הפועל ב”ש הפילה פצצה היום (שבת) עם החתמתו של דנילו אספרייה, שחקן הכנף החדש שיחתום על חוזה לשנתיים לאחר שנחת בארץ. אספרייה מגיע לישראל מהליגה הסעודית, בה בלט עם שבעה שערים ושני בישולים במדי אל קדאסיה.

עולם הכדורגל הערבי לא זר לאספרייה. לאחר שגדל בז’ובנטודה הברזילאית הוא עבר ב-2009 לליגה הקטארית, בה שיחק לשנה אחת באל שאנאנייה. לאחר מכן הוא חזר לדרום אמריקה ושיחק בדפורטיבו פריירה הקולומביאנית, נוסף לתקופות ברמפלה ג’וניורס באורוגוואי ובסנטה פה, הקבוצה הגדולה בארץ הולדתו.

דנילו אספרייה (אינסטגרם)דנילו אספרייה (אינסטגרם)

לאחר מכן, בגיל 24, הוא עשה את המעבר לליטקס לובץ’ הבולגרית אותה אימן בעבר יצחק שום. אחרי שנתיים בלובץ’, שקנתה אותו ב-12,000 אירו בלבד, הוא נמכר לאל-עין מאיחוד האמירויות תמורת 2.5 מיליון אירו. 

התקופה האחרונה של אספרייה במדינות ערב התאפיינה במספרים אישיים מרשימים, כאשר בעונה אחת הוא הבקיע 15 שערים ב-28 משחקים, ומספר אירועים שנויים במחלוקת. כך למשל בתקרית ביזארית במיוחד מ-2016 שוער אחת הקבוצות מולן שיחק איבד את שלוותו ונתן לו אגרוף לאחר ניסיון דריבל של אספרייה, ומאוחר יותר בעט בו בעודו שוכב על הרצפה. אספרייה מיהר לפרסם ברשתות החברתיות כי אינו כועס על אותו שוער, שקיבל את הקנס הגבוה ביותר בתולדות הכדורגל האמירתי.

יכולת הכדרור של אספרייה הצליחה למשוך כותרות מכל העולם לאחר שהבקיע מספר שערים מרהיבים בזכותה, בנוסף לשליטה טובה בכדור. הוא עלה לכותרות פעם נוספת בהקשר שלילי, לאחר שהושעה ל-5 משחקים ונקנס ב-15 אלף דארמות לאחר עבירה בוטה ברבע גמר גביע הנשיא ב-2017, בעונה בסיומה עבר לערב הסעודית.

אספרייה שיחק באל-שבאב, קבוצת הפאר הסעודית, והגיע איתה למקום השביעי בלבד בליגה בשנה בה כבש 7 שערים עם 4 בישולים והיה מאחד השחקנים שהרוויחו את השכר הגבוה ביותר בליגה על פי כלי תקשורת מקומיים. הכוח המתפרץ הצליח להביא אותו למספרים מרשימים באל קדאסיה.

שחקן הכנף מגיע לארץ וחוזר למעשה לכדורגל האירופי אחרי 6 שנים, מאז עזב את ליטקס לובץ’. הוא התמודד עם פציעה בשריר בעונה האחרונה, אך חזר ממנה והרשים במשחקים האחרונים לעונה, כולל אחד בו הבקיע שלושער בחוץ. כעת בגיל 32 הוא עושה את המעבר לעבר הכדורגל האירופי ומצטרף לב”ש, שתשחק בסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג. 

צפו: האוהדים פורצים לאימון של בית"ר