ראובן עובד, שחקן העבר ומי שנחשב לאחד מהכישרונות הגדולים והמפוספסים ביותר בכדורגל הישראלי, התראיין הערב (רביעי) לתוכנית הספורט של ישראל ברדיו 102FM בשיתוף ONE, וסיפר על השיקום שלו והגמילה מהימורים, אחרי שחזר למוטב בתום תקופה לא פשוטה בכלל. 

אהלן ראובן עובד? מה שלומך?
”ערב טוב, בסדר גמור. מרגיש מעולה”.

מה עבר עליך בשנה האחרונה, היו הרבה סיפורים על סמים וסיפורים ושאתה ישן ברחוב?
”בחיים שלי לא ישנתי ברחוב, יש לי משפחה חמה ותומכת ויש לי בית חם אוהב. הייתי במקום לא טוב, אני לא מתכחש למה שעברתי. כולם מכירים את מחלת ההתמכרות ומי שהתמכר יודע על מה אני מדבר. לכל אחד יש מקום נמוך ואותי זה הביא למקום לא טוב. היום אני במקום טוב”.

ראובן עובד (רדאד ג'בארה)ראובן עובד (רדאד ג'בארה)

לאיזה מקום הכי נמוך הגעת?
”דבר ראשון, הרגשתי כנוע, גם נפשית וגם פיזית. זה הביא אותי למקום לא טוב בחיים. ברגע שאתה מתמכר למשהו, אתה מרגיש אדם חלש. פתאום הרגשתי שלא טוב לי ורע לי והייתי בחברה לא טובה”.

ממה הכל התחיל ולמה?
“מי שנוגע בהימורים, זו דרך שהוא גם יגיע לסמים וזה מביא את הבנאדם למקום לא טוב. זה עושה את הבנאדם לא שפוי ולא מודע למה שהוא עושה. גדלתי במשפחה טובה והכל התחיל לי בגלל ההימורים. פתאום מצאתי את עצמי בגלגל הזה ואתה לא מרגיש כלום, אבל ברוך השם, עכשיו יש לי אישה שאוהבת אותי”.

הרגשת שאתה הולך למות?
”בטח. באותו זמן שהשתמשתי בסמים. זה בגלל שלא רציתי לחיות. החיים הם כל כך טובים ויפים, אבל הייתי במקום לא קל וגם לא היה לי את הכלים להתמודד עם ההצלחה שהייתה לי”.

ראובן עובד (גיא בן זיו)ראובן עובד (גיא בן זיו)

מי אשם במה שקרה לך?
”רק אני, רק אני אשם במה שקרה לי ושהסתכלתי במראה הבנתי שרק אני אשם ואני יודע לאיזה מצב הגעתי ואני לא אחזור לזה יותר בחיים ולא אגע בזה יותר. היום החיים יפים, יש לי אישה ולא חסר לי שום דבר”.

מה העתיד?
”להיות מאמן, לעשות הרצאות ולהקים בתי ספר של כדורגל. שמשון ת”א פתחו עבורי את הדלת וזה מה זה חימם לי את הלב. לכל מקום שאני הולך, אנשים אוהבים אותי וזה כיף מאוד”.

כמה זמן אתה נקי?
”אני נקי כבר שנה. יש פחד ליפול שוב, אבל אני לא אפול כי אני יודע לאיפה זה הביא אותי ומה זה עשה לי. הייתי בסביבה לא טובה ושאתה נמצא בדיכאון ובמקום לא טוב זה לוקח אותך לטיול בלתי נגמר, אבל עכשיו ברוך השם הרווחתי את החיים שלי”.

אמרת שההצלחה גרמה לך לזה?
”אני יכול להגיד לך, אחרי גול האליפות שלי עם מכבי ת”א, הגיעה ההתדרדרות שלי. הגעתי לפסיכולוג. הייתי יוצא לברים והולך למקומות עם אנשים שהם לא בגיל שלי, אבל זאת הייתה רק אשמתי. ילד יכול לאבד את הכיוון בשנייה. אני לא הבנתי את הדברים שאני עשיתי. כל מחנה אימונים הייתי הולך לקזינו ועושה דברים”.

ראובן עובד (עמית מצפה)ראובן עובד (עמית מצפה)

עכשיו אתה רוצה לחיות?
”בטח. עכשיו אני הכי מאושר בעולם, אני חי, יש לי ילד בן 8 ולמרות שאני לא כ”כ רואה אותו, הוא הילד שלי. אני כרגע גר בת”א עם בת הזוג שלי ומבחינתי כל יום הוא יום חדש ויש לי המון כוח רצון”.

אתה מאשים את מכבי ת”א?
“לא, אני לא מאשים את מכבי. אני מאשים רק את עצמי. כל פעם נכנסתי ללופ הזה הייתי שורף כסף בכמות אדירה”. 

אתה מכיר עוד ספורטאים שנמצאים במצב הזה?
”לא אני לא מכיר, אבל אם יש, אני מבקש מהם שיצאו מהמקום הזה ושלא יגיעו לאיפה שאני הייתי. יש לי משפט שאני חוזר עליו: ’זה רק להיום’. המחלה תמיד נמצאת והיא קיימת בי, אבל החיים כל כך יפים ומיוחדים וכל יום אני נלחם בראובן עובד הישן”. 

מתי אתה נשבר?
”אני זוכר את המקום הנמוך שלי וכל יום אני מזכיר לעצמי באיזה מצב הייתי, כדי שאני לא אגיע לשם. יש לי בת זוג שהיא תומכת ועוזרת לי במה שאני צריך”. 

ראובן עובד (רדאד ג'בארה)ראובן עובד (רדאד ג'בארה)

אנחנו מדינה סולחת?
”אנחנו מדינה של אנשים רכלנים וגם התקשורת עשתה הרבה יותר ממה שזה היה. יש לי בעיות ברגל וכשצילמו אותי צולע זה לא נכון. כשמישהו בא ונתן לי 100 שקל, זה היה בכלל למונית”. 

מה איבדת?
”הכל. את התהילה, את ההצלחה, את הכסף. הייתי חסר אונים וזה היה בגלל ההתמכרות”.

מי זה ראובן עובד היום?
”בנאדם שונה. אני מלא מוטיבציה ושמחה. אני ראובן עובד אחר. אני כאן ואני קיים, ואני בריא והכי מאושר בעולם”.