מה עבר על הקבוצה בפגרה ואיך השפיעה הקורונה?

אחרי עונה טובה מבחינתה בה הייתה מרחק נגיעה מהפלייאוף העליון שנה שנייה ברציפות, הפועל חדרה נבנתה כמעט מאפס אחרי שנאלצה להתמודד עם שינויים משמעותיים בסגל שלה כולל עזיבתו של כוכב הקבוצה בשנתיים האחרונות, אליאל פרץ, שהפך לליגיונר באוסטריה וכן של החלוץ הברזילאי, לוסיו, שהצפין לעירוני קריית שמונה.

כמו כן, גם יהב גורפינקל ומוחמד אבו פאני, שהיו מעמודי התווך של הקבוצה בשנתיים האחרונות, חזרו לקבוצת האם שלהם מכבי חיפה ועל כן הקבוצה מהשרון עשתה חישוב מסלול מחדש.

נוסף לגל העזיבות, גם משבר הקורונה לא ריחם על המועדון וגרם לקיצוץ בתקציב שגם כך לא היה מהגבוהים בליגה. המאמן שרון מימר עבד קשה בפגרה ביחד עם ההנהלה וביחד החתימו לא פחות מ-14 שחקנים חדשים, בעוד שבעה נוספים חתמו אך כבר הספיקו לקבל הודעה על שחרורם.

תקציב: כ-10.5 מיליון שקלים.

שובל גוזלן (איציק בלניצקי)שובל גוזלן (איציק בלניצקי)

סגל הקבוצה

שוערים: רובי לבקוביץ’, עדי טבצ'ניק

הגנה: וויסאם רבאח, מנשה זלקה, דיא לבאבידי, ג׳ונתן סיסה, סהר דבח, עבדאללה ג'אבר, נועם כהן, דן לוגסי

קישור: יא יא מלדג׳ה, גלעד אברמוב, אלון דרעי, רותם חגואל, ריף מסיקה, עומר לקאו, מקסים פלקושצ׳נקו, רודריג בונגניגי, גוסטבו מרמנטיני, תמיר גלזר

התקפה: שובל גוזלן, עומר יונס, אסי גומה,  אודה אונוריודה, עמית מור

הגיעו: רובי לבקוביץ’, ריף מסיקה, עבדאללה ג׳אבר, סהר דבח, עומר לקאו, שובל גוזלן, יאיא מלדג׳ה, גוסטבו מרמנטיני, רודריג בונגונגי, תמיר גלזר, נועם כהן, אסי גומה, מקסים פלקושצ׳נקו, אודה אונוריודה

עזבו: לוסיו מרינאו, אליאל פרץ, יהב גורפינקל, מוחמד אבו פאני, רועי זיקרי, ג׳ורג׳ פוצ׳יבה, סולומון דניאל, אוסטין אג׳ידה, ירין חסן, בן יוספי, יהונתן לוי, יגיל אוחנה

חתמו הקיץ ושוחררו: יואב ג׳ראפי, פיראס מוגרבי, גיל סלם, עבדאללה עזאם, דור מוסקוביץ, ירדן כהן, דור נחמני

השנה שלו: מקסים פלקושצ'נקו

בין כל חלקי הפאזל של שרון מימר, אין ספק שהזרקור של הפועל חדרה מופנה אל הרכש הנוצץ שלה ממכבי חיפה. הקשר שחתם במדים הירוקים אחרי שהיה אחד הברגים המרכזיים של הקבוצה מהצד השני של העיר, הפועל חיפה, לא זכה לקרדיט רב וכעת מקבל את ההזדמנות לחזור לעצמו תחת המאמן שתחתיו סיפק את העונה הטובה ביותר שלו בקריירה עד כה.

מקסים פלקושצ'נקו (חגי מיכאלי)מקסים פלקושצ'נקו (חגי מיכאלי)

כמו כן, בחדרה נלחמו בשיניים על הגעתו של פלקושצ'נקו והקשר יצטרך להחזיר על האמון הזה על המגרש כשנכנס לנעליים די גדולות שהשאירו קודמיו במרכז המגרש, אליאל פרץ ומוחמד אבו פאני.

תחזית: עונה “משעממת” באמצע

חדרה מספיק טובה כדי להישאר בליגת העל. כמו בכל עונה ינסו להיכנס לפלייאוף העליון אך העונה יהיה קשה במיוחד.

פרויקט האוהדים

משבר הקורונה ממשיך ללוות את כולנו במהלך היומיום ומרחיק את האוהדים המסורים מהאהבות הגדולות ביותר של חייהם. בפרויקט אוהדים מיוחד לפתיחת העונה, ONE בשיתוף פעולה עם קבוצות ליגת העל אפשרו לאוהדים השונים לשבת לשיחת אחד על אחד עם שחקן מהקבוצה האהודה עליהם.

שיחה בין מנשה זלקה לאוהדת של חדרה

"לשחק בלי קהל זה משעמם", פתח את הלב קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה בשיחה עם "האוהדת מספר 1" של הקבוצה כפי שמכנים אותה בעיר, תמר סעדה. "כל החוויה הזאת שקנראת כדורגל היא בשביל אוהדים כמוך. נכון, אנחנו מתפרנסים מזה אבל בסוף מי שנהנה מזה זה אתם וזה בשבילכם. הקהל הוא מאה אחוז מהחוויה של הכדורגל ואי אפשר להתעלם מזה, לשחק בלי קהל זה פשוט לא כיף. לדעתי ייקח זמן עד שהקהל יחזור למגרשים, עם כל הכבוד לכדורגל שהוא האהבה שלי, יש פה דברים יותר חשובים מכדורגל, זה הבריאות של האנשים ואם יש פה מיל' של סכנה לציבור בהחזרת הקהל למגרשים אז אי אפשר לאפשר את זה".

מיעוט הנשים ביציעים: "מאוד חסר לי קהל נשי ביציעים, חסר לי עוד תמר ביציעים. אני חושב שצריך לעשות פעולות שיביאו אוהדות ליציע, אחיינית של חברה שלי באה עם אבא שלה למשחקים וזה מבחינתי הניצחון הפרטי שלי בחלקת האלוהים הקטנה שלי", האוהדת המסורה שמלווה את המועדון עוד מימיו בליגות הנמוכות הוסיפה: "זה חסר. אני גדלתי על הדשא של הפועל חדרה, בעלי המנוח היה מאוד מזוהה עם הקבוצה ואני ממשיכה את הדרך שלו ומנציחה אותו עד היום בהפועל חדרה שלו". השניים גם העלו את נושא האלימות נגד נשים כחלק מהשיח ביניהם כשקפטן חדרה אמר: "אני מבטיח לך שאני אעמוד על הרגליים האחוריות שלי בשביל שאנחנו נעלה למשחק מול מכבי חיפה במחזור הראשון עם חולצות או שלט נגד אלימות נגד נשים".

תמר שאלה את קפטן הקבוצה על הקסם שיש במועדון שמצליח בכל עונה להביא שחקנים צעירים מבטיחים והוא השיב: "פעם אמרתי לאורן גולן, אנחנו כמו אברהם אבינו, אנחנו מכניסי האורחים הכי טובים בעולם כאן בהפועל חדרה, כל שחקן שמגיע מרגיש שזו משפחה, אנשים מתעקשים לבוא לפה. שיבחנו שחקנים שהם הולכים ומספרים כמה כיף וקל להצליח פה, אני מנסה להסביר את זה לכל השחקנים שמגיעים לפה. אמרתי לשובל גוזלן וריף מסיקה במהלך המשחק שלא משנה מתי הם נכנסים שיאכלו את הדשא ובסוף המשחק, אחרי ששניהם בישלו אחד לשני, גוזלן בא אלי בסוף המשחק ואמר לי 'תשמע יש פה וייב מטורף' ואמרתי לו ‘אתה רואה, ההצלחה שלך זו ההצלחה שלנו’".

מנשה זלקה בדרך לכדור (ניסן עייש)מנשה זלקה בדרך לכדור (ניסן עייש)

לסיום, הבטיח זלקה לאוהדת שתלווה את הקבוצה מהבית ללא הפסקה עד שיחזרו האוהדים ליציעים: "התחלפו הרבה שחקנים אבל אני מבטיח לך תמר, קבוצות יסבלו מאיתנו, יהיה להם מאוד קשה מולנו. כבר במחזור הראשון, אני צופה שתהיה תוצאה טובה".