הפועל באר שבע מתקרבת לסגירת הסגל. אחרי שפירקה את ארדה הבולגרית והעפילה לשלב השלישי של הקונפרנס ליג, בקבוצה של אלונה ברקת התפנו לסגור עם שחקן הכנף הקולומביאני דנילו אספרייה שסיכם בקבוצה לשנתיים לאחר מו"מ שקט. אספרייה בן ה-32, שנחת בישראל בחשאי אתמול, יחתום לשנתיים בכפוף לבדיקות רפואיות ויהיה הרכש ה-12 של רוני לוי. 

בצוות המקצועי של הפועל באר שבע חיפשו ארוכות אחר חלוץ מרכזי זר, אבל בסופו של דבר החליטו ללכת על אספרייה, ששיחק לרוב כקיצוני בימין ושמאל. רוני לוי ואליניב ברדה התרשמו מאוד מהטכניקה והמהירות של הקולומביאני, כאשר בבאר שבע עקבו אחרי השחקן כבר כמה שנים. אספרייה התיר את חוזהו בערב הסעודית וזה סלל את דרכו לבאר שבע, לא לפני שהתייעץ עם הקולומביאני בעונה החולפת ג'ונתן אגודלו. 

ג'ונתן אגודלו וארד בר (חגי מיכאלי)ג'ונתן אגודלו וארד בר (חגי מיכאלי)

אספרייה ישתכר בבאר שבע בשכר של 300 אלף אירו לעונה והוא יהיה שחקן הכנף הזר השלישי, יחד עם יוג'ין אנסה ואלטון אקולטסה. במועדון אמרו שברגע שהשחקן הוצע, הוחלט ללכת עליו בכל הכוח. "אספרייה שחקן מפוצץ בכישרון, הוא יעזור לנו המון" אמרו בבאר שבע, "זה נכון שחיפשנו חלוץ מרכזי זר, אבל שיש אפשרות להבין שחקן בסדר הגודל הזה, לא אומרים לא. חוץ מזה, דנילו יכול לשחק בכל עמדה בחלק ההתקפי, גם בתור חלוץ חוד". 

הצטרפותו של אספרייה, אם יעבור את הבדיקות הרפואיות, גורמת למועמדותו של ניקיטה רוקאביצה לרדת מהשולחן, אלא אם אלטון אקולטסה יהיה זה שיפנה את מקומו. בבאר שבע מכחישים אפשרות כזאת, בטח אחרי השער הנהדר שכבש אקולטסה נגד ארדה. למרות זאת, בחדרי חדרים לא פוסלים בכלל את האפשרות.

אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)

במועדון יחלו היום את ההכנות לקראת המשחק נגד שלאסק וורוצלאב. ביום שלישי תמריא המשלחת הבאר שבעית למשחק, אחרי שמנהל הקבוצה אביתר אילוז סגר את הקצוות בסוף השבוע בפולין. רוני לוי צפוי לערוך מספר שינויים, כאשר הנטייה היא לחזור להרכב שפתח בבולגריה, עם עיאד אבו עביד בתור מגן ימני ואיתי שכטר כחלוץ מרכזי. דור מיכה שעד כה מרשים מאוד, מתחרה על המקום בהרכב עם רמזי ספורי.

צפו: שחקני פ.ס.ז' מגיעים למלון בת״א