החיוך חזר לנגב. שלושה ימים אחרי ההדחה הכואבת בקפריסין בפלייאוף הקונפרנס ליג, הפועל באר שבע התעשתה אמש (ראשון) וניצחה בטדי 0:2 את בית"ר ירושלים כדי לפתוח את העונה בליגת העל ברגל ימין.

"אחרי מה שעברנו ביום חמישי, הניצחון הזה חשוב כפליים", אמרו בבאר שבע, "עברנו ימים לא פשוטים, שחקנים היו גמורים כי ידענו שאנחנו קבוצה טובה יותר. דיברנו על זה שהתרופה הכי טובה היא להיות ביחד, לנצח בטדי ולפתוח את העונה עם 3 נקודות יקרות. עכשיו אפשר לצאת לפגרה באנרגיות טובות, להתפקס ולסדר את הסגל".

בב”ש מרוצים מאוד מכך שהצליחו להתאושש מההפסד לאנורתוזיס. מאז שהקבוצה נחתה ביום שישי, במועדון ניסו לחזק את השחקנים ולגרום להם לשים בצד את ההדחה כדי לעשות ניצחון חשוב. מבין השחקנים, היה זה איתי שכטר שהחדיר אמונה בחבריו שרק ניצחון על בית"ר ירושלים יחזיר אותם בחזרה למסלול. כמו בקפריסין, שכטר שוב רשם משחק טוב מאוד וזה בא לידי ביטוי בשער הראשון של ב"ש (השני שלו במדים האדומים) ובסחיטת פנדל שהובילה לשער השני של רמזי ספורי. "מי אמר שאין חלוץ?", אמרו שחקנים, "איתי מביא הרבה ניסיון ואנחנו לומדים ממנו המון, חוץ מזה, הוא גם נותן קבלות על הדשא".

שחקני ב"ש חוגגים עם איתי שכטר (אורן בן חקון)שחקני ב"ש חוגגים עם איתי שכטר (אורן בן חקון)

בב"ש היו מרוצים בעיקר ממשחק ההגנה, שכלל את צמד המגנים אור דדיה ואביב סולומון. המגן השמאלי חזר לכושר אחרי קורונה ופציעה בארבע ראשי והציג יכולת טובה בהגנה וגם בהצטרפות להתקפה. חאתם עבד אלחמיד, שחזר לתפקד בתור בלם, קיבל מחמאות וכמובן גם מיגל ויטור הקפטן שהיה נהדר. אלחמיד ירד בחילוף לאחר שחש מתיחה והיום הוא ייבדק בנבחרת.

הגיבור הטראגי של המשחק בקפריסין, אלטון אקולטסה, לא נכלל בסגל אמש וזה הוסיף לסימן השאלה סביב עתידו. אקולטסה לקח מאוד קשה את הכרטיס האדום שספג ואת הביקורות נגדו במהלך סוף השבוע. לטענת גורם במועדון, ההולנדי נגרע מהסגל שכן נראה היה שהראש שלו לא במקום. "אלטון ילד מקסים, הרגשנו שאחרי ההפסד יהיה עדיף שלא לשתף אותו", אמרו בב"ש.

אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)

עתידו של אקולטסה לא ברור, כאשר דווקא שחקני הקבוצה בראשות רמזי ספורי הקדישו את השערים לחלוץ ורצו לחבק אותו ביציע. בקבוצה שמחו לראות את התמיכה, אבל החיפושים אחר מחליף בעמדת החלוץ הזר עדיין נמשכים. אחת האפשרויות שנבדקות כדי לפנות מקום, היא להשאיל את אקולטסה למ.ס. אשדוד שכבר גיששה בעניין ושוקלת זאת, גם לאור מערכת היחסים הטובה שיש בין אלונה ברקת לג'קי בן זקן.

במקביל לחיפושים אחרי חלוץ זר, בב"ש עדיין משאירים את אופציית ניקיטה רוקאביצה פתוחה. למרות שלטענת ב"ש רוקאביצה לא התנהל כראוי במהלך המשא ומתן עמו, הבעלים אלונה ברקת מעוניינת מאוד לצרפו. העובדה שרוקאביצה נחשב לישראלי מגדילה את הרצון של ברקת לא לוותר. ביממה הקרובה תתקיים פגישה מכרעת, בה הבעלים תרצה לקבל תשובה חותכת לכאן או לכאן וגם רצון מלא מצדו לשחק בב"ש.

ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמרי שטיין)ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמרי שטיין)

המגן השמאלי הלדר לופס, שחתם רשמית ביום שישי, ערך אימון ראשון שלשום (שבת) ולפחות לפי הרושם הראשוני בקבוצה מאמינים שיש ללופס איכויות שיכולות לעזור מאוד באגף השמאלי. לפני שהחליטו לצרף את לופס, גורם בב"ש שוחח עם המנהל הספורטיבי של א.א.ק אתונה שהבטיח שמדובר בשחקן טוב מאוד שנמצא כבר בכושר משחק. בב"ש ינסו לערוך משחק אימון בסוף השבוע כדי להכניס את לופס לעניינים.