אחרי שלוש שנים, הפועל באר שבע פותחת את העונה החדשה עם משב רוח מרענן שעורר תאבון בעקבות הרכש, אך יחד עם זאת גם אחרי ההדחה מהקונפרנס ליג שהובילה למצב רוח לא ממש מרומם. הקבוצה של רוני לוי, שלא הייתה חלק ממאבקי הצמרת בעונה שעברה, התחזקה באופן משמעותי לכל הדעות כשעושה רושם שהמטרה של אלונה ברקת ברורה – ללכת על כל התארים. רגע לפני שיוצאים לדרך, זמן לסקור את הקבוצה החדשה והמסקרנת שנבנתה בדרום. 

מאמן: קיבל את כל מבוקשו

רוני לוי, המאמן בן ה-54, פותח את העונה השנייה שלו בבירת הנגב, אבל הפעם עם הסגל שהוא רוצה ומאמין בו. אלונה ברקת פתחה את הכיס והביאה את הכלים שהמאמן רצה, בעיקר שחקנים בעלי ניסיון וכאלו שהוא מכיר מהעבר, אבל הכישלון בהעפלה לשלב הבתים של הקונפרנס ליג מעמיד כעת במבחן גדול יותר את לוי. 

רוני לוי. הביאו לו את הניסיון שביקש (איציק בלניצקי)רוני לוי. הביאו לו את הניסיון שביקש (איציק בלניצקי)

הדגש של רוני לוי כחלק מהמסקנות שלו בעונה החולפת אז התמודד עם הסגל שבנה יוסי אבוקסיס, בא לידי ביטוי בעיקר על הבאת שחקנים מנוסים, כאלה שיודעים להחזיק חדר הלבשה ולעמוד תחת לחץ. רוני לוי לא חתום בבאר שבע לחוזה ארוך טווח והוא הגיע במטרה להביא תוצאות כאן ועכשיו. ההדחה הכואבת על ידי אנורת'וזיס פמגוסטה בפלייאוף הקונפרנס ליג מגדילה את הלחץ בבירת הנגב, מאחר והליגה נותרה המפעל היחידי עד סוף העונה. 

גם רוני לוי יודע שרק ריצה אמיתית לאליפות תתן לו חוזה ארוך יותר בבאר שבע וזה מה שהוא שואף ומחדיר לשחקנים שלו. לעומת העונה החולפת, לרוני לוי יש הרבה יותר כלים במה לעבוד ולשחק טוב יותר. הציפיות לכך מאלונה ברקת בהתאם, כאשר גם הוא יודע שכדי לחזור לקדמת הבמה הוא צריך לחבר את הפאזל שלו כמה שיותר מהר ולרוץ על כל התארים בכדורגל הישראלי מול מכבי חיפה ומכבי תל אביב. אם לא לזכות בהם, אז לפחות להיות בסביבה עד הסוף.

רוני לוי (איציק בלניצקי)רוני לוי (איציק בלניצקי)

עובר ושב

הגיעו: דנילו אספרייה, דור מיכה, דוידה פטרוצ’י, אריאל הרוש, איתן טיבי, יוג’ין אנסה, איתי שכטר, עומרי גלזר, רועי גורדנה, אביב סולומון, איאד אבו עביד וניב אליאסי.

חזרו מהשאלה: רמזי ספורי, קייס גאנם.

עזבו: עמית קרן, מרואן קבהא, סינטיהו סלליך, איתן רצון, ג'ונתן אגודלו, אנתוני וארן, פארליי רוסה, ז'וסוואה, רואי אזוט, נתי אסקיאס, עילאי טרוסט, לואי טאהא, שון גולדברג, אוהד לויטה, דודי טוויטו, מרסלו מלי, עמית ביטון ורז רחמים. 

דור מיכה (רדאד ג'בארה)דור מיכה (רדאד ג'בארה)

סגל מלא

שוערים: אריאל הרוש (32), עומרי גלזר (24), ניב אליאסי (19).

הגנה: חאתם עבד אלחמיד (29), מיגל ויטור (32), איעד אבו עביד (26), אביב סולומון (25), איתן טיבי (33), אור דדיה (24), לירן כהן (22).

קישור: דוד קלטינס (26), רמזי ספורי (26), דור מיכה (29), תומר יוספי (22), איליי מדמון (18), דוידה פטרוצ'י (29), רועי גורדנה (30), מריאנו בריירו (25).

התקפה: איתי שכטר (34), שגיב יחזקאל (26), קייס גאנם (24), יוג'ין אנסה (26), אלטון אקולטסה (26), דנילו אספרייה (32), רותם חטואל (24), איתמר שבירו (23).

שחקני הפועל ב"ש (האתר הרשמי של הפועל ב"ש)שחקני הפועל ב"ש (האתר הרשמי של הפועל ב"ש)

ציפיות: להילחם על כל התארים

הפועל באר שבע של עונת 21/22 אומרת דבר אחד: אנחנו לא כאן כדי לבנות, לא כאן כדי לעשות תהליך – אנחנו כאן כדי לרוץ על כל התארים. 12 שחקנים חדשים הגיעו הקיץ לבירת הנגב, אחת התחלופות הגדולות בעידן אלונה ברקת אם לא הגדולה ביותר. מצד אחד, קשה מאוד להעריך כיצד קבוצה שעשתה כל כך הרבה שינויים יכולה להצליח בטווח הקצר, אבל מצד שני, אם רוני לוי יצליח להדביק את הסגל הזה הוא יכול להגיע רחוק. החלום הגדול מן הסתם הוא אליפות, אבל מול האלופה הנוכחית מכבי חיפה וכמות השינויים הגדולה שנעשתה הקיץ, אלונה ברקת לפחות רוצה להיות במאבק האליפות כמה שיותר זמן.

תקציב: 45 מיליון שקלים

כמות מנויים: 10,500

מחירי כרטיסים: יציע דרומי - 65 שקלים, 45 שקלים לילד/חייל. יציע מערבי - 85 שקלים. יציע כסף - 165 שקלים. *המחירים עשויים להשתנות. 

אוהדי הפועל ב"ש (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל ב"ש (איציק בלניצקי)