צירופו של המגן האוסטרלי ראיין סטריין יוצר כאב ראש למאמן מכבי חיפה ברק בכר בשאלת חמשת הזרים שישחקו בהרכב הקבוצה. האוסטרלי סוגר שישיית זרים באלופה, הכוללת פרט אליו גם את בוגדן פלאניץ', צ'ירון שרי, גודסוויי דוניו, עלי מוחמד וחוסה רודריגס.

ההנחה היא שהמקום של פלאניץ' במרכז ההגנה, של שרי בקישור ושל דוניו בהתקפה מובטח, וגם סטריין לא הובא כדי לחמם את הספסל, אך הדבר תלוי כמובן ביכולת שיפגין. אגב, לסטריין יש יכולות פיזיות נהדרות, אך באוסטרליה הוא לא הצטיין בפן ההתקפי ובבישול שערים.

בהנחה שהארבעה אכן יפתחו בהרכב של בכר, זה משאיר את שחקן הרכש עלי מוחמד ואת חוסה רודריגס הספרדי במאבק על מקום אחד ב-11 של הירוקים, בקישור האחורי, דילמה שבכר ייאלץ להתמודד עמה.

עלי מוחמד (האתר הרשמי של מכבי חיפה)עלי מוחמד (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כזכור, בשבוע שעבר רודריגס התראיין ל'אס' הספרדי ואמר: "70% שאשאר במכבי חיפה אבל לא בתנאים הנוכחיים. בשנים קודמות בקושי היו לי אופציות ודווקא עכשיו כשאני לא רוצה לעזוב את ישראל, צצו כל מיני הצעות". לאחר מכן מכבי חיפה הוציאה הודעה לפיה רודריגס טען כי לא אמר את הדברים.

אמש התפרסמו ידיעות ביוון כי פנאתינייקוס רוצה את הקשר בן ה-26. בסביבת מכבי חיפה סבורים שהדברים נובעים מרצונו של השחקן לפתוח את החוזה עם הקבוצה לעוד עונה, אך מבחינת המועדון זו לא תהיה הדרך, וחושדים שהפרסומים בתקשורת היוונית הם לא יותר מספינים, כך שזה לא יהיה מפתיע אם בסופו של דבר יהיו התפתחויות בגזרת רודריגס.

חוסה רודריגס (רדאד ג'בארה)חוסה רודריגס (רדאד ג'בארה)

בכל מקרה, נכון לעכשיו בכר יצר תחרות בריאה על הרכב הקבוצה שלו, כאשר הוא יצטרך לנווט בין הזרים כדי שלא יהיו לו שחקנים ממורמרים בסגל.