הדרבי התל אביבי במסגרת גמר הגביע סיפק הופעה מעוררת כבוד לכדורגל הישראלי, אך רק עד הדקות האחרונות של ההארכה, שבהחלט קלקלו את הרושם ממרבית המשחק הנפלא שקיבלו האוהדים בבלומפילד. בדקה ה-115 שי אייזן כבש שער שוויון דרמטי שאושר תחילה, אך לאחר שהשופט, ארז פפיר נקרא ל-VAR, הוא פסל אותו בעקבות עבירה של הכובש בתחילת המהלך על דור פרץ. 

מהרגע בו פפיר החליט ללכת לבדוק את השער של שי אייזן ב-VAR אחרי שצוות המסך אותת לו לעשות כך, נוצרה מהומה גדולה כשאנשי הפועל תל אביב הגיבו בהתנהגות מבישה שכללה התנפלות של ניר קלינגר, אנשי צוותו ושחקניו על השופט, שרק התגברה אחרי שהשופט פסל את השער. בנוסף, מאמן הפועל ועוזרו, סלים טועמה, הגיבו באצבע משולשת ותנועות מגונות כלפיי אוהדי מכבי תל אביב שהקניטו אותם. אם כל זה לא מספיק, גם מהיציע של הפועל ראינו תמונות מכוערות כאשר האוהדים האדומים הניפו שלט בו נכתב: “שתהיה שואה למכבי”.

אוהדי הפועל תל אביב (רדאד ג'בארה)אוהדי הפועל תל אביב (רדאד ג'בארה)
ניר קלינגר ושחקני הפועל תל אביב מתנפלים על פפיר (איציק בלניצקי)ניר קלינגר ושחקני הפועל תל אביב מתנפלים על פפיר (איציק בלניצקי)
ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)

בעקבות אותה התנפלות על פפיר, השופט הראה לקלינגר את הכרטיס האדום, לאחר שגם אייזן הורחק בעקבות העבירה הגסה על פרץ. במהלך המהומה, קלינגר ושחקניו מנעו במשך שניות ארוכות מפפיר להגיע בכלל למסך ה-VAR, ואף הגיעו עד לכדי מגע פיזי עם השופט. בסיום, קלינגר וטועמה לא הצטרפו לאנשי הפועל תל אביב בזמן קבלת מדליות הכסף.

ניר קליגר מתפרץ על ארז פפיר (איציק בלניצקי)ניר קליגר מתפרץ על ארז פפיר (איציק בלניצקי)

גם בצד הצהוב נרשם אירוע חמור – אך מצד הקהל: חמישה אוהדים צהובים פרצו לדשא לאחר ההנפה של מכבי ת”א. 

ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)ניר קלינגר מתפרץ על ארז פפיר (רדאד ג'בארה)
דודי מגן ויואב זיו (רדאד ג'בארה)דודי מגן ויואב זיו (רדאד ג'בארה)
שחקני מכבי תל אביב חוגגים את המהפך (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב חוגגים את המהפך (איציק בלניצקי)