ההצלחה של מכבי חיפה בעונה הנוכחית היא קודם כל בגלל ההתקפה. הרבה מאוד עונות חיכו האוהדים לקבל קבוצה שתספק כאלו מספרים ותציג כדורגל אטרקטיבי. מי שיודע על החשיבות שמייחס הקהל הירוק לכדורגל התקפי יותר מכל הוא כנראה שלומי ארבייטמן, מלך השערים האחרון של הקבוצה מהכרמל, שבעונת 2009/2010 כבש לא פחות מ-28 שערים והטריף את הקהל בקריית אליעזר שבוע אחרי שבוע.

שישה ימים לפני שהוא חוגג 35 קיצים, ארבייטמן שמשחק באדומים אשדוד מליגה א’ דרום, שוחח עם ONE על ההצלחה בחלק הקדמי של מרקו בלבול, הסיטואציה של ירדן שועה, מאבק האליפות שנקטע, וגם: משבר הקורונה ועזיבתה של אלונה ברקת אקסית נוספת שלו  – הפועל באר שבע.

צפו: אופואדו ואוגו מתאמנים בניגריה

בתור חלוץ ישראלי בכיר שעשה הרבה בכדורגל הישראלי ובעונה האדירה שלך בירוק שיחקת לצד ולדימיר דבאלשווילי ששדרג אותך. אתה רואה מהצד את הסיטואציה בה נמצא ירדן שועה. האם לדעתך בלבול צריך לשנות את שיטת המשחק שלו ולשחק עם שועה לצד רוקאביצה?
"שועה שחקן צעיר וכישרוני מאוד. הוא בא אחרי עונה מצוינת בבני יהודה ומכבי חיפה קנו אותו לטווח ארוך במטרה למכור אותו לאירופה בהמשך. זה נכון, השילוב שלי ושל דבא (דבאלשווילי, ש.פ) עבד מצוין. אני חושב שעוד מרקו ישתמש בו, יש לו ניסיון רב גם בתור שחקן וגם בתור מאמן. כרגע הוא רואה לנכון שהוא צריך לשחק עם חלוץ אחד. לפעמים הוא שיחק עם שני חלוצים וזה לא עבד וכנראה זה לא מתאים לשיטה שלו.

אני רואה משחקים ושומע מפרשנים שאומרים שיש פעמים שהוא צריך לשלב אותו, כמו נגד הפועל ב"ש בגביע. אני מסכים, אתה רואה דקה 70 שאתה בפיגור ולא עובד, היה צריך להשתמש בו. יש למכבי חיפה עוד סיכוי לאליפות, אני חושב שבלבול יודע מה נכון למכבי חיפה ואם הוא יחליט לשחק עם שני חלוצים הוא יישחק איתו. כרגע אי אפשר לבוא בטענות על השיטה שלו. מה שהוא עושה מביא תוצאות".

ירדן שועה (עמרי שטיין)ירדן שועה (עמרי שטיין)

במידה ובלבול ממשיך לעונה נוספת, אתה במקום שועה נשאר במכבי חיפה?
"אני הייתי נשאר ונלחם על המקום שלי. ירדן שועה שחקן צעיר ומוכשר מאוד, מכבי חיפה לא קנו אותו לשנה אלא לחמש שנים. הוא בידיים טובות, זה קורה אחרי שנה אחת כשאתה עובר מקבוצה קטנה לקבוצה גדולה. אתה רואה שזה לא פשוט, קורה פה ושם שיש אי הבנות עם המאמן וזה חלק מהמקצוע. אני חושב שהוא צריך להישאר ולהילחם. בכדורגל, מי כמוני יודע, דברים מתהפכים בתקופה כל כך קצרה ואי אפשר לדעת מה יהיה מחר. אני ממליץ לו בחום להישאר.

מאז התקרית עם הבלבול הוא לקח אחריות על עצמו, הוא מתנהג כמו שצריך להתנהג. גם אני עשיתי טעויות בקריירה שלי, ככה שאם הוא יפנים את זה הוא יהיה בדרך הנכונה ויחזור להרכב. אם לא, בקיץ הוא יישב עם עצמו ויחשוב איך להשתפר. אני בטוח שיש לו עתיד ורוד בכרמל וגם יצליח בחו"ל".

מרקו צריך לקבל עונה נוספת?
"אין לי ספק בכלל. הוא עושה עבודה מדהימה ומוציא מהשחקנים מעל ומעבר. הגביע קטע פה צ'אנס לתואר, הם האמינו בגביע יותר מהאליפות. אבל גם בגביע לצערנו אתה רוצה משהו אחד וקורה הפוך. הוא צריך להמשיך, הביא חומר שחקנים מצוין אבל יענק'לה שחר צריך להחליט".

מרקו בלבול (שחר גרוס)מרקו בלבול (שחר גרוס)

לדעתך, מכבי חיפה יכולה לגבור על מכבי ת"א ולקחת את האליפות?
"אני מקווה שיצליחו לצמצם את הפער ולקחת את האליפות. בכדורגל פער 6 נקודות זה לא הרבה, יחסית זה קטן. יש עוד מספיק משחקים ועוד מפגשי בית וחוץ ביניהן. זה יהיה קשה, מכבי ת"א לא הפסידה והיא קבוצה יוצאת מן הכלל. הולך להיות מעניין מאוד. אני מאמין שמכבי חיפה תנחיל להם הפסד ראשון העונה".

בנושא אחר. אלונה ברקת נפרדה מהפועל ב"ש בטונים צורמים. בתור מי ששיחק בבירת הנגב, מה דעתך על הפרידה הזו?
"זו אבדה גדולה לכדורגל. בעלים כמו אלונה ברקת שעשתה ועושה מעל ומעבר עבור הפועל באר שבע וכולם רואים את זה. אני בהלם ובשוק שקיבלתי את העדכון שהיא באמת שמה הכל ועוזבת. אני לא רוצה להיכנס יותר מדי לדברים שאני לא צריך להגיב עליהם לגבי קיצוצים כאלו ואחרים, אני לא יודע בדיוק מה קרה ואיך הכל התנהל”.

אלונה ברקת (מרטין גוטדאמק)אלונה ברקת (מרטין גוטדאמק)

“אני הייתי תחת אלונה במשך שנה וחצי, היא הביאה אותי להפועל ב"ש. היו רגעים מאוד מאושרים שהייתי שם. היא עשתה מעל ומעבר למועדון והעיר. אני מקווה שהשחקנים ינסו להגיע איתה להסדר, אבל זה יהיה קשה מאוד. אולי היא תעשה סיבוב ודברים יסתדרו. אם היא תחליט לחזור זה יהיה נהדר לכדורגל הישראלי ואם לא, אני בטוח שהיא תשאיר את המועדון בידיים טובות. הפועל ב"ש זה מועדון אהוב וחשוב".

לסיכום שלומי, הקהל הישראלי יושב עכשיו בבית ומחכה כל כך לחזור למגרשי הכדורגל. כמה מילים שלך לאוהדים.
"זאת תקופה לא פשוטה, אבל הבריאות מעל הכל. כולנו מתגעגעים להיות באצטדיונים במיוחד אנשי כדורגל שחיים את המשחק ורואים רק חדשות על הענף”.

אייל גולסה ושלומי ארבייטמן (שחר גרוס)אייל גולסה ושלומי ארבייטמן (שחר גרוס)