, בה קבוצות אדומות וירוקות משחקות במדים חלופיים במפגשים בניהן. אנו נמשיך לפעול להנגשת משחקי ליגת הבורסה לניירות ערך לקהלים נוספים וחדשים”.

ניקולס לב, מנכ"ל המנהלת (איציק בלניצקי)ניקולס לב, מנכ"ל המנהלת (איציק בלניצקי)

עמוס באר, מנכ"ל הספרייה המרכזית לעיוורים הסביר: "הספרייה מובילה את תחום הנגשת התרבות בישראל על כל רבדיו ושידורי הספורט הם חלק מהותי מהתרבות והפנאי של אנשים רבים. יש בישראל אלפי עיוורים חובבי ספורט, ואנו שואפים להביא שירות שייתן מענה לצרכים שלהם ויהפוך את החוויה לטובה יותר. בשלב זה, הכוונה היא להמשיך ולהנגיש את כל משחקי הפלייאוף, ואנו מקווים כי נוכל להמשיך ולהשתלב גם במונדיאל שייפתח בעוד מספר חודשים".

לכל מי שמעוניין להירשם לשידורי הספורט המונגשים המועברים באמצעות האפליקציה של הספרייה, יש ליצור קשר בטלפון 3452* או בכתובת info@clfb.org.il.

תקציר מורחב: ברצלונה מול סביליה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה