על רקע ההצעה מפיזה אשר נחשפה ב-ONE ובשל רצונו להתקדם לאירופה, יונתן כהן כתב היום (שלישי) פוסט בעקבות האירועים האחרונים וממנו עולה בין היתר בקשתו ממכבי תל אביב להתקדם הלאה ולעבור ליעד חדש בסרייה ב’ האיטלקית: “אני שחקן מכבי מגיל 6. תמיד הייתי ותמיד אהיה מכביסט בכל גופי ולכן אני חייב לעצור את מחול השדים שקורה כאן בימים האחרונים. מהיום שאני זוכר את עצמי זה רק מכבי.גדלתי במשפחה של מכביסטים ועל ערכי המועדון צמחתי. מעולם לא רציתי או האמנתי בצעדים קיצוניים ובטח שלא לעורר אנטיגוניזם, לא בתוך הקבוצה ולא מחוצה לה. תמיד אבחר בדרכי נועם”.

“בהזדמנות זו, אשמור לעצמי תהליכים פנימיים שהתנהלו והתעקשתי בכל הזדמנות שייעשו על הצד החיובי והמכבד ביותר. כל כדורגלן צעיר יודע שהחלום הכי גדול הוא לצאת לאירופה וכשמגיעה הזדמנות, צריך לקחת אותה בשתי ידיים. לנצח אודה ואעריך את מה שקיבלתי מהמועדון. עברתי עם מכבי חוויות שלא חשבתי שאחווה בחיים. הגשמתי כל יעד שהצבתי לעצמי,אליפויות, גביעים ועוד יעדים אישיים”.

האם הכל באמת ״שחור״ בבנייה של מכבי ת״א?

“עכשיו אני מרגיש שהגיע השלב להתקדם. קריירה של כדורגלן היא קצרה וצריך למקסם אותה ככל הניתן. מקצועית וכלכלית. אני משתדל לא להקשיב לרעשי רקע אבל אין לי ברירה. אני רוצה לפרוץ ולא יכול לתת למכשולים שניצבו בדרכי לעצור אותי. אני בן 25, ההזדמנויות הולכות ומצטמצמות”.

לסיכום פנה ישירות לקהל: “האוהדים בשבילי היו ויהיו כמו אוויר לנשימה. הבית שלי תמיד יהיה מכבי תל אביב. הכי קל להקשיב לרחשים ולהגיד ״הראש שלו לא פה והוא כבר באיטליה״ אני פה והייתי פה. הראש רוצה להתפתח ולהתקדם. לא על חשבון, ולא נגד. יש אדם מאחורי השחקן ומה שקורה הוא טבעי ולגיטימי. מקווה שאקבל את מלוא ההבנה והתמיכה מהקבוצה שנתנה לי ונתתי הכל בשבילה. אוהב אתכם”.