לאחר יום גורלי מאוד, שבו נערכה פגישה מכרעת במשרדי ההתאחדות לכדורגל, ניתן לומר באופן רשמי - יש מתווה סיכום בהפועל תל אביב. הפגישה הדרמטית שנערכה היום (רביעי) בהתאחדות לכדורגל לגבי אישור התקציב של הפועל תל אביב הסתיימה כשאנשי הפועל והבקרה סיכמו על סכום מסוים של בטוחות אותו צריכה לאשר סיגי סייג יו"ר הבקרה.

הנחת העבודה היא שגם אם ה-CAS יפסוק נגד הפועל ת״א, אז כל התשלום שתצטרך הקבוצה לשלם לא יהיה בעונה הקרובה. כתוצאה מכך, החשיפה לא תהיה על כל הסכום שיכול לנוע בין 10-15 מיליון שקל. לכן, הקבוצה תצטרך לספק בטוחות שיספקו את סייג כאשר הערכה שזה יכול להסתכם בין 3-4 מיליון שקל.

האדומים קיוו מאוד שאנשי הבקרה יבואו לקראת המועדון וינסו למצוא פתרון יעיל, כדי שהקבוצה תוכל לשתף את שחקני הרכש של הקיץ ולהמשיך בהכנות המקצועיות לקראת העונה הקרובה שתפתח בסוף החודש. 

ניר קלינגר (שחר גרוס)ניר קלינגר (שחר גרוס)

מי שהיה בדריכות גדולה גם כן הוא המאמן ניר קלינגר, שהוציא את התסכול שלו על המצב אחרי הניצחון על מכבי פתח תקווה. קלינגר זעם על כך שבשנת 2021 מועדון כמו הפועל תל אביב לא יכול לעבור בבקרה התקציבית והוא בתור הדמות המקצועית הבכירה במערכת צריך להכין שני הרכבים - אחד מאולתר לגביע הטוטו ואחד לליגה. "יש מצב שניר הכי בלחץ לקראת הדיון הזה, כי כל עוד הקבוצה לא עוברת בבקרה זה ישפיע ישירות על ההכנות של הקבוצה לליגה והוא ממילא לא יוכל לעמוד על הקווים בגלל ההרחקה", אמרו במתחם חודורוב לפני הדיון. 

אחד המפתחות המרכזיים להחלטה הייתה בידיים של עו"ד עמית פינס, היועץ המשפטי של ההתאחדות. פינס העריך בעונה שעברה כי הפסיקה של ה-CAS לא תהיה במהלך העונה כך שלא צריך לקחת את הבטוחות בחשבון לאותה עונה. פינס כתב לבית הדין שהוא לא יכול לנבא ולהעריך מה יהיה הפעם, כך שלמעשה הפעם הוא לא יוכל להיות "המציל" של הפועל תל אביב.

עמית פינס (שחר גרוס)עמית פינס (שחר גרוס)

הנהלת המועדון תצטרך לשכנע את יו"ר הבקרה מדוע להעביר את התקציב ללא בטוחות בזמן שה-CAS יכולים להכריע בכל רגע נתון וזאת תהיה הדרמה הגדולה. כזכור, עו"ד פינס צדק בהחלטתו בעונה שעברה, השאלה מה תהיה החלטתו והחלטת יו"ר הבקרה סיגי צייג הפעם, מאחר וה-CAS צפוי לפרסם בכל רגע נתון את החלטתו בנוגע לכל התביעות. 

עו"ד יוסי גייר, בעלי הפועל תל אביב האחים ניסנוב והמנכל"ית אודליה פרידמן הם אלו שניסו כאמור להשפיע על החלטתו המכרעת של עו"ד פינס. יו”ר הבקרה, צייג עד כה הראתה שהיא פועלת בנושאים מן הסוג הזה ביד תקיפה וללא פשרות. 

מוכן לעונה? פדרי מברצלונה שובר שיאים