ללא שלושה שחקני מפתח פצועים - חוסה רודריגס, גודסווי דוניו ועופרי ארד - מכבי חיפה הרשימה אתמול (שישי) במשחק ההכנה האחרון שלה לקראת המפגש מול קייראט הקזחית ביום רביעי בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות, כשהביסה 1:6 את שרלרואה הבלגית.

בחיפה לא יצאו מגדרם אחרי הניצחון כפי שלא הורידו את הראש אחרי ההפסד 3:2 ללובן מוקדם יותר השבוע, אבל הירוקים יכולים לחזור מחר (ראשון) לארץ, עם סיום מחנה האימונים, במצב רוח מעודד. שביעות הרצון נובעת בעיקר מהיכולת ההתקפית והכישרון שהציגו כמה משחקני החלק ההתקפי, ביניהם עומר אצילי שכבש צמד, בישל שער ונראה מצוין, דין דוד שפתח על הספסל, נכנס ועשה קולות של שחקן שמתכוון לתת פייט על חולצת ההרכב, ובן שהר, שפתח במשחק וגילה נוכחות ברחבה.

יש לזכור שבחלק הקדמי יש לבכר גם את צ'ירון שרי שמקומו בהרכב נראה מובטח, דולב חזיזה, וכן דוניו, שאמור להיות כשיר, ונראה שלברק בכר מצפה כאב ראש לא פשוט לקראת קייראט בחלק הקדמי, כשרק לשניים מהחמישה יהיה מקום ב-11. לפי שעה נראה שדין דוד זוכה לעדיפות בחלק הקדמי לצד שרי, יחד עם אצילי.

צ'ירון שרי במחנה האימון. היחיד בחלק ההתקפי שמקומו בהרכב מובטח (האתר הרשמי של מכבי חיפה)צ'ירון שרי במחנה האימון. היחיד בחלק ההתקפי שמקומו בהרכב מובטח (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לעומת זאת, נראה שחוליית ההגנה סגורה ומקומם של רז מאיר, בוגדן פלאניץ', רמי גרשון וסאן מנחם מובטח. מגן הרכש ראיין סטריין אמנם נכנס במחצית השנייה ויצא בגלל פגיעה בראש ופציעה, אבל הוא בכל מקרה אינו מתוכנן לפתוח בהרכב.

גם הקישור של בכר מקבל צורה, ומוחמד אבו פאני, נטע לביא ועלי מוחמד צפויים לפתוח מול הקזחים. רודריגס אמנם צפוי להיות כשיר עד יום רביעי, אבל הוא לא יפתח בהרכב, בעיקר מפני שאת מרבית המחנה הוא לא עשה עם שאר השחקנים ועדיין חסר כושר משחק. עלי מוחמד, במשחק מצוין, הוכיח שמדובר באחד משחקני הרכש המשמעותיים של הקבוצה: "הוא משתלב נהדר בקבוצה, פיזי וממושמע טקטית. עלי מוחמד ממש כמו מכונה", התפעלו בחיפה.

ברק בכר עם עלי מוחמד. הקשר קוצר שבחים (האתר הרשמי של מכבי חיפה)ברק בכר עם עלי מוחמד. הקשר קוצר שבחים (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

21 שחקנים מתוך ה-30 שיצאו למחנה שותפו במשחק מול שרלרואה. במחצית הראשונה היריבה עלתה עם ההרכב החזק שלה וגם אז מכבי חיפה הייתה שווה לה. במחצית השנייה שתי הקבוצות ביצעו מספר לא מבוטל של חילופים: "העומק בספסל שלנו הכריע את המשחק בצורה כל כל מוחצת", הוסיפו בחיפה.

להוציא את שלושת הפצועים, רודריגס ודוניו שאמורים להיות כשירים לרביעי וארד שממשיך בשיקום, לא שותפו כצפוי מספר לא מבוטל של שחקנים שמראש היה ברור שישוחררו מהסגל. ביניהם ניתן למצוא את מוחמד עוואד, איהאב אל שייך, סתיו נחמני ששוב יכול לראות את עצמו מאוכזב שלא יהיה בתוכניות, רוני לאופר ומחמוד ג'אבר.

מחנה האימונים של מכבי חיפה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה