מכבי תל אביב נמצאת רק אחרי שלושה משחקים רשמיים, אך המגמה של פטריק ואן לוון כבר מתחילה להתבהר ובזמן שבחוד הקבוצה ישנו רק אוסמה חלאילה ואיילון אלמוג שמקבל שם הזדמנויות, בכנפיים ישנו עומס גדול במיוחד שדוחק את טל בן חיים אל קצה הרוטציה של המאמן ועל פי גורמים בקריית שלום, החלוץ הוותיק אינו מרוצה מכך ואף מצפה לשחק יותר. 

בן חיים חזר בעונה שעברה למכבי ת”א אחרי שלוש עונות קשות בצ’כיה ואמר זאת לא פעם ולא פעמיים, הוא חזר כדי לשחק, אך נקלע למצב בו גאורגיוס דוניס לא נתן לו דקות משחק ותחת פטריק ואן לוון חזר לשחק וקיבל יותר דקות. לראייה, הוא אף פתח איתו בגמר הגביע. אולם, בן חיים כמעט תמיד היה החילוף הראשון של המאמן ההולנדי ולכן העובדה כי חוזהו חודש לעונה נוספת הייתה מעט מפתיעה. 

את העונה החל בן חיים כשהוא הווינגר הרביעי ברוטציה כאשר יונתן כהן, אדוארדו גררו ומתן חוזז מועדפים על פניו בשלב הזה. גם איילון אלמוג על פי ההנחה, יקבל יותר דקות מאשר בן חיים במצב שנוצר, כי הוא יכול לשחק כחלוץ מטרה. במכבי ת”א מעודדים תחרות על ההרכב ורוצים שעל כל עמדה יהיו שני שחקנים, אך המצב שנוצר אינו אידיאלי. ישנו יונתן כהן שרוצה להתקדם ולעבור לפיזה, וישנו בן חיים שעל פי גורמים בקריית שלום מרגיש שלא סופרים אותו. 

האם הכל באמת ״שחור״ בבנייה של מכבי ת״א?

ואן לוון רצה סגל עמוק בכנפיים ואף הוסיף לשם את בר כהן ורונן חנציס הצעירים בשלב הזה של העונה, אולם בבחירותיו, פתח בשלושת המשחקים הראשונים של העונה עם אותם ציוותים. אם בן חיים ימשיך שלא לשחק, ובהינתן שהחלון בליגת העל פתוח עד ה-14.9, כל האפשרויות על השולחן ועזיבה יכולה להיות על הפרק אם לא יחול שינוי במעמדו. לפני כחודשיים שמו של השחקן עלה חזק במכבי פ”ת, אך מכבי ת”א מימשה עליו את האופציה והמעבר בעצם לא עלה על הפרק בצורה רצינית.

יש לציין כי היחסים בין החלוץ למאמן אינם טובים. כראייה לכך, לפני כשבועיים ואן לוון אף זרק את בן חיים מאחד האימונים שלפני המשחק הראשון מול סוטייסקה, זאת בעקבות ויכוח שהתפתח בינו לבין אבי ריקן במהלך האימון, אולם בן חיים נשלח למקלחת מוקדמת במה שלא הוסיף לטיב היחסים בין השניים. בינתיים, ביום חמישי תשחק מכבי ת”א מול ספרטק טרנבה בסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג ויהיה מעניין לראות האם בן חיים שנכנס כמחליף במשחק בבלומפילד מול סוטייסקה, יקבל מקום ב-11 או שההעדפה לשחקנים אחרים תימשך, במה שיתחיל לסלול את דרכו החוצה עוד בחלון ההעברות הנוכחי.