שבועיים בדיוק חלפו מאז המשחק האחרון של מכבי פתח תקווה, אותו סיימה הקבוצה בניצחון על עירוני קריית שמונה והערב (ראשון, 20:30) תארח הקבוצה של גיא לוזון את מכבי תל אביב באצטדיון שלמה ביטוח. 

המלאבסים רוצים את המקום הרביעי שיוכל להעניק להם את הכרטיס לאירופה (במקרה שהפועל ת”א לא תזכה בגביע וגם תזכה בערעור נגד ההחלטה שלא לאפשר לה לשחק באירופה) ולשם כך מודעים במועדון כי עליהם להשיג כל נקודה אפשרית עד לתום העונה.

המשוכה שמחכה להם מול הצהובים לא צפויה להיות קלה אך בקבוצה ערוכים להפתיע בפעם השנייה העונה את היריבה. “יש לנו משחק מול קבוצה שעשתה משחק יוצא מן הכלל בחצי גמר הגביע”, אמר המאמן גיא לוזון לפני המשחק, “אנחנו מודעים ליכולות שלה, אבל יש לנו את המטרות שלנו והמטרה שלנו היא לקחת נקודות כדי לקרב את עצמנו אל עבר הכרטיס שיביא אותנו לאירופה”.

הקבוצה קיימה שגרת אימונים די רגילה במהלך תקופת הלחימה בארץ כשלמעט אימון אחד שבוטל, השתדלו בפתח תקווה לשמור על שגרה ככל הניתן. “היה שבוע לא קל”, סיפר החלוץ מורגן פרייר, “לא חוויתי חוויה כזו בעבר אבל הצוות והשחקנים נתנו לי תחושת ביטחון, נתנו לי להרגיש מוגן ואמרו לי מה אני צריך לעשות”. 

מורגן פרייר מול אורי דהן (ניסן עייש)מורגן פרייר מול אורי דהן (ניסן עייש)

עוד הוסיף פרייר: “התפללתי שימצאו דרך לשלום ושזה ייפסק אז אני עכשיו שמח שהכדורגל חוזר ואנחנו מקבלים בחזרה את הקהל שלנו, אז אני מתרגש לקראתו. כל משחק מעכשיו הוא כמו גמר גביע, אנחנו יודעים מה המטרה שלנו ומה אנחנו צריכים לעשות כדי להשיג אותה, אז כל משחק הוא גורלי. יש לנו משחק נגד קבוצה מהטופ אבל עם האיכויות שלנו נוכל לנצח ולהראות את המיטב שלנו”. 

בפן המקצועי, לוזון צפוי לבצע מספר שינויים מההרכב שפתח מול הצפוניים לפני הפגרה הכפויה. מרקוס דיניז שפתח כמגן אז, יחזור למרכז ההגנה כבלם לצד אור בלוריאן, בעוד ינון אליהו ומוחמד הנדי יפתחו כמגנים. פרייר וליאל עבדה צפויים לאייש את חוליית ההתקפה בעוד לוזון יפתח עם קישור מעובה. אור אינברום ייעדר עקב צבירת צהובים ואילו ירדן כהן יחסר עקב פציעה. ג׳וסי לופטה ואלביס סאקי שחזרו לארצותיהם למעשה סיימו דרכם במועדון. 

מרקוס דיניז. ישוב למרכז ההגנה (רדאד ג'בארה)מרקוס דיניז. ישוב למרכז ההגנה (רדאד ג'בארה)

הרכב משוער: אריק ינקו, ינון אליהו, אור בלוריאן, מרקוס דיניז, מוחמד הנדי, איתן אזולאי, ארד בר, גיא חדידה, ארמנדו קופר, ליאל עבדה, מורגן פרייר.