לאחר תביעתם של עמי פאן ויוסי קטיפה, תביעה נוספת הוגשה הבוקר (ראשון) נגד מכבי פתח תקווה, כך נודע לראשונה ל-ONE. בלם הקבוצה לשעבר אליסון דוס סנטוס תובע את המועדון על סכום של כמעט 300,000 ש”ח, בגין זכויות סוציאליות וסוגיה כספית.

הברזילאי, ששיחק במדי הקבוצה בעונות 2015/16 ו-2016/17 וכיום משתייך לבאנדירמספור מהליגה השנייה בטורקיה, דורש בתביעתו, שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב באמצעות עורך דינו תמיר שטינוביץ, לפיצוי על מספר סעיפים בהם אי הוצאת תלושי שכר, אי הפרשת דמי הבראה ואי מתן פיצויים בגין סיום עבודתו (בעקבות העובדה שפיצויים לא הופרשו לו במהלך שנות עבודתו בקבוצה).

"הנתבעת ניצלה את היות התובעו אזרח זר, שאינו שולט בשפה העברית ו/או בקיא בדיני העבודה בישראל, והעסיקה אותו תוך רמיסת זכויותיו וההסכמים המחייבים, בניגוד לדין", נכתב בתביעה.

אליסון דוס סנטוס (עמרי שטיין)אליסון דוס סנטוס (עמרי שטיין)

על פי כתב התביעה, מעולם לא נמסרו לנתבע תלושי שכר, חרף פניות שנעשו למועדון. תחילה, פנה השחקן למועדון על מנת לקבל את תלושי השכר, ומשלא קיבל זאת גם בא כוחו פנה למועדון טלפונית ובכתב, אך ללא הועיל. "הנתבעת הסיקה כי נוכח אי הבנת התובע את הדין, תוכל לשלול את מלוא שכרו וזכויותיו ובכך לדעתה המוטעית לחמוק מתשלומם", נכתב.

יש לציין שדוס סנטוס השתכר בעונה הראשונה סכום שנתי של 242,000 שקלים שחולקו למשכורות חודשיות של 24,200 שקלים, ובעונה השנייה זכה למשכורת שנתית של 320,000 שקלים שחולקו למשכורות חודשיות של 32,000 שקלים. 

עו"ד תמיר שטינוביץ (עצמי)עו"ד תמיר שטינוביץ (עצמי)

תגובת עורך דינו תמיר שטינוביץ: "התנהלות הנתבעת מכוערת, שעה שניצלה אדם שסמך עליה, תוך ניצול ציני של היותו אזרח זר, ללא השכלה משפטית ושאינו יודע לעמוד על זכויותיו. לא נאפשר רמיסת זכויותיו של אדם בשל אי ידיעתו את הדין".

אבי לוזון מסר בתגובה: ״טרם קיבלנו את כתב התביעה, כאשר נקבל נגיב בהתאם לבית המשפט. מכל מקום משתמע שזאת תביעה מופרכת לחלוטין״.