דווקא אחרי שהראתה ניצוצות במשחק האימון האחרון שלה מול מכבי נתניה, הפועל באר שבע עשתה הערב (חמישי) צעד אחורה בכל הקשור להכנה שלה לקראת שובה של ליגת העל, ורשמה 2:2 בלבד ביכולת פושרת באצטדיון גרונדמן מול הפועל רמת השרון המקומית מהליגה הלאומית, שמצידה השיגה תוצאה נהדרת ורוח גבית לקראת מאבקיה הצפויים.

בלי קשר לתוצאת המשחק, לחבורה מהנגב יש עוד הרבה מאוד עבודה לקראת חזרתה של ליגת העל, כי ביכולת שהציגה הפעם, שדמתה למשחק מול אשדוד, יהיה לה קשה להשיג את התוצאות הנדרשות. הדרומיים שלטו מול הקבוצה מהלאומית, אבל למעט אולי קייס גאנם שרשם כמה הזדמנויות מסוכנות ואף כבש, לא הצליחו לגרום לסהר חסון להזיע יתר על המידה לאורך המשחק.

קייס גאנם בועט (דוברות הפועל באר שבע)קייס גאנם בועט (דוברות הפועל באר שבע)

הגישושים אצל שתי הקבוצות נמשכו כרבע שעה, אז דווקא השרוניים כמעט כבשו במתפרצת. האדומים התקשו להיכנס למשחק ובדקה ה-21 נענשו כאשר אביאל בן חמו בישל נהדר לעמית מגוז שכבש מקרוב והפתיע את היריבה מליגת העל. האורחת התקשתה לחזור למשחק ולפרוץ את ההגנה של הכחולים, אבל בשליש השני היא הגבירה הילוך ובשליש השלישי גם קיבלה תמורה (זמנית) למאמץ.

במה שהיה כמעט העתק לשער שספגה, אלטון אקולטסה סידר לב”ש את השוויון עם פריצה נפלאה מהאגף השמאלי ומסירת רוחב מדויקת לגאנם שסיים מקרוב לרשת בדקה ה-55. אלא שדווקא במצב העניינים הזה בו נראה היה שהדרומיים ינסו ללחוץ על הדוושה ולהשיג מהפך, אליאור משעלי ניצל חור גדול בהגנה של יוסי אבוקסיס, חטף את הכדור בקלות יתרה לעמית ביטון והכניע את ארנסטס שטקוס בדקה ה-65.

ז'וסוואה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)ז'וסוואה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)

לקראת הסיום, תומר יוספי הצליח לכבוש מקרוב, לאזן בדקה ה-87 ולהציל את ב”ש מעוד הפסד בהכנה. חשוב לציין שבן שהר אמנם נעדר עקב פציעה בשריר שספג בניצחון 2:4 על מכבי נתניה במשחק ההכנה הקודם, בו גם הקבוצה נראתה הרבה יותר טוב, אבל נכון לכרגע נדמה שביכולת הזאת האדומים יתקשו במשחק הראשון בפלייאוף העליון, שיהיה סוער במיוחד – קרב מול בית”ר ירושלים.

שיר צדק (דוברות הפועל באר שבע)שיר צדק (דוברות הפועל באר שבע)
ז'וסוואה (דוברות הפועל באר שבע)ז'וסוואה (דוברות הפועל באר שבע)
מרואן קבהא (דוברות הפועל באר שבע)מרואן קבהא (דוברות הפועל באר שבע)

מחצית ראשונה

דקה 1: השופט הוציא את המשחק לדרך!

אליניב ברדה (דוברות הפועל באר שבע)אליניב ברדה (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 10: אף קבוצה לא הצליחה לייצר איום ממשי על שער היריבה, השליטה הייתה של האדומים של יוסי אבוקסיס.

דקה 15: האדומים התקשו לפרוץ את ההגנה של רמת השרון. האורחת שלחה שחקנים קדימה והנוכחות ברחבה הייתה גבוהה יותר, אבל עדיין לא נרשם איום ממשי על שערו של סהר חסון.

דקה 16: כמעט יתרון של רמה”ש – האורחת שלה שני שחקנים קדימה וכמעט עקצה במתפרצת קטלנית, אבל דויד סימאו הצליח ברגע האחרון למנוע מסירה שהייתה יכולה להוביל למצב של אחד על אחד. 

דוד קלטינס ואביאל בן חמו (דוברות הפועל באר שבע)דוד קלטינס ואביאל בן חמו (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 18: רוי רונן ניסה להפתיע ממרחק, אבל הניסיון שלו לא פגש את המסגרת של אוהד לויטה.

דקה 21, הפועל רמת השרון עלתה ל-0:1: אביאל בן חמו פרץ נהדר באגף השמאלי, הצליח להתגבר על השומר שלו והעביר כדור רוחב מדויק לעמית מגוז, שחיכה באזור תיבת החמש ונעץ את זה ברשת מקרוב בדרך ליתרון מפתיע.

דקה 26: באר שבע כמעט חזרה – קייס גאנם התגבר על ההגנה והעביר רוחב לאנתוני וארן, אבל האחרון לא הצליח לגלוש בזמן ולשים את זה בפנים. חוסר מזל לדרומיים.

אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 33: באר שבע כמעט חזרה למשחק. ז’וסוואה מצא בכדור ארוך נפלא את קייס גאנם שהיה לבד לגמרי מול חסון, אבל השוער עצר בעיטת וולה חזקה של שחקן ב”ש מטווח קרוב ומנע ספיגה מהשרונים.  

דקה 45: קייס גאנם המשיך לאיים על השער, ברח מהגנת רמה”ש ושחרר בעיטה חזקה מסף הרחבה לכיוון השער, אבל חסון היה במקום פעם נוספת. 

מרואן קבהא (דוברות הפועל באר שבע)מרואן קבהא (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 55, הפועל באר שבע איזנה ל-1:1: פעולה גדולה של אקולטסה מצד שמאל וכדור רוחב מדויק שלו לגאנם אפשרה לאחרון לכבוש אחרי ההחמצות שלו בדקות שקדמו לשער. גול מוצדק לב”ש והעתק של השער שספגה קודם לכן. 

דקה 65, הפועל רמת השרון עלתה ל-1:2: השוויון של ב”ש לא החזיק יותר מדי. אליאור משעלי ניצל חור גדול בהגנת הדרומיים והצליח לחטוף את הכדור לעמית ביטון, להתקדם לתוך הרחבה ולבעוט חזק פנימה לפינה ברגל שמאל.

אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 71: שון גולדברג ניסה להפציץ מתוך הרחבה ברגל שמאל, אבל הניסיון שלו לא פגש את המסגרת. 

דקה 81: גולדברג שוב בתפקיד המאיים, הפעם הגיע למצב מצוין אחרי חילופי מסירות, אבל לא הצליח להכניע את שוער המקומיים למרות פצצה נהדרת לכיוון החלק העליון של השער.

אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)אלטון אקולטסה עם הכדור (דוברות הפועל באר שבע)

דקה 87, הפועל באר שבע איזנה ל-2:2: תומר יוספי הצליח להשוות עבור האדומים ברגעים האחרונים אחרי מצב נייח שהגיע אליו וכיבוש שלו מקרוב, ספק מעמדת נבדל, לרשת הגבוהה.

הפועל רמת השרון: סהר חסון, יובל לוין, עבדולי גרגרוי, יובל שדה, חיים איצרין, יואב הופמייסטר, עמית מגוז, יניב בריק, רוי רונן, רומליו דה קוסטה ואביאל בן חמו.

הפועל באר שבע: אוהד לויטה, דוד קלטינס, שיר צדק, מיגל ויטור, אורן ביטון, דויד סימאו, מרואן קבהא, ז’וסוואה, קייס גאנם, אלטון אקולטסה ואנתוני וארן.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה