מכבי תל אביב מתקשה למכור את השוער הסרבי שלה, פרדארג ראיקוביץ', שכרגע מתוכנן להצטרף לאימוני הקבוצה עם סיום דרכה של נבחרתו במונדיאל, שם הוא משמש כאחד משלושת השוערים שיצאו לטורניר אך טרם קיבל דקות משחק. לשוער תהיה חופשה קצרה ולאחריה הוא אמור להצטרף אל הצהובים, כשאלה כבר יהיו בפתחו של המשחק הראשון מול פרנצוורוש ההונגרית בסיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית.

ישנו ניסיון גדול למכור אותו עד אז, כאשר הצהובים שדרשו תחילה שבעה מיליון יורו עבור מכירתו, הפחיתו את הדרישות ומבקשים בשלב זה חמישה מיליון יורו. מי שהביעה בו עניין אמיתי היא פנרבחצ'ה הטורקית, אך לא במתווה של רכישה. הטורקים היו מוכנים לעמוד בסעיף של חמישה מיליון יורו רק אם הוא מגיע בתור אופציה לרכישה, וזאת אחרי עונת השאלה. המתווה הזה של השאלה עם אופציה אינו מקובל על הצהובים בשלב זה והם מעדיפים למצות אופציות של מכירה ואף מאמינים כי באזור חודש אוגוסט, בו יהיה לחץ יותר גדול על מועדונים לסגור עסקאות, הם יהיו בעמדה יותר טובה לקבל את הכסף עבור השחקן.

שחקני מכבי תל אביב באימון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שחקני מכבי תל אביב באימון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

גם פיורנטינה רוצה מאוד את השוער, אך הוא נתקל שם במגבלות בשל הדרכון הסרבי שלו, אשר מצריך אותו להיות בעל חוזה מקצועני במדינה החברה באיחוד האירופי לפחות שלוש שנים, או להיות רשום כשחקן באיטליה לפחות חצי שנה כדי שמגבלה זו תוסר. בשל הנושא הזה, פיורנטינה כרגע מעדיפה להשתמש באופציה שלה להחתים שחקן שאינו ממדינה באיחוד האירופי על שחקן אחר ולא על ראיקוביץ', אם כי נציגיו מאמינים כי עדיין יכולות להיות התפתחויות בגזרה הזאת. במקביל, שתי קבוצות מלה-ליגה הביעו עניין בשוער, אך המו"מ איתן כרגע לפחות נשמר תחת חשאיות ושמן לא דלף. 

ולדימיר איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ולדימיר איביץ' (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

היום (ראשון) החלו הצהובים את מחנה האימונים שלהם בפולין. מתוך 13 המושאלים ששבו הקיץ למועדון, 9 שרדו את הניפוי הראשוני של המאמן ולאדן איביץ' כאשר עדן קארצב, מתן בלטקסה, דור ג'אן ושגיב יחזקאל נותרו בארץ והצהובים יחפשו להם מועדון חדש. שחקן נוסף שלא יצא למחנה הוא הקפטן, שרן ייני, זאת בשל עניינים אישיים והוא יחבור לשחקנים עם חזרתם ארצה מפולין. הערב ב-19:00 ייערך המשחק הראשון במחנה האימונים נגד ארקה גדיניה המקומית. בהיעדרו של ראיקוביץ', איביץ' צפוי לחלק את הדקות בין הקורות בין חביב אוחיון ודניאל טננבאום.

איתי שכטר ועומר אצילי (האתר הרשמי של מכבי ת"א)איתי שכטר ועומר אצילי (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

בכל נושא החיזוק, הצהובים מעוניינים לצרף את בן ריינסטרה השייך לאלקמאר אולם זה זומן לפתיחת אימוני הקבוצה וכרגע לא ברור אם ייצא לעונת השאלה נוספת (המתווה בו הצהובים יכולים לצרפו בשלב זה). הצעת חוזה הוגשה למגן השמאלי החופשי, אנריק סבוריט, שבעונה החולפת רשם 19 הופעות במדי אתלטיק בילבאו, אך נציגיו מחפשים לו במקביל אופציות בליגה השנייה בספרד. אם לא תהיה אופציה טובה שכזו ביחס לצהובים, ייתכן והוא יהיה המגן השמאלי אותו תחתים הקבוצה כאשר מבין שחקני הסגל הבכיר, אל המחנה יצא רק שון גולדברג אשר יכול לשחק בעמדה הזאת, או אבי ריקן, דבר אותו הצהובים לא רצו לעשות בעונה שעברה בשל הבאתו של אופיר דוידזאדה וההצלחה של ריקן במרכז השדה.