למרות שמבחינתם היה מדובר במשחק לפרוטוקול בלבד, בהפועל רעננה היו מרוצים מאוד לאחר הניצחון 0:1 אמש (שני) על מ.ס. אשדוד במחזור הרביעי בפלייאוף התחתון בליגת העל.

״חשוב לנו להיות ספורטיביים עד הסוף״, אמר גורם במועדון והוסיף: ״למרות שהבטחנו כבר את ההישארות בליגה, אנחנו רוצים להשיג עוד דברים עד לסיום העונה. כמובן שאם יש אפשרות לסיים את העונה כ׳אלופי הפלייאוף התחתון׳ ננסה לעשות זאת, גם לסיים מעל מועדון כמו מכבי חיפה יהיה נחמד, בטח אחרי איך שהעונה הזאת התחילה מבחינתנו״.

מי שגרפו את מרבית המחמאות הם צמד הבלמים, עידו לוי ובן והבה, שעשו עבודה נהדרת, כאשר השני אף כבש את שער הניצחון. בנוסף, גם השוער הצעיר אסף צור, ששמר על רשת נקייה פעם שנייה ברציפות, זכה לשבחים רבים במועדון. בתוך כך, במועדון מתחילים להפנים את העובדה לפיה רועי זיקרי, שהיה נהדר ואף בישל את שער הניצחון לווהבה, עוזב בתום העונה.

הפועל רעננה חוגגת עם בן והבה (נעם מורנו)הפועל רעננה חוגגת עם בן והבה (נעם מורנו)

״אפשר להגיד שזו טעות ושיהיה קשה לנו למצוא חיזוק ברמה של רועי, אבל אין מה לעשות נגד זה. ידענו שהוא מצטרף להפועל תל אביב כשהבאנו אותו ולפחות אנחנו יכולים להגיד שהוא עשה חצי עונה נהדרת אצלנו. מי יודע, אולי בהמשך הדרכים של זיקרי ושל רעננה יצטלבו פעם נוספת״, החמיאו לשחקן ההתקפה במועדון.

הבלם עידו לוי הוסיף בסיום: ״אנחנו לא חושבים על להוריד קבוצות או לא, אנחנו באים לכל משחק במטרה לנצח גם כשכולם חושבים שאנחנו יכולים ללכת לים. אנחנו שחקנים מקצוענים וזו הרוח של הפועל רעננה, יש לכל אחד מטרות וגם כשאין על מה לשחק אנחנו רוצים לנצח ולסיים כמה שיותר גבוה. מנחם (קורצקי) אמר לנו באסיפה ובמהלך השבוע שאנחנו רוצים לסיים כמה שיותר גבוה ועם כמה שיותר נקודות, זאת העבודה שלנו ואנחנו באים לנצח ואני שמח שעשינו את זה הפעם״.

היכולת האישית הטובה שלו לאחרונה והחזרה של מוחמד עלי קמארה מהרחקה ממושכת בשבוע הבא: ״זו החלטה של מאמן אם אני אמשיך לפתוח או לא, אבל אני חושב שגם כשקמארה שיחק הוכחתי את עצמי ועובדה שאנחנו שומרים על רשת נקייה בשני המשחקים האחרונים. אני מרגיש מצוין מאז שחזרתי מהפציעה ונראה לי שגם מאז החזרה לא הפסדנו כשאני על המגרש, אבל אני אכבד כל החלטה של המאמן״.

מנחם קורצקי (נעם מורנו)מנחם קורצקי (נעם מורנו)

עתידו במועדון והעובדה שהוא מסיים חוזה בתום העונה: ״אני מסיים שלוש שנים ברעננה ומאוד אוהב את המועדון והאנשים כך שברור שאני לא פוסל הישארות בקבוצה. אוהבים ומעריכים אותי כאן מאוד ועשיתי פה שנים יפות, אבל כמו כל שחקן, אם תבוא הצעה שתשדרג אותי מקצועית אני אשקול אותה בכובד ראש, אבל אם לא כמובן שאשמח להישאר בהפועל רעננה, טוב לי פה ומעריכים אותי כאן מאוד״.

אגב, כחלק מהניסיון להתחיל ולגבש את הסגל לעונה הבאה בליגת העל, ברעננה החלו בשיחות עם לוי בנוגע להארכה אפשרית של החוזה, אם כי לפחות בשל זה מדובר בשיחות התחלתיות בלבד.

כובש שער הניצחון בן והבה אמר: ״לאורך השנים רעננה הוכיחה שהיא קבוצה מאוד ספורטיבית, כמו גם בשנה שעברה נגד הפועל תל אביב. זה היה חשוב לנו, הייתה עונה קשה וארוכה ועברנו דברים מאוד קשים העונה. באוקטובר כבר כולם היו בטוחים שרעננה יורדת בטוחה. אחרי שהבטחנו רשמית הישארות הייתה ירידת מתח מסוימת וחשבנו שיהיה קשה להרים את המוטיבציה כי מפלס הלחץ ירד, אבל אני שמח מבחינה אישית וגם מבחינה קבוצתית שעשינו את זה״.

בן והבה מול דור ג'אן (נעם מורנו)בן והבה מול דור ג'אן (נעם מורנו)

השינוי שהביא מנחם קורצקי: ״מנחם הכניס קצב לאימונים והרבה דברים קטנים שהוא עמד עליהם, על כל איבוד קטן הוא מתעצבן וצועק, גם במשחק כזה שהוא לכאורה לא חשוב. הוא לא מוותר על כלום וזה חלק מהמקצוענות שלו, בשנים האחרונות אולי קצת פחות הלך לו, אבל הפעם רואים שהוא עשה שינוי מאוד גדול בקבוצה והשאיר אותה בליגה. הוא הביא שחקנים טובים, עשה שינוי במרקם החברתי בקבוצה והביא את השינוי שלו, זה הכל ביחד וזה עבד העונה״.

העובדה שכבש בשלושת המשחקים האחרונים שני שערים: ״האמת שבכל העונות שלי אני כובש שניים-שלושה שערים בעונה, אז העונה זה הגיע רק לקראת סוף העונה, אבל הגעתי למספרים שלי. הלוואי וזה ימשיך ככה״.

עתידו במועדון בצל העניין מצד עירוני קריית שמונה, עליו פרסמנו לראשונה כאן ב-ONE: "לרעננה יש אופציה עליי לעונה הבאה, אני יודע שרוצים אותי בקריית שמונה וגם רוצה להתקדם בקריירה שלי לקבוצה עם שאיפות קצת יותר גבוהות של להצליח בצמרת. אני חושב שאני יכול לעשות את זה אחרי שהוכחתי ברעננה שאני שחקן הרכב קבוע, דומיננטי ומוביל, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בהמשך. אני מקצוען ובכל מקום בו אהיה אני אתן את המקסימום שלי״.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה