מכבי חיפה הגיעה הערב (שני) לאצטדיון י”א באשדוד עם נוכחות מסיבית של הקהל הירוק ותחושה אמיתית של שגרה, שעוד רגע הכדורגל חוזר למסלול ולמציאות אותה אנחנו כל כך אוהבים עם מגרשים מלאים באוהדים. הירוקים באו עם מטרה ברורה – לקחת שלוש נקודות חשובות על מנת לצמק את הפער ממכבי תל אביב לנקודה אחת ולהמשיך לספק לנו מאבק מעניין ואטרקטיבי על כתר האליפות עד לרגע האחרון.  

לפני המשחק ועל הנייר אשדוד, שנמצאת בעונה מוצלחת מאוד מבחינתה וכנראה תסיים את העונה עם כרטיס למפעלים האירופאים, הייתה אמורה להוות מכשול רציני עבור הקטר הירוק, אך על כר הדשא הערב במחצית הראשונה ראינו את השחקנים מאשדוד די מבולבלים בחוליה האחורית, שסבלה גם מחסרונו של הבלם המצוין שלה טימותי אוואני וללא מינימום של פיזיות ואגרסיביות במרכז המגרש.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם עומר אצילי (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

ללא גם מחץ בחלק הקדמי, אשדוד סיימה מחצית מאכזבת מאוד מבחינתה בנוסף להחמצת פנדל של רועי גורדנה עם בעיטה חלשה לידיו של ג’וש כהן. היריבה הירוקה הגיעה בלחץ גדול למשחק עם פער של ארבע נקודות זכר לניצחונה של האלופה אמש על מכבי פתח תקווה וברק בכר ביצע שינויים מקצועיים כאשר הוריד לספסל את צ’ירון שרי וניקיטה רוקאביצה למנוחה והתרעננות, שאמורים לעזור לשני שחקני המפתח לקראת הישורת האחרונה.  

כאמור, בכר שינה הערב מערך ועלה עם שלושה בלמים ולחץ גבוה את שחקני ההגנה ושחקני הקישור של הקבוצה הדרומית – פעולה שגרמה לשער יתרון מהיר של הירוקים לאחר חטיפת כדור בחלק המגרש של המארחת, קרוס מדויק של נטע לביא לראשו של עומר אצילי ומשם לרשת בדרך ליתרון ירוק מוקדם. אולם מאותו רגע גם הירוקים נרגעו ולא הצליחו לכבוש את השער השני, כאשר ככל שנקפו הדקות קצב המשחק ירד והסתיימה לה מחצית שלא הצליחה להתעלות לרמה שציפינו מלכתחילה.

רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)רועי גורדנה (רדאד ג'בארה)

המחצית השנייה נפתחה כאשר המארחת איבדה את דין דוד עקב פציעה במחצית הראשונה ולאחר מכן איבדה גם את שלומי אזולאי. שני שחקני מפתח חשובים שגם איתם אשדוד הייתה חלשה היום, ובלעדיהם הסיכוי שלה להוציא משהו מול הירוקים הפך לאפסי. האורחת מנגד הייתה אמנם הרבה יותר דומיננטית, פיזית ואגרסיבית מאשדוד החלשה לאורך כל המשחק וזה מה שהטה את הכף לזכות השחקנים בירוק וזאת למרות שמכבי חיפה לא הצליחה להרים את עצמה ליכולת גבוהה הערב.

מלבד אצילי שהיה במשחק טוב, שאר חבריו מסביב היו במשחק בינוני, אך גם ערב סביר של החיפאים הספיק להם לנצח בקלות משחק חוץ קשה על הנייר, שהפך ככל שעברו הדקות לאחד המשחקים הקלים של האורחים. לבסוף הירוקים חזרו עם שלוש נקודות יקרות וזכו להתעלות של הקיצוני שהבקיע את שעריו הראשונים העונה תוך ניצול מוחלט של החולשה הבלתי מובנת של אשדוד, שהייתה רחוקה שנות אור מהיכולת הטובה שזכינו לראות אותה לאורך חלק גדול מהעונה. 

רמזי ספורי מול עופרי ארד (רדאד ג'בארה)רמזי ספורי מול עופרי ארד (רדאד ג'בארה)

אין לי ספק שהקבוצה של רן בן שמעון, למרות האכזבה הגדולה הערב תצליח לזכות בכרטיס לאירופה, מה שיהפוך את העונה הזאת לסופר מוצלחת מבחינתה ומבחינת המאמן שלה. מנגד, אני בטוח שהצהובים מתל אביב והירוקים מחיפה הולכים לתת למדינה שלמה פינלה יוצא דופן, שיוכרע אני מקווה ממש עם שריקת הסיום של עונת 2020/21 כאשר הטובה מבין השתיים תערוך את הקפת האליפות.