מכבי תל אביב תמריא הבוקר לטרנאבה, סלובקיה, שם היא תשחק ביום חמישי בערב את המשחק הראשון מבין שניים בסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג, כאשר ברקע מתרחשת לה סערת יונתן כהן, שביקש לעזוב לפיזה. כזכור, ההצעה של פיזה על כהן נחשפה לראשונה ב-ONE, ומאז למעשה היו הרבה ניסיונות מאחורי הקלעים לשכנע את הצהובים למכור את החלוץ ולא להגיע למצב הנוכחי. כעת מקורביו פונים לצהובים ומבקשים מהם לשכנע את ג’ק אנגלידיס ומיץ’ גולדהאר למכור את השחקן. 

“מי שלא מבין שכל הסיפור הוא בקנדה, לא מבין איך מכבי ת”א פועלת. אנגלידיס, גולדהאר, הם אלו שמחליטים האם מוכרים את יונתן כהן או לא מוכרים את יונתן כהן. הם צריכים להבין שהוא רוצה להגשים חלום והם צריכים לתת לו להגשים את החלום. גם אם זה לא המחיר שהם רוצים והוא יהיה קצת פחות מהדרישה או מהמחשבה שלהם, יש פה סיטואציה עם שחקן בית שנמצא במצב קשה מאוד, קשה לו עם כל מה שקורה והוא בסך הכל רוצה לפרוץ החוצה. לפעמים עדיף להוריד קצת מהדרישות כדי שאח”כ יונתן, ביום מן הימים, יחזור בשמחה למכבי ת”א ולא למועדון אחר בישראל.

“יש פה מסר חיובי שאפשר להעביר גם לשחקנים הקיימים במערכת – שמכבי ת”א גם מאפשרת לשחקנים שלה להתקדם לחו”ל ולא עוצרת בעדם. זה לא שההצעה על יונתן היא 500 אלף שקל. בואו נהיה אמתיים ובוא נהיה בני אדם. הוא בן 25 ואנחנו בעידן של קורונה, המחירים שונים. מה שג’קי בן זקן מבקש בישראל על דין דוד לא קשור למה שקורה בעולם. אל תנהלו ככה את המשא ומתן, זה לעשות עוול ליונתן כהן”, אמרו מקורביו של החלוץ. 

האם הכל באמת ״שחור״ בבנייה של מכבי ת״א?

כצפוי, כהן לא יהיה חלק מהטיסה של מכבי ת”א לסלובקיה, אחרי שגם אתמול התבקש על ידי הצוות המקצועי להתאמן בצידי המגרש. במכבי ת”א מצידם קיים כעס גדול על כהן ועל הדרך בה בחר להתנהל. הכעס הזה הוא כמובן בקרב הדרג הניהולי והמקצועי, אולם השחקנים תומכים בכהן ומבינים את דרכו. “הוא לא לכלך את המועדון. הוא לא הוציא פרטים של המו”מ החוצה. אם הוא היה מוציא החוצה שיחות שהתנהלו, או תוקף באופן אישי דמות מסוימת במועדון, זה משהו אחר לגמרי. הוא בסך הכל כתב שכואב לו ושהוא רוצה להתקדם ואפשר להבין אותו”, אמר אחד השחקנים בקבוצה על המצב של כהן. 

במקביל, המשא ומתן עם פיזה נמשך. אתמול דיווח העיתונאי האיטלקי ניקולו סקירה כי העסקה בדרך לסגירה בסכום של 2 מיליון אירו. דיווח זה הוכחש על ידי שני הצדדים. יחד עם זאת, עם הסכומים אכן יגיעו לאזורים האלה, מכבי ת”א צפויה למכור את השחקן. במועדון טוענים כי 1.7 מיליון אירו עם 20% עתידיים על כהן, יהיו סכום שצריך להסכים לו. יש לציין כי מכירה של כהן ככל הנראה תוביל את מכבי ת”א לחפש שחקן כנף זר במקומו ותכניות החיזוק יכולות לספוג שינוי לכיוונים אחרים. במועדון חוששים מאוד מהמצב שנוצר בישראל עם הקורונה ומבינים כי יש להתחזק באופן מיידי בשבועיים-שלושה הקרובים, כדי להימנע ממצב ששחקנים זרים לא יוכלו לנחות בישראל כתוצאה מסגר כלשהו לקראת ספטמבר. 

הפוסטר של חוזז ויונתן כהן. בקרוב יוחלף בפוסטר אחר בחנות? (שחר גרוס)הפוסטר של חוזז ויונתן כהן. בקרוב יוחלף בפוסטר אחר בחנות? (שחר גרוס)

בכל הנוגע למשחק מול טרנאבה, טל בן חיים החלוץ הוא זה שמתורגל כמי שמחליף את כהן ואם אכן ואן לוון ילך לפי תרגוליו האחרונים, אז הוא יפתח לצד איילון אלמוג או מתן חוזז ואוסמה חלאילה, ממנו יש שביעות רצון גדולה מאוד בעקבות פתיחת העונה. לא צפויים שינויים נוספים ב-11 של הצהובים ביחס להרכב שפתח בבלומפילד ביום חמישי האחרון.