מכבי חיפה תנסה לשבור את השיא של עצמה מעונת האליפות האחרונה לפני עשור ולהשיג ניצחון שביעי ברציפות והפעם בחוץ מול מכבי נתניה הערב (שבת, 19:50). בקבוצה מודעים לכך שמדובר במשוכה לא פשוטה כלל וכלל, מול קבוצה שהשיגה השנה לא מעט תוצאות טובות, במיוחד במגרשה הביתי. יחד עם זאת, הירוקים מבינים שהדברים תלויים בהם ואם הקבוצה תגיע באותה רמת נחישות ואגרסיביות שאפיינו אותה במשחקים האחרונים, ניתן יהיה לעבור את המשוכה. 

הבלם עאיד חבשי יפתח במקומו של עופרי ארד המוצהב, סאן מנחם שמצוי בכושר מצוין השנה יפתח כמגן שמאלי על חשבונו של טאלב טוואטחה שחוזר לעניינים. נטע לביא שחוזר מהשעיית צהובים יפתח על חשבון יובל אשכנזי, ואילו מלך שערי הקבוצה ניקיטה רוקאביצה חוזר מפציעה על חשבון גודסוויי דוניו.

נטע לביא (עמרי שטיין)נטע לביא (עמרי שטיין)

במכבי חיפה מקווים להמשיך ולשמור על רשת נקייה. רק לאחר המשחק יחלו במועדון להאיץ את המשא ומתן מול עומר אצילי, בתקווה לסגור עם השחקן את התנאים. הקשר אמור לסגור את כל תנאי השחרור שלו מול קבוצתו ב-48 השעות הקרובות, ואז יוכל לסגור דברים מול קבוצות אחרות.

סאן מנחם ונטע לביא מול עומר אצילי (רדאד ג'בארה)סאן מנחם ונטע לביא מול עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

ההערכה היא שאצילי יהיה בסופו של דבר שחקן במכבי חיפה. קשרה של אפואל ניקוסיה זוכה לתמיכה מלאה של כל אנשי המערכת, שמשוכנעים שמדובר בשחקן שיכול לשדרג את הקבוצה ובעיקר את החלק ההתקפי. כמו כן, במועדון כבר החלו בחיפוש אחרי מגן ימני במקומו של ארנסט מבוקה. ההחלטה לגבי מוחמד עוואד, האם לנסות ולהחזירו כבר בינואר, טרם התקבלה.

הרכב מכבי חיפה: ג'וש כהן, רז מאיר, עאיד חבשי, בוגדן פלאניץ’, סאן מנחם, נטע לביא, מוחמד אבו פאני, חוסה רודריגס, דולב חזיזה, צ'ירון שרי וניקיטה רוקאביצה.

הרכב מכבי נתניה: דני עמוס, כארם ג’אבר, קיליאן ואן דר קאפ, זלאטן שחוביץ’,עידו וייר, אלעד שחף, אביב אברהם, גבי קניקובסקי, חן עזרא, יונס מלדה ובן אז’ובל.

מי שחקן מילאן שצפוי לו עתיד כאופטומטריסט