מחאת אוהדי הפועל תל אביב עולה מדרגה. הבוקר (שני) נשלח מטעם אוהדי הקבוצה מכתב התראה לפני תביעה לאודליה פרידמן, מנכ”לית הפועל ת"א, ובו דרישה מטעם הקהל לפיצוי כספי הולם עבור המשחקים שנערכו ללא קהל בעונה שעברה. על פי ההערכות, מדובר על סכום פיצוי לא מבוטל המוערך בכ-2 מיליון שח עבור כ-8,000 מינויים (לפי החלק היחסי של העונה, שלב הפלייאוף), כאשר האוהדים מדגישים שכל סכום שייאסף במסגרת תביעה זו יוקדש לתרומה לצדקה.  

במכתב התביעה, שנשלח באמצעות משרד עו"ד אלוויה – בן דוד, נכתב כי בשל תקופת הקורונה התקיימו "כחמישה משחקי בית של המועדון ללא קהל ואלו מהווים כ-27.7% ממשחקי הבית של הקבוצה בליגת העל באותה עונה. מאז ועד היום, חרף הזמן הרב שחלף, לא מצא המועדון נכון לפנות אל מי מאוהדי הקבוצה - בעלי מינוי לעונת המשחקים הרלוונטית - בהצעה לפיצוי ו/או זיכוי ו/או מנגנון החזר כספים אחר. להיפך, נדמה כי בעלי הקבוצה בחרו לתת לגל לחלוף ולהשאיר את כספי המינויים כולם ברשותם. מרשיי, כמו גם רבים אחרים (אשר מעלים סוגיה זו על גבי כל מדיה חברתית אפשרית) מבקשים לקבל את כספם היחסי מעלות המינויים בחזרה".

עו"ד אסף אלוויה (רדאד ג'בארה)עו"ד אסף אלוויה (רדאד ג'בארה)

אוהד הקבוצה, עו"ד אסף אלוויה, מסר: "לצערנו, הנהלת הפועל מזלזלת באוהדי הקבוצה פעם אחר פעם, גם בהתבטאויות השונות בכלי התקשורת וגם בכך שלא העלתה אף הצעה למתווה לפיצוי למינויים המסורים שלה, זאת למרות שׁבזכות תמיכת קהל אוהדי הפועל תל אביב המועדון זכה לרשת ביטחון גדולה מהמדינה. מצופה היה מהנהלה שמכבדת את אוהדיה להוקיר את תמיכתם בתקופה מורכבת זו, ולהציע איזה מתווה, ולו סמלי, לפיצוי האוהדים על תרומתם הכספית למועדון. למרבה הצער הנהלה זו מנותקת לגמרי מהקהל ולאחר פניות רבות מצד אוהדים בנושא הוחלט להגיש את התביעה, אשר כל סכום שיתקבל ממנה יוקדש חזרה לתרומה לקהילה".

מנכ"לית המועדון אודליה פרידמן מסרה בתגובה: "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב נמצא בקשר רציף עם ארגוני האוהדים - ובניגוד למה שהוצג במכתב ההתרעה שהתקבל במשרדי המועדון הבוקר (שני), הנהלת המועדון אינה ‘מתעלמת’ מהעובדה שלבעלי המנויים מגיע פיצוי בגין המשחקים שהפסידו בעקבות פרוץ משבר הקורונה. אנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי, שגרם לנזקים כספיים עצומים לכדורגל הישראלי ולמועדון בפרט. במקביל למכתב שנשלח אלינו, התקבלו מאות הודעות מרגשות מאוהדים המחזקים את ידי ההנהלה והצוות המקצועי במשימה החשובה העומדת לנגד עינינו: חיזוק הקבוצה בחלון ההעברות הקרוב.

"בנוסף, התקבלו הודעות רבות מאוהדים שביקשו להצהיר כי הם מוותרים מראש על הפיצוי בגין המשחקים בעונת 19/20 וכאמור, הביעו תמיכה במועדון. למרות זאת, התחייבנו בעבר ונעשה זאת שוב: ברגע שתתאפשר כניסת קהל למגרשים, יוצג מתווה מפורט לכלל מחזיקי המנויים מעונת 19/20, בו יתאפשר להם לקבל פיצוי בגין המשחקים שהפסידו בעקבות משבר הקורונה. יש בפנינו עוד משימות חשובות העונה. אוהדי הפועל תמיד היו התומכים והנאמנים ביותר בארץ - ואנו קוראים לכולם להתאחד סביב הקבוצה בזמנים קשים אלה, בהם היא זקוקה לתמיכתכם יותר מכל. בתקווה שנחזור במהרה לשגרה – והקהל ישוב למגרשים עוד העונה".

    חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל