מכבי חיפה קיבלה אמש (שני) את האות הרשמיות לחגיגות – כאשר בהתאחדות לכדורגל הודיעו כי ליגת הנוער הגיעה לסיומה ומי שנמצאת במקום הראשון היא האלופה, משמע קבוצת הנוער של הירוקים תחת הדרכתו של בני לם קפטו את התואר.

רגע אחרי, מי ששימש כקפטן הקבוצה בחלק מהעונה, מאור לוי, העניק ראיון לאתר הרשמי של המועדון ובו סיפר על התחושות רגע אחרי ההכרזה על האלופה: "היינו רעבים מאוד, מהרגע הראשון לקחנו את ההובלה ולא הסתכלנו אחורה".

דימונה חוגגת את העלייה לליגה א' במרפסות

לוי, שהגיע בגיל 14 למחלקת הנוער מנשר, מסכם שלוש שנים בקבוצת הנוער: "היינו ראויים לתואר מהתחלה ועד הרגע שהכל נקטע. זה תואר ראשון שאני גם חלק מאוד משמעותי ממנו וזה בשבילי כבוד גדול. אני חייב להגיד שבלי הכימיה הנהדרת עם כל השחקנים זה לא היה עובד. זו ללא ספק אליפות של יכולת קבוצתית עבודה מאוד קשה".

ההפרש הגבוה מהמקום השני: “"זו הייתה עונה לא פשוטה. זה אולי נראה קל, אבל כל משחק עבדנו קשה. היינו רעבים מאוד, ידענו שיש רף ציפיות מאוד גבוה והלחץ היה בהתאם. מי שחושב שאין לחץ בנוער וציפיות גבוהות, לא שיחק במכבי חיפה. אבל המסר הכי חשוב שהאליפות היא ראויה ומוצדקת מאין כמוה. מהרגע הראשון לקחנו את ההובלה ולא הסתכלנו אחורה. זה היה עניין של זמן עד שהאליפות תהיה שלנו. 11 נקודות מהמקום השני אומרות הכל".

מאור לוי והשופט עומר בירן (עמרי שטיין)מאור לוי והשופט עומר בירן (עמרי שטיין)

עוד סיפר: "אני נפרד השנה מהנוער ואין טעם מתוק יותר להיפרד עם אליפות. יש פה חבורה של גברים ושחקנים נהדרים שיצליחו בעתיד. עוד לפני משבר הקורונה, התחלתי להתאמן עם הבוגרים באופן מלא ואני מתרגש מכל אימון לצד כל השחקנים בבוגרים. להיות בחדר הלבשה שם מרגש אותי. אני מאוד מתגעגע לחזור לאימונים. קיבלו אותי בצורה נהדרת ואני מרגיש חלק בלתי נפרד מהקבוצה. אעבוד הכי קשה שאפשר כדי לקבל הזדמנות".

מאור לוי, מוחמד גדיר ודויד אקואה (עמרי שטיין)מאור לוי, מוחמד גדיר ודויד אקואה (עמרי שטיין)

היית קפטן הקבוצה במרבית העונה עד התקרית. מה אתה לוקח מהעונה הזו? "בתחילת השנה קיבלתי את סרט הקפטן וכשחקן חריג בקבוצה, ידעתי שאני אמור להוביל וכל הציפיות הם בעיקר ממני לסחוב את כולם. לצערי הרב גיליתי העונה שיש לזה צד חיובי שאתה באור הזרקורים וגם שלילי. את האירוע הזה והמקרה הזה אני לא מתכוון לשכוח אלא ללמוד ממנו כל יום, כל דקה איך להתמודד עם תסכול רגעי, כעס תוך כדי משחק. אני למדתי ולומד להתמודד. התמודדתי עם זה בצורה הכי טובה שיכולתי, עם הרבה עזרה מהמועדון. אני חושב שהאליפות הזו היא גם גושפנקה לכך שעמדתי בציפיות ובמבחנים והפנים קדימה למבחנים הבאים".