משחק הגומלין במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הקונפרס ליג בו מכבי תל אביב תארח את סוטייסקה המונטנגרית ייערך היום (חמישי, 20:30), ואחרי ה-0:0 במשחק הראשון, הצהובים לא יכולים לקבל אף תוצאה מלבד ניצחון. מחזיקת הגביע ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק בה דיבר המאמן פטריק ואן לוון ושחר פיבן. 

הצהובים ייאלצו להגיע להתמודדות מול סוטייסקה ללא ארבעה שחקנים – שרן ייני שחלה בקורונה ויסיים רק מחר את הבידוד, דניאל טננבאום ואייל גולסה הפצועים, וכמובן עדן קארצב שהורחק במשחק הראשון מול המונטנגרים בצהוב שני.

ואן לוון:הקהל צריך לתת קרדיט לשחקנים שפה

מאמן מכבי תל אביב, פטריק ואן לוון, התייחס למשחק: “אנחנו לא שיחקנו מספיק משחקים עד עכשיו בעצימות גבוהה וזו המטרה מחר - לשחק חזק מההתחלה. מזג האוויר טוב, אנחנו מקצוענים וזה לא אמור לשנות לנו משהו. רק התחלנו את העונה ככה שאנחנו עוד לא ברמה הגבוהה אבל אנחנו נצטרך לעשות שינויים בהמשך”.

על כך שהקבוצה עדיין לא כבשה במשחק רשמי: “אני חושב שבשני המשחקים עד כה עשינו הכל כדי לנצח, פשוט אנו צריכים להאמין יותר אחד בשני. שחקנים שמשחקים עבור מכבי תל אביב צריכים לתת את הכל בשביל הקבוצה, צריך לדאוג שהקשרים יעשו את העבודה ושהכדורים יגיעו להתקפה, כי לא הגענו למספיק עמדות כיבוש ואני מקווה שמחר זה ישתפר. היו מצבים ששחקנים היו יכולים לגעת בכדור ולכבוש, אבל הם לא היו בעמדה. החשיבה והגישה יהיו שונים מחר והם יהיו בעמדות”. 

פטריק ואן לוון (איציק בלניצקי)פטריק ואן לוון (איציק בלניצקי)

על העומס איתו מתמודדת הקבוצה: “הליגה הישראלית מתחילה בקרוב ואנחנו צריכים לעשות הכל כדי לבוא מוכנים. אני תמיד אומר שהליגה הישראלית לא אידאלית מבחינת שחקנים למנוחה ארוכה יחד עם משחקים באירופה. הם לא מאבדים הרבה כושר אבל זה יותר עניין מנטלי להישאר כשיר. נתייחס לכל שחקן כך שימשיך לשחק ולא יסבול מקשיים”.

על האפשרות שיונתן כהן יעבור לפיזה: “אני לא חושב שצריך להתייחס למו”מ של יונתן כהן כי אני לא מתעסק בדברים האלה ואין לי מושג מה קורה שם”. 

יונתן כהן (איציק בלניצקי)יונתן כהן (איציק בלניצקי)

על היעדר הרכש: “אנחנו צריכים לוודא שאנחנו עושים את הדברים הנכונים, אנחנו מחפשים אחר קשר ולאחר מכן נראה איפה אנחנו עוד צריכים להתחזק, יש לנו עוד הרבה שחקנים צעירים שיכולים לעשות עבודה טובה וצריך לתת להם את הזמן.

על מצבו של אורוש ניקוליץ’: “המצב הזה ספציפי מאוד ונמשך כבר כמה עונות. אני יודע שאנחנו צריכים להיזהר אם אנחנו רוצים לתת לו את ההזדמנות לחזור. הוא עובד קשה, לוקח חלק באימונים וצריך לקחת את הזמן איתו בלי קשר ללחץ של משחקים –  עד שיוכל לשחק ללא כל סיכון".

אורוש ניקוליץ' באימון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אורוש ניקוליץ' באימון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

על הביקורות מהקהל: “האוהדים חייבים לתמוך בשחקנים שמשחקים עכשיו, מגיע להם יותר קרדיט, יש לי את האפשרות לתת ליותר שחקנים מקום”.

על העמדה שהציב את שחר פיבן: “הוא נותן מאה אחוז כל משחק וצריך לדעת לשחק בעמדה נוספת, הוא עושה הכל ונותן לי את ההרגשה הטובה שאין לו בעיה לשחק בכל עמדה. לא משנה איפה אשים אותו הוא ידע מה לעשות, לכל השחקנים יש עמדות ספציפיות אבל צריכים לדעת לשחק גם בעמדות נוספות”. 

פטריק ואן לוון ושחר פיבן (איציק בלניצקי)פטריק ואן לוון ושחר פיבן (איציק בלניצקי)

שחר פיבן סיפר לקראת ההתמודדות: “אנחנו קבוצה שעזבו אותה לא מעט שחקנים דומיננטיים, ההסתכלות בעבר היא לא רלוונטית, אנחנו עם הרבה שחקנים צעירים והקבוצה כרגע בבנייה. זו רק תחילת עונה, אנחנו עוד צריכים להתחבר".

“מחר זה המשחק הכי חשוב שלנו, הדבר הכי חשוב מבחינת מכבי זה להתמודד באירופה ועל כל התארים בישראל. אני מאמין שנעמוד במשימה. בתור ספורטאים וקבוצה אוהבים לנצח והתבאסנו על ההפסד למכבי חיפה, זה לא היה קל אבל זה מאחורינו. לקחנו יום התאוששות, ניתחנו יחד עם הצוות, עברנו על הטעויות ואנחנו עם הפנים קדימה למחר”.

שחר פיבן (איציק בלניצקי)שחר פיבן (איציק בלניצקי)

על העובדה שהוצב כקשר מול מכבי חיפה: “זה לא תפקיד שזר לי, שיחקתי בעבר קשר, מגן ובלם. אני מרגיש יותר נוח בעמדה הטבעית שלי אבל אין לי בעיה בשביל מכבי לשחק בכל תפקיד ולצאת מאזור הנוחות שלי. זה לא פשוט, אבל לפעמים יש דברים לא קלים, אני שמח על הדקות שאני מקבל”.

על הביקורות של הקהל: “אנחנו בני אדם ואנחנו מבינים את הביקורות. אנחנו קוראים גם כתבות וגם שומעים את הרחשים ברחוב, מודעים ללחץ מהאוהדים אבל אנחנו מבקשים מהם קצת סבלנות. 10 שנים התמודדנו על כל התארים אז האוהדים צריכים לסמוך על הצוות והשחקנים שגדלו פה במועדון. זה שלב מוקדם מדי להיכנס ללחץ. אנחנו זקוקים להם בבלומפילד כי זה משחק מאוד חשוב להמשך העונה. במשחק הקודם היו תנאים לא פשוטים, אבל מחר תבוא מכבי ת”א אגרסיבית, שיודעת מה היא רוצה מעצמה. ננסה להבקיע שער מוקדם, להביא את מכבי של ההגנה, של הלב, הכי חשוב זה לקחת את הניצחון”.

פטריק ואן לוון באימון (איציק בלניצקי)פטריק ואן לוון באימון (איציק בלניצקי)
יונתן כהן ושחקני מכבי ת"א באימון (איציק בלניצקי)יונתן כהן ושחקני מכבי ת"א באימון (איציק בלניצקי)
אנריק סבוריט ושחקני מכבי ת"א באימון (איציק בלניצקי)אנריק סבוריט ושחקני מכבי ת"א באימון (איציק בלניצקי)
פטריק ואן לוון ושחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)פטריק ואן לוון ושחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)
האם הכל באמת ״שחור״ בבנייה של מכבי ת״א?