למרות שפתיחת העונה של שתיהן לא מזכירה את הקבוצות המפלצתיות של השנים האחרונות, בוודאי לא בכל הנוגע לחבורה של פפ גווארדיולה, מנצ’סטר סיטי נגד ליברפול זה עדיין המשחק הכי גדול שיש לפרמיירליג להציע בעידן הנוכחי, והערב (ראשון, 18:15), שתי הקבוצות שזכו בשלושת האליפויות האחרונות בממלכה, שוב ייפגשו.

ב’אתלטיק’ החליטו לבחון מי הם השחקנים משתי הקבוצות שיבנו את ה”הרכב האולטימטיבי”, כלומר השחקנים שישתלבו ביחד כדי לבנות את הקבוצה החזקה, ובחנו את זה ביחס להרכבים המשולבים לדעתם מאז 2016, על מנת להצביע על שינוי ברור ביחסי הכוחות בין הקבוצות בשנים האחרונות. כל ההרכבים, כולל הנוכחי, לא לוקחים בחשבון שחקנים פצועים שלא יהיו זמינים.

הבינגו הפורטוגלי של קלופ- דיוגו ג'וטה

על פי ה’אתלטיק’, ההרכב המשולב הטוב ביותר של שתי הקבוצות הוא: אליסון, טרנט אלכסנדר ארנולד, וירג’יל ואן דייק, איימריק לאפורט, אנדי רוברטסון, פאביניו, קווין דה בראונה, טיאגו, מוחמד סלאח, סרחיו אגוארו וסאדיו מאנה.

כלומר, יחסי הכוחות בסגלים הנוכחיים לטענת ה’אתלטיק’ הם 3:8 לטובת האלופה. עם זאת חשוב לזכור כי ואן דייק, פאביניו, טיאגו ואגוארו לא ישחקו.

יורגן קלופ (רויטרס)יורגן קלופ (רויטרס)

בנוסף, מעניין לראות את השינוי העצום ביחסי הכוחות אם מסתכלים כמה שנים אחורה. על פי האתר, בספטמבר 2017, ההרכב המשולב בין הקבוצות כלל 9 שחקנים של מנצ’סטר סיטי לעומת 2 בלבד של ליברפול: אדרסון, קייל ווקר, ג’ון סטונס, אוטמנדי, מנדי, פרננדיניו, קווין דה בראונה, דויד סילבה, מוחמד סלאח, סרחיו אגוארו וסאדיו מאנה.

אין ספק שהמגמה עליה מצביע ה’אתלטיק’ באה לידי ביטוי גם בתוצאות בשנים האחרונות בליגה וגם בפתיחת העונה הזאת, אך יורגן קלופ יהיה בוודאי הראשון להודות שכל זה לא חשוב, וכשמנצ’סטר סיטי פוגשת את ליברפול, המשחק תמיד פתוח לחלוטין.