אחרי שהפועל באר שבע ירדה סופית מנושא דור מיכה, כעת מתבררים הפרטים מאחורי העסקה אותה ניסו להוציא אל הפועל, שהופרתה על ידי לא מעט רחשים ורעשי רקע. השורה התחתונה היא כזו: עסקת דור מיכה להפועל באר שבע כלל לא הייתה רלוונטית בשל סירוב מוחלט של אנורתוזיס פמגוסטה להקשיב להצעה על השחקן. הקפריסאים לא היו מוכנים לשחרר את מיכה בשום אופן בחלון הנוכחי כשהם אינם יכולים להביא לו מחליף. 

לצד הניסיון לשכנע את הקפריסאים, נעשו בדיקות מול מכבי תל אביב בנושא דמי ההשבחה. ל-ONE נודע כי מכבי ת”א הייתה מוכנה לוותר על דמי השבחה כתנאי לעסקה, מה גם שמבחינה חוקית והגיונית היא אינה הייתה יכולה לדרוש שום דבר עד שמיכה לא היה חותם במועדון בישראל טרם מלאו 10 חודשים לעזיבתו את הארץ. כאשר נעשה הבירור בנושא דמי השבחה מול הצהובים, התשובה אשר התקבלה על ידם היא כי הם מוכנים לוותר עליהם בכפוף להסכם שלהם מול מיכה עצמו, כך אישרו גם גורמים סביב הפועל באר שבע. 

הדבר עליו עמדו במכבי ת”א הוא כי הם מבקשים מדור מיכה לחתום על כך שהוא מוותר על תביעות עתידיות נגד המועדון. במצב שכזה, אם היה חותם על ויתור תביעות, הצהובים לא היו מבקשים לקבל דמי השבחה עבור השחקן ודרכו לבאר שבע הייתה נסללת – אלא שכל השיח הזה לא היה רלוונטי בשום צורה, זאת על רקע הסירוב המוחלט של אנורתוזיס לשחרר את השחקן.

ואן לוון ושירן ייני לפני המשחק מול חדרה

“אפילו לא ישבו על תנאי החוזה של השחקן, זה אפילו לא היה קרוב לעסקה”, נאמר בנושא הזה למכבי ת”א, שם ממש לא הבינו את פשר הפרסומים בתקשורת סביב הנושא והתפלאו על כך שהם מוצגים כמי שמונעים את קיום העסקה בזמן שבמועדון קיבלו מידע שהקפריסאים בכלל לא מוכנים לדון בשחרורו של השחקן. כמו כן, גורם הקרוב למכבי ת”א אמר בנושא כי “אין שום סכסוך בין המועדונים, היחסים עם אלונה ברקת בסדר גמור והיא אפילו המליצה בזמנו על שרון תמם להיות חברה בדירקטוריון ה-ECA. גורמים ניסו לחמם בכוח, הכל בסדר בין המועדונים”.