משחק הצמרת של ליגה א’ דרום יפגיש היום (שישי, 14:30) בין הפועל מרמורק לשמשון כפר קאסם במסגרת המחזור השישי. בכפר קאסם, שרוצים לצאת לדרך חדשה, צירפו זה עתה את יוסי אסייג, אחד החלוצים המוכשרים והמוערכים בליגה הזו ומי שנחשב לקבלן עליות (5 פעמים).

מדובר בחיזוק מבחינת הסגל של קאלה דרשלר, שוער העבר בכדורגל הישראלי, שיעמוד על הקווים אחרי פיטוריו של רביד גזל בתום חמישה מחזורים בלבד. מן העבר השני, הקבוצה מרחובות תגיע אחרי 0:0 מול מכבי קביליו יפו.

טברטקו קאלה (איציק בלניצקי)טברטקו קאלה (איציק בלניצקי)

למרות התוצאה, מאמנה של מרמורק, דוד מרטן, יודע שלרשותו עומד סגל איכותי לא פחות מהיריבה אותה יפגוש. "בהתאם לתקציב, שנמוך ממה שהיה כאן בשנתיים האחרונות, אני די מרוצה מהסגל שעומד לרשותי. אני שמח שהצלחנו להעמיד סגל מאוזן, שיש בו שחקנים ותיקים, איכותיים וכאלה שיכולים להפוך את הקערה על פיה, לצד חבר'ה צעירים, איכותיים לא פחות, שיכולים לתרום את חלקם במשחקים. אנחנו בתחילת העונה ומלבד ההפסד במחזור הראשון, הצלחנו להתרומם ולהגיע למקום טוב בטבלה. יש עוד כל כך הרבה משחקים, וצריך לדעת לקחת הכל בפרופורציה. אנחנו קבוצה טובה מאוד שיהיה קשה להתמודד מולה ולקחת מאיתנו נקודות".

דוד מרטן בספסל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)דוד מרטן בספסל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)

משחק לא פשוט מול כפר קאסם, בבית שלה, אחרי פיטורי המאמן.
"בהחלט, לא מקלים ראש במועדון שרק עכשיו פיטר את המאמן שלו וצירף שחקן מאוד משמעותי לסגל שלו. כולם יודעים איזה שמות יש להם. סגל שלא היה מבייש אף קבוצה מהליגה הלאומית. התכוננו היטב במהלך השבוע ואנחנו יודעים טוב מאוד לקראת מה אנחנו באים. המגרש בכפר קאסם מאוד ייחודי, למי שמכיר אותו מקרוב. בכל זאת, מדובר במגרש קומפקטי וסינטטי, שיכול להקשות על יריבות. זה לא משהו חדש לנו, הרי גם אנחנו פתחתנו את העונה במגרש הסינטטי ברחובות".

הפועל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)הפועל מרמורק (באדיבות יונתן גינזבורג)

איך אתה רואה את פתיחת העונה שלכם והמשך הדרך?
"ניצחנו בגביע את דימונה ואחר כך ספגנו את ההפסד בפתיחת העונה מול כסייפה. משחק שלא עמדנו ביעדים שלנו והפסדנו בצדק. בשבוע שעבר תוצאת תיקו מול יפו, ששיקפה את היכולת שלנו. אנחנו בהחלט יכולים להוציא מעצמנו יותר. היינו פחות איכותיים ממה שהצגנו במשחקים הקודמים, אבל חשוב לזכות שיפו קבוצה איכותית. קבוצה מאוד חזקה, כך שאין מה להתלונן ואנחנו צריכים להמשיך לעבוד קשה. אנחנו במגמת שיפור. מדובר בסגל חדש, מלבד ארבעה שחקנים שהיו כאן בשנה שעברה, כל הסגל הוחלף. לגבי המשך הדרך, אני לא מודאג. החלון פתוח עד ינואר, תמיד אפשר לבצע התאמות. אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף העליון בסוף העונה, אבל זה תהליך ארוך. 18 קבוצות, ליגה מאוד שוויונית, ואם תהיה האפשרות להגיע לשם – אז למה לא".

מן העבר השני, גם בשמשון כפר קאסם מבינים שכדאי לצאת מהכותרות על פיטורי המאמן ולהוכיח מה היא שווה על כר הדשא. "במיוחד כשמדובר במשחק בית, אנחנו ניתן את הכל על מנת להשיג 3 נקודות. אסור לנו לזזל באף יריבה שמגיעה אלינו הביתה. לא משנה אם היא במקום האחרון בטבלה ובין אם במקום הראשון. מכבדים את כולם, הליגה הזו מאוד קשה ואנחנו נגיע במוכנות שיא על מנת לעשות את מה שמוטל עלינו", אמרו במועדון.

יוסי אסייג עם הנהלת כפר קאסם (באדיבות המועדון)יוסי אסייג עם הנהלת כפר קאסם (באדיבות המועדון)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל