את עונת 2018/19 סקציה נס ציונה לא תשכח. עונה אחת בלבד לאחר שעלתה מליגה א’, הצליחה החבורה בכתום לסיים במקום השני בליגה הלאומית ולהעפיל לליגת העל. הקבוצה האחרונה שרשמה הישג זהה היא הפועל חדרה, שהצליחה להדהים גם בליגה הבכירה ובנס ציונה יקוו להיות הסינדרלה התורנית, אך קודם כל לא להתרסק. רגע לפני 2019/20, מבט על הקיץ שעבר על הסקציה.

המניה הבטוחה: עומרי גלזר

השוער המבטיח כבר התנסה בתור שוער ראשון במכבי חיפה, אולם פינה את מקומו לגיא חיימוב ולכן בחר להדרים לנס ציונה על מנת להשיב לעצמו את הביטחון, לצבור דקות כשוער ראשון בליגת העל ובעיקר את האמון מצד ראשי הירוקים, מתוך כוונה לשוב לכרמל בתור שוער ראשון. גלזר אינו מתבייש להודות בכוונתו בעודו מציין שוב ושוב: "אני שוער העתיד של מכבי חיפה". על אף גילו הצעיר, השוער בן ה-23 כבר קיבל את המושכות באחת הקבוצות הלחוצות בכדורגל הישראלי כשוער הראשון למשך כ-50 משחקים ואף שימש כשוער הראשון של הנבחרת הבוגרת, אך כאמור בעונה האחרונה ראה לא מעט את הספסל ועל כן עונה זו יכולה להיות ללא ספק צומת דרכים עבורו.

עומרי גלזר (רדאד ג'בארה)עומרי גלזר (רדאד ג'בארה)

גלזר יודע שהגיע לקבוצה ש"ייעודה", בניגוד לירוקים, הוא להיות קבוצה מתגוננת שצפויה לעמוד מול התקפות שונות לחלוטין מאלו שנקלעו מולה בליגה הלאומית, כזו שחייבת שוער יציב ככל הניתן על מנת למזער נזקים ובדיוק מכאן מתחילה העבודה שלו שצפויה להיות לא פשוטה כלל. אין ספק שהשוער שעלה לבוגרים ממחלקת הנוער של הפועל רעננה עשה כברת דרך עד כה בקריירה הדי קצרה שלו, אבל בכדי למנוע התדרדרות מתמשכת ונדידה בין קבוצות גם בעתיד, יהיה חייב להוכיח כי התיאור שלו כשוער מבטיח לא יישאר רק בגדר הבטחה אלא גם יהיה הלכה למעשה.

הכתומים, ביחד עם השוער עצמו שרצה לקבל קרדיט כשוער ראשון ולהוכיח את עצמו, נלחמו בשיניים על מנת להנחיתו במועדון, מתוך ידיעה כי הוא יכול להעניק להם הרבה שקט בין הקורות, עמדה שהינה הכרחית בקבוצות מהסוג של נס ציונה. גלזר נחוש להוכיח למועדון הירוק אליו הוא שייך כי עשו טעות כשוויתרו עליו לעונה הקרובה ויותר מהכול, רוצה להוכיח למבקרים כי הוא הרבה יותר מאשר שוער שנהנה ממומנטום חיובי לתקופה קצרה. 

עומרי גלזר. שוער העתיד של מכבי חיפה? (עמרי שטיין)עומרי גלזר. שוער העתיד של מכבי חיפה? (עמרי שטיין)

מה עבר על הקבוצה בקיץ האחרון

הקיץ של העולה החדשה לליגה הבכירה לא היה כל כך פשוט, כמו כל קיץ של קבוצה המנסה להסתגל לליגת העל. הדרישות השונות הן מבחינת אצטדיון והן מבחינה תקציבית גרמו ללא מעט חיכוכים בתוך המועדון ואף הובילו לעזיבתו של יו"ר המועדון בארבע השנים האחרונות, אלי כהן, שעקב חילוקי דעות עם המנכ"ל רונן זייגרמן לצד העובדה כי אינו יכול היה להיות מחויב לקבוצה במאת האחוזים בשל עבודתו הקבועה, הובילה להפרדת כוחות כשהעמותה נותרה עד כה ללא יושב ראש שיעמוד בראשה.

זייגרמן המשמש גם מעין מנהל מקצועי במועדון לאור ניסיונו כשחקן עבר, עבד במהלך הקיץ בצמוד למאמן הקבוצה עמיר תורג'מן והשניים הצליחו לבצע עד כה עבודה שקטה ודי יסודית באשר לרכש, אך יחד עם זאת, אין זה סוד כי במועדון היו רוצים לראות יותר שחקנים חדשים שיחזקו את הבסיס הקיים, אליו הצטרפו חיזוקים בדמותם של שחקני מכבי חיפה אופיר מזרחי ועומרי גלזר שהגיעו בהשאלה.

שחקני נס ציונה חוגגים. המטרה - לשרוד (רדאד ג'בארה)שחקני נס ציונה חוגגים. המטרה - לשרוד (רדאד ג'בארה)

הציפיות

בפשטות - המטרה של סקציה נס ציונה היא כמובן להישאר בליגה, כאשר כל דבר מעבר לכך הוא בגדר בונוס.

מה ייחשב להישג

רגע לאחר עליית הליגה ההיסטורית, השם היחיד שהתנוסס לנגד עיניהם של אנשי נס ציונה הוא ללא ספק הפועל חדרה, הקבוצה שעשתה את הבלתי יאמן בעונת הבכורה שלה בליגת העל. לשם מכוונים גם הכתומים אך תחילה באופן צנוע יותר, יסתפקו בהישארות בליגת העל.

נס ציונה. המודל לחיקוי - הפועל חדרה (אורן בן חקון)נס ציונה. המודל לחיקוי - הפועל חדרה (אורן בן חקון)

מה ייחשב לכישלון

כישלון זו אולי מילה גדולה מדי במידה שלבסוף תשוב הקבוצה לליגה הלאומית, אולם ניתן לומר כי אם הקבוצה תתרסק בצורה מקצועית באופן דרסטי עד לכדי ירידה, אנשי המועדון יגדירו זאת לכישלון.

התקציב

כ-13 מיליון שקלים.

שחקני סקציה נס ציונה באימון. יקוו להמשיך את המומנטום (חגי מיכאלי)שחקני סקציה נס ציונה באימון. יקוו להמשיך את המומנטום (חגי מיכאלי)

אצטדיון ומחירי המנויים

הקבוצה בכתום תארח באצטדיון המושבה. מחירי המנויים הינם 700 ש”ח עבור מנוי רגיל, בעוד לילד/חייל/נכה/אזרח ותיק המחיר יהיה 450 ש”ח. מנוי אב ובנו יעמוד על 1,050 ש”ח, מנוי עבור הורה פלוס שני ילדים יעלה 1,400 ש”ח. המחיר עבור מנוי לתא הכסף יהיה 1,500 ש”ח.

הסגל

הגיעו: אילון ירושלמי, סביאן לילאי, רז נחמיאס, רומריק אטו, יונתן לוי, אופיר מזרחי, גיא בדש, עומרי גלזר, יונתן לוי ופרנסיסקו דיאטורי.

שוערים: עמרי גלזר, מתן זלמנוביץ ורוי בייגל.

הגנה: רומאריק אטו, פרנסיסקו דוטארי, אושר אבו, בן סיטלקול, איתי עוזרי, נועם כהן, רז נחמיאס, דריס וויטנס ויונתן לוי.

קישור: סביאן לילאי, סהר לוי, דור גלילי, אילון ירושלמי, בני נתן, סאקו טורה, אלעד שחף ואופק ביטון.

התקפה: רז שטיין, גיא בדש, ניר שרון, אופיר מזרחי ואמנון טדלה.

אופיר מזרחי במדי נס ציונה. יקווה לפרוח בכתום (מערכת ONE)אופיר מזרחי במדי נס ציונה. יקווה לפרוח בכתום (מערכת ONE)

הצוות המקצועי

מאמן הקבוצה: עמיר תורג'מן

עוזר המאמן: ארז בלפר

מאמן כושר: גל וקנין

מאמן שוערים: גיל בן נחום

מנהל קבוצה: ניסים אסייג

עמיר תורג'מן. עבודה רבה לפניו (איציק בלניצקי)עמיר תורג'מן. עבודה רבה לפניו (איציק בלניצקי)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה