אחרי שהייתה הסינדרלה הגדולה של הליגה בעונה שעברה, הפועל חדרה תפתח את 2019/20 עם מטרה ברורה, והיא להמשיך ולתקוע יתד בליגה הבכירה. החדרתים ביצעו שינוי על הקווים עם צירופו של אורי גוטמן כמאמן במקומו של ניסו אביטן, איבדו כמה מהמושאלים שהיו עמודי התווך בעונת הקסם וצירפו כמה חדשים. האם החדרתים ידהימו את הליגה גם בעונה החדשה?

מניה בטוחה: לוסיו

החלוץ הברזילאי של הפועל חדרה הפך לשחקן שבקבוצה מגדירים אותו כ"מי שעושה את ההבדל בין חדרה לשאר הקבוצות הקטנות". כבר בחודש ינואר של העונה הקודמת, כאשר פרדי פלומין וקווין טאפוקו עזבו, לוסיו היה צריך לקחת יותר על הגב שלו, והוא בהחלט עשה את זה, כאשר סיים ככובש המצטיין של הקבוצה עם 12 שערי ליגה, לא מעט מהם שערי ניצחון.

לוסיו חוגג. המבוגר האחראי (איתי כהן)לוסיו חוגג. המבוגר האחראי (איתי כהן)

העונה האחריות עליו אפילו גדולה יותר, והוא חייב גם לכפר ולהחזיר לאוהדים על הפוסט שרשם במהלך חלון ההעברות, בו סיפר על רצונו לעזוב. הדבר נבע מההתעניינות של ניסו אביטן והפועל תל אביב בו, אך בסופו של דבר החדרתים שדרגו לו את החוזה והצליחו להשאיר אותו, והם יודעים טוב מאוד למה. לא מעט אוהדים מחו על כך בטענה ש'מי שלא רוצה להיות פה, שלא יהיה', אך החיסרון המקצועי היה גדול מדי אם הברזילאי היה עוזב.

בסופו של דבר, לצד קבוצה מלאת שחקנים צעירים וחסרי ניסיון, ניצב לוסיו, שיחגוג בקרוב 31, כמבוגר האחראי. הוא נחשב לשחקן שעבר דבר או שניים בקריירה, והמוציא לפועל העיקרי. חוזהו מסתיים בתום העונה ועל אף שזה עוד רחוק, הוא אמור לעזוב כשהוא יסתיים. אם הוא ישחק ללא יותר מדי חשק (חשש שעלה בעקבות האירועים בחלון ההעברות) - חדרה תהיה בבעיה.

לוסיו (שחר גרוס)לוסיו (שחר גרוס)

עם זאת, במועדון רגועים. "לוסיו קיבל מאיתנו את כל מה שהוא היה צריך במהלך העונה שעברה, גם הרבה דברים שלא קשורים לכדורגל. הוא יודע שהוא צריך להחזיר על המגרש. אין ספק שהוא אחד החלוצים הטובים בליגה וזה כוח מאוד גדול עבורנו, עכשיו נצטרך שהוא ימשיך לכבוש שערים כמו בעונה שעברה ויהיה בסדר", אמרו בקבוצה.

מה עבר על הקבוצה בקיץ האחרון

הפועל חדרה החלה את הקיץ עם אבדות רבות מהעונה הקודמת, כיאה לקבוצה ששיחקו בה לא מעט שחקנים מושאלים. הפעם, זה כבר נראה אחרת. אם בעונה שעברה המושאלים היוו שחקני מפתח בקבוצה, העונה בחדרה כמעט לא שאלו שחקנים. ייתכן כי עוד כאלו יגיעו בהמשך, דוגמת יהב גורפינקל ממכבי חיפה, ששיחק בקבוצה בעונה שעברה ובמועדון מאוד מעוניינים שישוב. בקבוצה המשיכו בדרכם עם החתמת שחקנים חופשיים, למעט רכישתו של אליאל פרץ תמורת 450 אלף ש”ח ששולמו למכבי תל אביב בעבור חצי מכרטיסו. הקשר הפך לרכש הראשון שהמועדון משלם עליו אחרי למעלה מ-40 שנה.

שחקני הפועל חדרה. קבוצה שונה מהעונה הקודמת (שחר גרוס)שחקני הפועל חדרה. קבוצה שונה מהעונה הקודמת (שחר גרוס)

לגבי הזרים, המאמן אורי גוטמן בחן מספר שחקנים – קווין ואן קיפרסלויס, אמיר בילאלי ועלי ססאיי, אך בחר שלא להחתימם ובמועדון התעקשו כי אסור להם לטעות עם מצבת הזרים, אותה ירכיבו אוסטין אג'ידה, ג'ורג' פוצ'יבה ולוסיו שנותרו מהעונה שעברה, דידייה קוגבניה שאת יכולותיו המאמן מכיר מהתקופה ששיחק במכבי נתניה ועל כן הוא הצטרף ללא מבחנים, וג'ונתן סיסה, שהתאמן עם הקבוצה מספר ימים במחנה האימונים.

הציפיות 

הציפיות בחדרה הן לא להיקלע למאבקי התחתית ולהעביר עונה נוספת ללא הסתבכויות. במועדון יודעים שעונה כזו תעזור למועדון להתקבע ולתקוע יתד אמיתי בליגת העל.

שחקני הפועל חדרה. המטרה - לתקוע יתד בליגה (שחר גרוס)שחקני הפועל חדרה. המטרה - לתקוע יתד בליגה (שחר גרוס)

מה ייחשב להישג

פלייאוף עליון שנה שנייה ברציפות תהיה הצלחה חסרת תקדים עבור המועדון הצנוע, על אף שכבר לא מדברים בו על סיום בשישייה הראשונה.

מה ייחשב לכישלון

חד וחלק, ירידת ליגה.

אליאל פרץ. חדרה התעקשה להשיבו (אחמד מוררה)אליאל פרץ. חדרה התעקשה להשיבו (אחמד מוררה)

התקציב

מתקציב זעום של 8.5 מיליון שקלים, העונה התקציב של החדרתים מגיע כבר לאזור ה-12 מיליון שקלים, זאת בין השאר הודות לתקציב שהשתחרר מהעירייה אחרי קבלת אישור הניהול התקין לקראת סיום העונה שעברה.

אצטדיון ומחירי המנויים

הקבוצה תמשיך לארח באצטדיון נתניה, כאשר מחירי המנויים נותרו בעינם וללא כל שינוי. המחיר ליציע המערבי עומד על 700 ש”ח ומנוי אב ובנו לאותו היציע עולה 1,200 ש”ח. אם תרצו לרכוש מנוי לתא הכסף תשלמו 1,500 שקלים ותקבלו גם תו חניה, ומנוי לתא הכבוד (פלטיניום) יעלה 4,000 ש”ח וכולל תו חניה וקייטרינג. מחיר לכרטיס פר משחק יהיה 50 ש"ח אחיד נגד הקבוצות הקטנות, ו-60 ש"ח אחיד נגד הקבוצות הגדולות.

אצטדיון נתניה. הפך לבית של החדרתים (נעם מורנו)אצטדיון נתניה. הפך לבית של החדרתים (נעם מורנו)

הסגל

שוערים: אוסטין אג'ידה, חביב אוחיון וירין טלבי.

הגנה: גלעד אברמוב, וויסאם רבאח, דיא לבאבידי, חגי גולדנברג, אשרף רבאח, ג'ונתן סיסה ושגיב סולומון.

קישור: מנשה זלקה, דניאל סולומון, ג'ורג' פוצ'יבה, אליאל פרץ, שגיא דרור, סלים עמאש ודידייה קוגבניה.

התקפה: לוסיו, יניב מזרחי, יגיל אוחנה ויהונתן לוי.

הצוות המקצועי

מאמן הקבוצה: אורי גוטמן.

אורי גוטמן. יצליח לשחזר את ההישג של אביטן? (שחר גרוס)אורי גוטמן. יצליח לשחזר את ההישג של אביטן? (שחר גרוס)

עוזרי המאמן: רון קלר ושרון זהביאן.

יועץ מקצועי : אורן גולן.

מאמן כושר: דוד בובליל.

מאמן שוערים: מאיר טלבי.

מנהל קבוצה: איציק טפירו.

פיזיותרפיסטים - יקיר סבח ודניאל זילברג.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל