אחרי 86 ימים ללא כדורגל, הפועל תל אביב השיגה אמש (שבת) ניצחון גדול 1:2 על מכבי חיפה בפתיחת הפלייאוף העליון והמשיכה את התנופה האדירה שלה תחת שרביטם של משה סיני וניר קלינגר, כאילו לא הייתה שום פגרת קורונה. האורחים הציגו משחק נהדר באצטדיון סמי עופר, כאשר ניצחו משערים של מוטי ברשצקי ועומר דמארי, שחתם את התוצאה גם בפעם האחרונה שהאדומים ניצחו בכרמל (1:4) לפני שמונה שנים ושלושה חודשים.

הפרויקט של נציג הבעלים והמאמן רק הלך והתקדם עם שילוב הצעירים בדמותם של עמית מאיר ודורון ליידנר בהרכב הפותח לראשונה, לצד שי אייזן "הוותיק" ובהמשך גם אילי טמם שערך בכורה ואושר דוידה שהראה ניצוצות בהתקפה. הם חברו לוותיקים (באמת) כמו אוראל דגני, איאד אבו עביד, עמנואל בואטנג ומוטי ברשצקי שרשמו משחק מצוין מבחינתם, ומהשילוב הזה במתחם חודורוב כבר מתמוגגים.

משה סיני. "מרוצים מהגישה" (נעם מורנו)משה סיני. "מרוצים מהגישה" (נעם מורנו)

"עשינו ניצחון חשוב מאוד, ניצחון כזה, אחרי שמונה שנים בחיפה, מחמם את הלב ונותן לך את הכוח להמשיך הלאה", אמר ל-ONE סיני לאחר המשחק, כשהוא גם התייחס בקצרה לחילוקי הדעות בינו לבין הבעלים בתחילת השבוע שעבר, אז ניתק את עצמו מהקבוצה לכמה ימים ושב באמצע השבוע, ואיתו גם השקט. "בשורה התחתונה אני בסך הכל לא הייתי אימון וחצי בהפועל. עשו מזה הרבה יותר ממה שזה. הכל בסדר בהפועל ת"א, ראיתם. אנחנו עובדים על הכל ביחד ורוצים להתנהל ככה בצורה נכונה. אנחנו צריכים לדעת לעשות את זה ככה גם בעתיד".

"אנחנו מרוצים מאוד מהגישה של השחקנים, מהשילוב של הצעירים והוותיקים", הוסיף נציג הבעלים לגבי פרויקט העלאת שחקני הנוער לבוגרים כפי שנחשף לפני כחודש. "צריך לזכור שזאת רק תחילת הדרך מבחינתם, אבל ראינו את הנכונות והרצינות שלהם. ההופעה הראשונה ביחד איתם ענתה על הציפיות ואנחנו מצפים להמשכיות ולרצינות מכל אחד מהם”.

"השילוב של הצעירים הוא דבר שאנחנו עובדים עליו כבר הרבה זמן, קלינגר ואני, מבחינת כל ההיבטים, כמובן שביחד עם הצוות המקצועי ומאמני הכושר. באנו למשחק הזה במטרה לתת להם את ההזדמנות ואנחנו שמחים מאוד שהם ענו על הציפיות ברמה מאוד גבוהה, אבל אנחנו צריכים לדעת תמיד להראות להם את הדרך שזה אף פעם לא נגמר במשחק אחד. זה מבורך מה שקרה, אבל ההמשכיות יותר חשובה. זו חבורה של צעירים רציניים וממושמעים. אנחנו צופים להם עתיד גדול".

דורון ליידנר מול רז מאיר (עמרי שטיין)דורון ליידנר מול רז מאיר (עמרי שטיין)

"בפגרת הקורונה ידענו כבר אחרי מספר ימים להתעשת", סיכם סיני לגבי המוכנות לקראת חזרת הליגה לפעילות והיכולת שסימנה על המשך ישיר מהעונה הסדירה. "עבדנו קשה מאוד בימים האלה. עשינו הכל כמובן לפי ההנחיות של משרד הבריאות, אבל היינו כל יום מגיעים למתחם ועובדים 7-8 שעות. התקופה הזאת עשתה לנו הרבה זמן לעבוד על דברים ולשפר אותם, כולם עשו את זה בצורה טובה, זה בא לידי ביטוי ואני מאוד שמח על כך. יש שכר לעבודה ולהשקעה. בנינו על זה שהקבוצה תיראה טוב ככה, אבל גם עכשיו אנחנו יודעים שיכולות להיות גם ירידות ביכולת, אפילו בקרוב, וצריך לדעת להתנהל גם עם זה. אמרנו את זה גם לשחקנים לפני המשחק, צריך תמיד להמשיך הלאה ולא להיתקע".

קלינגר: “חובת ההוכחה עליהם”

"אנחנו זוכרים טוב את הביקור האחרון שלנו פה, זה כאב מאוד, ובאיזשהו מקום עשינו סגירת מעגל", אמר קלינגר לאחר המשחק בעמדת הראיונות. "היה כיף לראות את השחקנים, את כולם. גם את הצעירים וגם את הוותיקים, זה היה מרענן. שלטנו במשחק, היינו יותר מסוכנים ממכבי חיפה וגם יכולנו לסיים את המשחק לכאורה עם 0:3 או 0:4 במחצית הראשונה, אבל אנחנו מרוצים".

קלינגר. "יכולנו לסיים עם 0:4 במחצית הראשונה" (עמרי שטיין)קלינגר. "יכולנו לסיים עם 0:4 במחצית הראשונה" (עמרי שטיין)

הצעירים והמטרות: "סיני ואני עשינו תוכנית מאוד מסודרת לגבי איך אנחנו מסתכלים על המשך הדרך. הגביע הוא מטרה, ונבנה את זה ככה שנגיע לחצי גמר הגביע עם שחקנים בריאים, רעננים וחלילה לא פצועים. זה שהצעירים נתנו לנו תשובה חלקית לפחות שאנחנו יכולים לסמוך עליהם וזה הופך את הרוטציה ליותר רחבה. זו הפלטפורמה שלנו לבדוק את השחקנים האלה, באמת אם הם מתאימים לקבוצה הבוגרת, והם עשו צעד ראשון מעולה. חובת ההוכחה עליהם והם צריכים להיות טובים לא רק במשחק הראשון, אלא בשני, בשלישי וכן הלאה".

"היה לנו חשוב מאוד לפתוח את הפלייאוף העליון ברגל ימין עם שלוש נקודות, אחרי פגרה לא רגילה, מאולצת אפשר להגיד", אמר איאד אבו עביד לאחר המשחק. "כיף לנצח ומחכים כבר למשחק הבא. הצעירים הפתיעו את כולנו בגדול, הם נתנו הופעה מצוינת, באמת שאפו ענק. אבל צריך לרדת מהר לקרקע כמה שיותר מהר, יש לנו בשלישי משחק חשוב וצריך לעשות גם בו את העבודה". על גביע המדינה הוסיף המגן הימני: "אי אפשר לעשות הבדלים בין הליגה לגביע כי איך שתיראה בליגה ככה תיראה בגביע. אנחנו משתדלים לעשות את המקסימום בליגה וככה דרך זה נתכונן לגביע".

הליגה חוזרת: צפו בשערים הגדולים בלה ליגה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה