כדור השלג בבאר שבע הולך וגדל. 15 ימים לפני גמר הגביע נגד מכבי פתח תקווה, נראה כי החבורה של יוסי אבוקסיס לא מסוגלת לנצח. האדומים רושמים כבר משחק ליגה שמיני ללא ניצחון אחרי שהפסידו אמש (שבת) בעשרה שחקנים 2:1 למכבי חיפה באצטדיון סמי עופר. הפער מהמקום השלישי נותר חמש נקודות כשנותרו עוד תשע בקופה. בית”ר ירושלים תוכל לסגור את הסיפור באופן סופי וב”ש תתרכז באופן רשמי רק בגביע.

השער של אנתוני וארן שנפסל בגלל נבדל השאיר את אנשי באר שבע עם אכזבה כפולה. בחדר ההלבשה מנסים למנוע תחושת חוסר אונים בגלל רצף המשחקים ללא ניצחון. "לא הגיע לנו להפסיד", אמרו בקבוצה, "זה מתסכל לתת כל כך הרבה דגשים באימונים, לתכנן ולחשוב איך לנצח ואז אחרי 17 דקות הכל מתהפך. שיחקנו כמעט משחק שלם בעשרה שחקנים והצלחנו להגיע ללא מעט מצבים, אפילו להשוות פעמיים, רק שהשני נפסל בנבדל אכזרי. עד השער של סלליך היינו חזק במשחק ולא הורגש שאנחנו בחסרון מספרי. קשה לנתק את השחקנים מהגמר גביע, אבל כל כך הרבה זמן בלי ניצחון זה יותר מדי. כולנו רוצים לנצח כדי להרים קודם כל את הביטחון של השחקנים".

יוסי אבוקסיס ביציע (עמרי שטיין)יוסי אבוקסיס ביציע (עמרי שטיין)

בקבוצה זועמים על אורן ביטון שספג שני כרטיסים צהובים בתוך דקה אחת שבגללם חבריו נשארו בעשרה שחקנים מהדקה ה-17. "חוסר אחריות גדולה מצד שחקן", אמרו בבאר שבע, "כולם עובדים ומתאמצים כדי לחזור מחיפה עם ניצחון ולקבל שני כרטיסים ככה ברגע, בלי לחשוב, זה פשוט לא מתקבל". בקבוצה צפויים לזמן את המגן השמאלי לבירור ואף לוועדת משמעת. בבאר שבע התאכזבו מהיכולת של בן ביטון, שהיה לבשל לאלטון אקולטסה ובחר במקום לנסות להקפיץ מעל ג'וש כהן. 

בבירת הנגב המשיכו לחלק את העומסים והפעם בוצעו לא פחות מתשעה שינויים לעומת ההרכב שפתח נגד בית"ר ירושלים. המגמה, אותה מגדירים כ"החלטה מערכתית" ולא רק של אבוקסיס, תימשך גם במשחקים הקרובים. בצוות המקצועי תכננו לתת למספר שחקנים כמות דקות ספציפיות, כמו אקולטסה ודוד סימאו. 

אלטון אקולטסה מול ארנסט מבוקה (עמרי שטיין)אלטון אקולטסה מול ארנסט מבוקה (עמרי שטיין)

מי שזכה למחמאות, כמעט כמו תמיד, הוא הקשר הפורטוגלי ז’וסוואה, שאיתו באר שבע מסודרת יותר. בצוות המקצועי מרוצים גם מתומר יוספי שנכנס טוב למחצית השנייה, בישל ממשיך להציג יכולת גבוהה, כמו כן הקשר בן ה-17 איליי מדמון שערך הופעת בכורה טובה בבוגרים בעקבות פציעתם של נאור סבג, מרואן קבהא ודוד קלטינס. "היה תענוג לראות אותו, הוא משחק מאוד בוגר ואם יעבוד קשה אנחנו נהנה ממנו בעתיד". מדמון מבחינתו רושם התקדמות מהירה, לאחר שערך בעונה הנוכחית 12 הופעות במדי נערים א', 11 בנוער ואמש הופעה ראשונה בבוגרים.

אחת הנחמות בבאר שבע היא חזרתו של בן שהר לעניינים. מלך השערים של הקבוצה שבר בצורת ארוכה, מאז שער הניצחון ברבע גמר הגביע על אותה מכבי חיפה. השער של שהר הגיע אחרי שיחה ארוכה עם אבוקסיס שהחדיר בו אמונה לקראת המשחקים הקרובים עד גמר הגביע ומנסה לנתק אותו מהמחשבות על ענייני החוזה שנדחו לסוף העונה. "חשוב מאוד שבן חוזר לכבוש, אנחנו צריכים אותו", אמר אחד השחקנים. יחד עם זאת, שהר ירד כמחליף אחרי שסבל מכאבים חזקים באזור השריר הארבע ראשי. לצוות הרפואי זה נראה כמו “רגל עץ”, אבל רק במהלך היממה הקרובה ניתן יהיה לבחון את כשירותו להפועל תל אביב.

בן שהר (נעם מורנו)בן שהר (נעם מורנו)

בבאר שבע מבינים שאחרי ההפסד השני בפלייאוף לאותה מכבי חיפה, המקום השלישי הפך ללא רלוונטי ואת הגביע מגדירים כעת כ"מטרת העל". באופן רשמי, כל העיניים במועדון מופנות לגמר גביע המדינה ב-13 ביולי. במועדון מסרבים להתייחס בצורה רשמית לכל הדיבורים סביב הסכם הפיצוי של ברק בכר בהקשר של המעבר הנרקם למכבי חיפה או במועמדותו של יוסי אבוקסיס לנבחרת ישראל. "בבאר שבע רוצים להתרכז בשבועיים הקרובים רק באיך להשיג ניצחון ראשון בפלייאוף ולבוא מוכנים לגמר גביע. זה מה שמעניין. אחר כך יהיה מספיק זמן להתעסק בזה", אמר גורם המקורב להנהלת המועדון. 

כבר במשחק הקרוב נגד הפועל תל אביב אבוקסיס מכוון לעלות בהרכב שאיתו ישחק בגמר. קודם לכן, אבוקסיס יקווה שקבהא ושהר יוכלו לשחק. שון גולדברג התלונן בסיום על מתיחה במפשעה וייבדק היום. אם גולדברג לא יוכל להחליף את אורן ביטון בשלישי, אבוקסיס יצטרך לאלתר פתרון לעמדת המגן השמאלי.