1. המפתח המרכזי של מכבי חיפה למשחק מחר (שבת) ב-20:30 מול מכבי תל אביב הוא לחץ גבוה בשטח היריב עם שלושה קשרים. גודסוויי דוניו אמור ללחוץ על בלמי מכבי ת"א וצ'ירון שרי צריך לתת תמיכה נוספת, כאשר המגנים משחקים גבוה והבלמים של מכבי חיפה נמצאים על קו האמצע.

2 המפתח השני - יכולתו של בוגדן פלאניץ' כבלם לא תספיק למכבי חיפה אם הכוח המסייע שלו – סאן מנחם, רז מאיר ועופרי ארד או אורי דהן, לא משנה מי ישחק, לא יהיו ביכולת טובה. עם כל הכבוד לפלאניץ' אי אפשר לסמוך עליו שהוא יעשה לבדו את כל העבודה ההגנתית. זה במצב שהלחץ של מכבי חיפה נשבר, והצהובים מגיעים לאזור הגנת הירוקים. אני מעריך שברגע שעושים לחץ כ-75 מטר מהשער של מכבי חיפה, אתה עושה אותו טוב ועל ידי כך גורם לאיבודי כדור לצהובים, אז בצורה כזו מכבי חיפה גם תבקיע גול או שניים מהלחץ שהיא תעשה. 

בוגדן פלאניץ' (עמרי שטיין)בוגדן פלאניץ' (עמרי שטיין)

3. צ'ירון שרי – בדרך כלל הוא מגיע למשחקים  גדולים. למרות זאת, בתקופה האחרונה הוא לא יודע מה מבחינה התקפית. מבחינה הגנתית הוא משתפר, כשבמשחק מול פיינורד הוא השתדל. אבל הוא חייב להיות מעורב יותר מבחינה התקפית, לנהל את המשחק קדימה, להגיע למצבי בעיטה, לחפש את דוניו בפס עומק חכם, יש לו סנכרון טוב איתו. הוא חייב לגלות  את היכולת האמיתית שלו, כי בלי היכולת של שרי תהיה לחיפה בעיה.

4. עומר אצילי - הוא השחקן מספר 1 בישראל ואני לא מגלה כלום לאף אחד. אצילי מתחילת העונה הזו מנפק מספרים מבחינת הבקעות, בישולים, שערים מכריעים. השאלה מה רמת הפציעה שלו וכמה סכנה לוקח ברק בכר כאשר הוא נותן לו לעלות למגרש? אצילי ערך אימון וכעת מכבי ת"א לדעתי רועדת פחד מוות ממנו ובצדק. הוא בכל רגע נתון יכול לעשות את הגול לבד, ללא עזרה. הסכנה ברורה ומיידית לשער של המארחת. אני מקווה מאוד כי אחרי שהוא לא שיחק מול פיינורד, יש לו אנרגיות. מול הפועל חדרה, אחרי המשחק של מכבי חיפה מול נפטצ’י באקו, הוא היה חסר אנרגיות ולא הורגש בכלל מול קבוצתו של מנחם קורצקי.

חוסה רודריגס (עמרי שטיין)חוסה רודריגס (עמרי שטיין)

5. חוסה רודריגס - בורג מאוד חשוב מבחינת מכבי חיפה, בכל הקשור להנעת כדור, ארגון המשחק, אגרסיביות ושחקן שמוציא ללחץ עם שקט נפשי. אם הוא יהיה מפוקס מהתחלה זהו מצב מצוין מבחינת הירוקים. יהיו לו מצבים בהם הוא יצטרך לנווט בין תפקיד הבלם לקשר אחורי, כשהוא יודע היטב לעשות את המעברים ובפרט כאשר בכר יעביר את הקבוצה שלו לשחק משני בלמים לשלושה. הוא עשה את כבר בעבר במשחקים מול מכבי ת"א. למעשה רודריגס הוא הברומטר בין משחק ההתקפי וההגנתי מבחינת שחקני חיפה.

6. ברק בכר - אני מאמין בו יותר מאשר כל כדורגלן שמשחק על כר הדשא. ברק בכר הוא מאמן כזה מגוון שעולה בדרך כלל בהרכבים שיכולים לשנות את השיטה. הוא יכול לשנות מ-4:3:3, ל-4:4:1:1 או לשחק 4:3:2:1 וכו'. בכר מזהה מצבים, הוא חי מאוד את המשחק וחריף בחילופים שלו, מזהה את הבעיה. בכר הבורמטר הכי חשוב של הקבוצה למשחק הזה. השחקנים מאמינים בו בגדול, הוא לא צריך להוכיח כלום, רק לתת להם את הכלים כמו שהוא יודע. לעומתו פטריק ואן לוון המאמן מנגד מאוד שקוף בשיטה ובסגנון, בכר עולה עליו ב-3-2 רמות וזה מוכח.

פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)

7. מכבי חיפה צריכה להיזהר ממכבי ת"א כקבוצה לא משחקן כבודד. אני לא רואה אצלם שחקן שהוא שובר שוויון - דן ביטון שהבקיע צמד ובישל מול אלשקרט כנראה לא יהיה בהרכב. ואן לוון מאמן מאוד קפדן, שמרן/פחדן, משחק עם קשרים מאוד דפנסיביים כמו דן גלזר, שרן ייני כדי לתת מאצ אפ  כוחני ואגרסיבי מול הקישור של הירוקים שכיום עולה על הקישור של הצהובים. אין כוכב גדול בסגל של מחזיקת הגביע, לכן הסכנה מבחינת האלופה יכולה להיות מכל אחד מהשחקנים, כאשר כבר ראינו במשחקי הליגה שהם בירידה גדולה.

לסיכום, אני חושב שההבדל בין הקבוצות שווה שער אחד בלבד לטובת מכבי חיפה, אבל בגלל וואן לוון יהיה הבדל של עוד שער, כלומר 0:2 למכבי חיפה. נכון, מתחילת הקמפיין האירופי אנחנו רואים הבדל בין מכבי חיפה של הבית לזו של החוץ, זה גם היה במשחק מול הפועל חדרה, אך במשחק מול מכבי ת"א הכול בטל בשישים, 30 אלף אוהדים, המון אנרגיות, זה לא אמור להשפיע שהמשחק בבלומפילד, להפך.