אחרי האכזבה מההדחה בחצי גמר גביע המדינה מול מכבי תל אביב, במכבי חיפה מבינים שהם צריכים לחזור מהר למציאות של הליגה, שם הם נמצאים מרחק נגיעה .מזכייה באליפות ראשונה אחרי עשור. לשם כך ברק בכר ביקש מחניכיו לעשות סוויץ’ כבר הערב (ראשון) ב-21:00 במשחק הליגה בסמי עופר מול מ.ס.אשדוד.

שלושה מחזורים לסיום, כאשר לחיפה יש יתרון של ארבע נקודות על פני היריבה הצהובה, גם בכרמל מודעים לכך שבסיום המחזור יש אפשרות שהקבוצה תוכתר כאלופה. הדבר יקרה במידה והירוקים יעשו את שלהם וינצחו את אשדוד ומנגד מכבי ת"א תפסיד במושבה למכבי פ"ת. מדובר בתסריט ריאלי, אבל בכרמל מעדיפים לעסוק בעצמם ולנצח קבוצה כמו אשדוד עמוסת הכישרון, שעד כה עשתה חיים קשים לשתי מוליכות הטבלה העונה.

ברק בכר מדבר לפני אשדוד

ברק בכר אמר לקראת המשחק: “שמים את ההפסד בגביע בצד ומתרכזים במטרה הכי חשובה שזה הליגה, חשוב להיות ביחד גם אחרי הפסדים והוכחנו השנה שגם אחרי תוצאות פחות טובות ואחרי הפסדים הצלחנו להרים את עצמנו ולבוא במוטיבציה ואגרסיביות ולעשות משחקים טובים. השאיפה לעשות את זה נגד קבוצה טובה שתבוא לשחק כדורגל. צריכים את הקהל שלנו איתנו ואני מאמין שיהיה אצטדיון מלא והקהל הזה צריך לעזור לנו ולדחוף אותנו ואנחנו מחכים לו”.

על פי האימון המסכם יהיו שני שינויים בהרכב לעומת זה שפתח מול מכבי תל אביב בגביע. דולב חזיזה חוזר על חשבונו של מוחמד אבו פאני המוצהב, וניקיטה רוקאביצה על חשבון גודסווי דוניו.

הרכב משוער: ג'וש כהן, רז מאיר, בוגדאן פלאניץ', עופרי ארד, סאן מנחם, נטע לביא, חוסה רודריגס, צ'ירון שרי, דולב חזיזה, ניקטה רוקאביצה ועומר אצילי.

ניקיטה רוקאביצה, צפוי לחזור להרכב (עמרי שטיין)ניקיטה רוקאביצה, צפוי לחזור להרכב (עמרי שטיין)

בחיפה משוכנעים שהשחקנים מודעים לכך שמול מכבי ת"א הייתה זו מעידה חד-פעמית וכי במשחק מול אשדוד הם יהיו חייבים לבוא ולשחק בגישה שונה לחלוטין, מתוך ידיעה שמדובר במשחק של מאני-טיים לפני זכייה אפשרית בתואר הנכסף.

הצפי הוא שסמי עופר יהיה מלא, כאשר בקופות נותרו כ-3,000 כרטיסים לטובת אוהדי חיפה ועוד כ-2,000 שהוקצו כמתחייב לאוהדי אשדוד. זו תהיה למעשה הפעם הראשונה מאז תקופת הקורונה שסמי עופר יהיה כמעט מלא בקהל ירוק, שידחוף את קבוצתו לניצחון.

במידה ולא תושג הכרעה בנוגע לזהות האלופה כבר במחזור הקרוב, הדבר עשוי להידחות  ליום רביעי, למשחק החוץ מול קריית שמונה שניצחון בו יבטיח סופית את התואר בלי קשר לתוצאות של מכבי ת”א, אם הירוקים ינצחו גם את אשדוד: "אנחנו כרגע עוסקים רק בדבר אחד ויחיד והוא לנצח את אשדוד. שום דבר אחר לא מעניין אותנו ולא אמור לעניין. שכחנו ממה שקרה בגביע והראש רק בליגה לשם המטרה אליה אנחנו מכוונים מתחילת העונה", אמרו בקבוצה.

אוהדי מכבי חיפה (שחר גרוס)אוהדי מכבי חיפה (שחר גרוס)

אשדוד רוצה להבטיח את המקום באירופה בפעם השנייה בתולדותיה

אחרי שלוש תוצאות תיקו רצופות בליגה, מ.ס אשדוד של רן בן שמעון רוצה להבטיח את המקום השלישי בטבלה ומנסה להתאושש מהתקופה הלא יציבה שעוברת עליה הן מבחינת המצב הביטחוני שהקשה על האימונים, הן מבחינת מכת הפציעות בקרב שחקניה והן מבחינת היעדר ניצחונות מאז הניצחון באצטדיון טרנר על הפועל באר שבע בתחילת חודש אפריל. 

אשדוד ממוקמת במקום השלישי, עם 51 נקודות, ורחוקה חמש נקודות ממכבי פתח תקווה בעוד ישנן לפני המחזור תשע נקודות בקופה ועל כן, היא יכולה להבטיח כבר במשחק הקרוב את המקום השלישי וכמובן את הכרטיס המיוחל לקונפרנס ליג בעונה הבאה שזו תהיה למעשה הפעם השנייה בתולדות המועדון להגיע למוקדמות של מפעל אירופי כשהפעם הראשונה הייתה ב-2002 במפעל האינטרטוטו. 

שחקני אשדוד חוגגים עם רמזי ספורי (עמרי שטיין)שחקני אשדוד חוגגים עם רמזי ספורי (עמרי שטיין)

הקבוצה תצא בצהריים המוקדמים לבית מלון בחיפה, שם ישהו על מועד המשחק בסמי עופר. באימון המסכם לא תרגל בן שמעון את ההרכב הפותח ונערכו מספר משחקוני טניס-רגל. למרות זאת, המאמן יקבל בחזרה לסגל את מוחמד כנעאן שריצה הרחקה בגין צבירת כרטיסים צהובים ונראה כי הוא צפוי לחזור להרכב. בנוסף, גיל כהן עתיד גם הוא לפתוח במרכז ההגנה על חשבונו של עומרי בן הרוש וכמו כן, מסתמן כי חמזה מוואסי ימשיך לקבל קרדיט ב-11. 

הרכב משוער: רועי משפתי, טום בן זקן, ננאד סבטקוביץ, גיל כהן, מונטרי קמהאני, פיראס אבו עקל, רועי גורדנה, מוחמד כנעאן, רמזי ספורי (שלומי אזולאי), יעקב בריהון, חמזה מוואסי.

רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון (עמרי שטיין)רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון (עמרי שטיין)