מכבי תל אביב תצא היום (שבת, 17:30) לאצטדיון המושבה בפתח תקווה, שם תפגוש את הפועל רעננה עם מטרה ברורה - להמשיך את המומנטום שאחרי הניצחון על הפועל באר שבע ביום שני האחרון, לשמור על המקום הראשון בטבלה וכמובן לנסות ולהגדיל את רצף אי הספיגות של דניאל טננבאום. 

הצהובים של ולדימיר איביץ' יודעים כי "אנו נמדדים במשחקים האלה", והגדירו את המשחק מול הקבוצה של מנחם קורצקי כ"מוקש רציני", בעוד המאמן הסרבי התרכז בניסיון למנוע שאננות מצד השחקנים שלו לאורך האימונים השבוע והקפיד להדגיש, כפי שעשה במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, כי המיקום של רעננה אינו משקף את רמת קושי המשחק שהיא הולכת להציב בפני שחקניו.

איביץ': רעננה יודעת לשחק נגד הגדולות

חלק מהניסיון של איביץ' להוריד אל הקרקע התבטא גם בכך שהוא הרבה לשנות תרגולים במהלך האימונים, שכללו מערכים שונים, אך לבסוף הוא החליט להמשיך עם אותו מערך ששיחק מול ב”ש כשהוא עורך רק שינוי 11 בהרכב עם הכללתו של אייל גולסה בהרכב לראשונה העונה, על חשבונו של רוסלן ברסקי שיורד לספסל. עומר אצילי ואיתי שכטר ממשיכים על הספסל בעוד ארון שוינפלד קיבל גם הוא מקום על ספסל המחליפים במקום אורוש ניקוליץ', שממשיך להתלונן על כאבים בברכו. 

בקבוצה בירכו על ההחתמות האחרונות של יונתן כהן, מאור קנדיל ואילון אלמוג על חוזים חדשים וארוכי טווח כחלק משמירה על הכישרונות הישראלים בקבוצה בלי חשש ולמידת לקח מעניין אלי דסה בקיץ האחרון. 

אורוש ניקוליץ' (רדאד ג'בארה)אורוש ניקוליץ' (רדאד ג'בארה)

הרכב מכבי ת”א: דניאל טננבאום, אנדרה ז'ראלדש, איתן טיבי, ז'איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, אייל גולסה, דור מיכה, מתן חוזז, יונתן כהן וצ'יקו אופואדו. 

קלימקין, בנימין ותומר יפתחו ברעננה, גאנם ימשיך בחוד

אחרי שישה משחקים רצופים ללא ניצחון, כולל 2:1 מאכזב לעירוני קריית שמונה במחזור הקודם, הפועל רעננה תגיע למשחק מול האלופה מכבי תל אביב עם הגב לקיר, כאשר היא מדורגת במקום ה-12 בטבלה עם 6 נקודות בלבד מתוך 24 אפשריות, אותו מספר נקודות כמו למכבי נתניה שמתחת לקו האדום. בקבוצה מהשרון מצפים לכ-10,000 צופים במושבה.

מנחם קורצקי (ניסן עייש)מנחם קורצקי (ניסן עייש)

המאמן מנחם קורצקי, שלא היה מרוצה מהיכולת במשחק מול קריית שמונה, החליט לבצע ‘מיני מהפכה’ בהרכב, כאשר יפתח עם חמישיית הגנה שתכלול את עדי נמני, עידו לוי, דויד מתאוס, שון קלימקין, שיוזנק להרכב במקומו של אביחי ידין הפצוע וירדן כהן, שימשיך בעמדת המגן השמאלי. 

שון קלימקין במאבק עם עדן בן בסט (אחמד מוררה)שון קלימקין במאבק עם עדן בן בסט (אחמד מוררה)

לקישור יחזור הקפטן השני בן בנימין, שינסה להחזיק את מרכז השדה בצוותא עם דיוויין נה הגנאי, בעוד אור דסה יפתח בכנף השמאלית, יואב תומר יתפוס את מקומו של יוג’ין אנסה בכנף הימנית וקייס גאנם ימשיך לפתוח בחוד. החלוץ עידן שמש, שכבש במספרת אדירה ב-2:1 לק”ש, ימשיך להמתין להזדמנות לעלות מהספסל גם הפעם. 

קייס גאנם (שחר גרוס)קייס גאנם (שחר גרוס)

הרכב הפועל רעננה: אסף צור, עדי נמני, עידו לוי, דויד מתאוס, שון קלימקין, ירדן כהן, בן בנימין, דיוויין נה, יואב תומר, אור דסה וקייס גאנם.