אחרי האכזבה באלוף האלופים ולפני המפגש מול סוטייסקה בגומלין הקונרפרנס ליג בארץ, בלם מכבי תל אביב, מתן בלטקסה, התראיין היום (שלישי) לאתר הרשמי של הקבוצה. השחקן בן ה-25, שעבר שורת השאלות מאז הגיע למכבי ת”א מהפועל פ”ת ב-2017, מצא בשנה האחרונה את מקומו תחת פטריק ואן לוון.

“התפקיד המועדף עליי זה בלם”, אמר בלטקסה שגדל בתור מגן שמאלי. “הוכחתי שאני יכול לשחק טוב בתפקיד הזה אבל בכל תפקיד שירצו אותי אני אעשה התאמות ואשחק בו. כשחתמתי במכבי תל אביב ידעתי שיהיה לי קשה לעשות את המעבר מהליגה הלאומית להרכב של מכבי ת”א, ידעתי שאצטרך לעבור דרך. בכל קיץ היה חוסר ודאות שאתה לא יודע אם אתה נשאר או הולך, אם רוצים אותך או לא. תמיד צריך להילחם בלי לדעת מה יהיה, עברתי שנתיים וחצי של השאלות ואחרי שחזרתי מחצי עונת השאלה בעכו, הייתי אמור לצאת שוב להשאלה ולקח זמן עד שהגעתי לבני יהודה. בהמשך ראיתי שמחתימים גם את אופיר דוידזאדה ואנריק סבוריט להרבה שנים אז הבנתי שאולי המקום שלי לא במכבי ת”א”.

מתן בלטקסה (רדאד ג'בארה)מתן בלטקסה (רדאד ג'בארה)

עוד אמר: “רציתי להוכיח את עצמי כשחקן לגיטימי בליגת העל אז הייתי צריך ללכת ולשחק ולהשתפר. כשחזרתי בעונה הקודמת אמרתי ‘אני לא הולך להשאלות יותר, אני פה’. הייתי מגן ואז פטריק ואן לוון נתן לי להיות בלם וראינו שיש פה פוטנציאל, ידעתי שאלחם והחלטתי להישאר ולא ללכת שוב להשאלה כי המקום שלי פה. באיזשהו שלב שיחקתי הרבה וגם בחצי גמר ובגמר וזה כיף. הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך זה להיות שחקן הרכב במכבי ת”א. בלם עם רגל שמאל זה נדיר וזה עוזר לצורת המשחק של הקבוצה”.

הבלם המשיך: “בכל יום אני מנסה להשתפר. שרן ייני הוא חבר, אני לומד ממנו כל יום איך להשתפר, אנחנו מדברים הרבה. קפטן כמוהו זה מיוחד מאוד בכדורגל. הנבחרת? אם היית אומר לי בינואר, אחרי שלא שיחקתי שלושה חודשים, שאקבל זימון לנבחרת ישראל – הייתי אומר שאתה משוגע. זה היופי שבכדורגל, אתה לא יכול לדעת מה יהיה מחר. זה הרגע הכי מאושר שלי כשחקן כדורגל. מקווה מפה רק להמשיך קדימה. בכל סוף אימון הייתי אני נכנס ליואב זיו למשרד ושאלתי אם יש זימון לנבחרת, באחד האימונים הבנתי שאני בפנים. נכנסתי לחדר אימונים ובכיתי. פטריק נכנס אליי ואמר ‘כל הכבוד, זה על העבודה הקשה שלך. תמשיך ככה’”.

פטריק ואן לוון (חגי מיכאלי)פטריק ואן לוון (חגי מיכאלי)

“בפסח זומנתי לסגל הרחב של הנבחרת ובאותו זמן קבענו תאריך לחתונה, ראיתי את תאריכי המשחקים אז קבעתי ל-10-11 ביוני את החתונה כדי שלא יתנגש יהיה לי כמו מונס שדאבור שלא הצליח להיות עם הנבחרת. עשינו משהו מצומצם, רק הקרובים שלנו ואני שמח מהבחירה הזו. אני שומר בארון כל חולצה וכל תואר שאני לוקח, זה דברים לכל הקריירה. כדי שתוכל לראות מה אספת בדרך. זה מרגש אותי. אני בטוח שנעשה עונה טובה, אני בטוח שיגיעו שחקנים שיחזקו אותנו”.

מה מייחד את כל המדליות הישראליות?