משחק הפתיחה הערב בבלומפילד במסגרת הקונפרנס ליג היה משחק ההכנה האחרון של מכבי תל אביב לפני המשחק האמיתי ביום שבת נגד מכבי חיפה. המארחת פגשה הערב יריבה ארמנית חלשה מאוד וניצחה די בקלות, עם יכולת קצת יותר טובה ממה שראינו מהקבוצה עד עכשיו בפתיחת עונה די אפורה מבחינתה.

מכבי תל אביב רחוקה מאוד מרמת הציפיות הגבוהה שיש ממנה. פטריק ואן לוון חייב למצוא את הנוסחה הנכונה מבחינת המערך הנכון והמתאים, במקביל לסגל השחקנים שעומד לרשותו. בנוסף, המאמן חייב לשים דגש בעיקר בכל מה שקשור למשחק ההגנה הקבוצתי וכמובן יכולת התקפית טעונה שיפור בלי שמץ של יצירתיות ותעוזה, פרמטרים שחייבים להשתפר בהקדם האפשרי על מנת להוות יריבה שווה בליגה הישראלית לבאר שבע ומכבי חיפה במאבק האליפות. 

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (רדאד ג'בארה)

הצהובים צירפו המון שחקנים בחלון העברות האחרון במקביל להרבה שחקנים משמעותיים שעזבו בסוף העונה, השאלה אם השחקנים המצטרפים יצליחו להוות תחליף הולם שיוביל את מכבי ת”א לשלב הבא בקונפרנס ליג ולמאבק אמיתי בליגת העל. 

ביום שבת מכבי ת”א תארח את הירוקים מחיפה שהפכו לקבוצה הפייבוריטית לזכייה באליפות בצדק, עם סגל עמוק ואיכותי, עדיין עם בעיות בחוליה האחורית, אבל עם נשק משמעותי בדמות שחקני הכרעה משמעותיים דוגמת דולב חזיזה, עומר אצילי וצ’ירון שרי. הירוקים יגיעו במטרה אחת – לנצח, ומצד שני מכבי ת”א תצופף ותנסה לצאת להתקפות מעבר מהירות שאמורות לחשוף את העורף הפגיע של הירוקים.

סטיפה פריצה ובראדלי קוואס חוגגים (רדאד ג'בארה)סטיפה פריצה ובראדלי קוואס חוגגים (רדאד ג'בארה)

אני כולי ציפייה לקראת מפגש הפסגה ביום שבת. לשתי הקבוצות יש מספיק זמן להתאושש ממשחקי הקונפרנס ליג עם חזרה בגדול לליגת העל מול אצטדיון מלא, אווירה מחשמלת, ואני מאוד מקווה שגם כדורגל מרשים כפי ששתי הקבוצות ניפקו לנו בעונה שעברה. 

הירוקים יעשו הכול על מנת לנצח ולהוריד את העננה שהם לא מסוגלים לגבור על הצהובים מתל אביב, שמנגד מקבלים הזדמנות אדירה למחוק את פתיחת העונה המאכזבת ואולי להתחיל דרך חדשה לעבר הצמרת.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל