אחרי שהעפילה בצורה דרמטית לשמינית גמר גביע המדינה על חשבון מ.ס. אשדוד, בהפועל באר שבע מקווים לחזור למסלול הניצחונות בליגה מחר (שלישי, 19:30) נגד הפועל חדרה. בקבוצה מאמינים בדברים החיובים מאותו משחק, בדגש היכולת ההתקפית שהניבה ארבעה שערים. 

"כל ניצחון יכול קצת לעזור להחזיר את הביטחון לקבוצה, אבל זה לא יהיה קל", אמרו בבירת הנגב. "נהיה חייבים לתת את הדעת על משחק ההגנה שהיה באשדוד, עם כמות החיסורים שיש לנו זה יהיה סופר קשה אבל נסתדר עם מה שיש. כל אחד מהשחקנים יצטרך לעזור להגנה. הפועל חדרה קבוצה מעולה עם שחקנים טובים בהתקפה כמו רועי זיקרי ולוסיו, מצפה לנו משימה קשה". 

ברק בכר: "צריכים להמשיך את התנופה"

לדאבונו של מאמן הפועל באר שבע, ברק בכר, לא פחות מארבעה שחקני הגנה, מתוכם כל שלושת הבלמים הטבעיים שלו, לא יעמדו לרשותו בשל פציעות, זאת לאחר שמיגל ויטור ושון גולדברג עברו בדיקת אולטרסאונד ובה התברר כי סובלים אמנם מפגיעות קלות, אך לא יהיו כשירים למשחק.

בצוות המקצועי מגיעים למשחק בדריכות גבוהה במיוחד כאשר ערכו כמה אסיפות טקטיות כהכנה לחדרה. באימון המסכם הבוקר, בכר תרגל מערך של שלושה בלמים הכולל מרכז ההגנה מאולתר הכולל את דוד קלטינס, מרוואן קבהא ובן ביטון, כשאור דדיה שלא נכלל בסגל זמן רב ואורן ביטון ישחקו באגפים. 

מיגל ויטור ושון גולדברג ביציע (מרטין גוטדאמק)מיגל ויטור ושון גולדברג ביציע (מרטין גוטדאמק)

בקישור, עדן שמיר שספג זעזוע מוח נגד בית"ר תורגל יחד עם נאור סבג וחנן ממן, אבל ההחלטה הסופית האם לאפשר לשמיר לשחק תתקבל מאוחר יותר. בהתקפה צפוי לעלות בכר עם ניב זריהן שהיה טוב מאוד נגד אשדוד ומלך השערים של הליגה בן שהר. הזרים נייג'ל האסלביינק וג'וזואה שחוזרים מהרחקות יפתחו את המשחק על הספסל. 

הרכב הפועל באר שבע: ארנסטס שטקוס, אור דדיה, בן ביטון, מרוואן קבהא, דוד קלטינס, אורן ביטון, עדן שמיר, נאור סבג, חנן ממן, ניב זריהן ובן שהר.

מכת פציעות בחדרה, גורפינקל: “באים לנצח כל יריבה”

מנגד, חדרה סובלת ממכת פציעות לקראת המשחק מול ב”ש באצטדיון בנתניה. הקבוצה של שרון מימר רוצה לשכוח את ההדחה בגביע ולשמור על המומנטום החיובי שהחלה בליגה. בחדרה רצו להאמין שלפחות אליאל פרץ שעוד מתאושש מהפציעה בברכו וג׳ונתן סיסה שגם כן בתהליכי התאוששות מהפציעה בשריר הארבע ראשי יהיו כשירים להשתלבות בהתמודדות, אך התבשרו כי עדיין לא יכולים השניים לשוב. כמו כן, גם סלים עמאש (מתיחה ברצועה בברך), דיא לבאבידי (רגישות במפשעה), ג׳ורג׳ פוצ׳יבה (מכה ברגלו) וסולומון דניאל המורחק מהגביע ייעדרו ולא יעמדו לרשותו של מימר. 

שרון מימר (חגי מיכאלי)שרון מימר (חגי מיכאלי)

מאמן הקבוצה, שרון מימר, התייחס למשוכה הקשה שעומדת בפני קבוצתו: “מצפה לנו משחק נגד קבוצה איכותית עם סגל רחב, נצטרך לבוא בשיא המוכנות והאגרסיביות כדי להוציא נקודות. חשוב מאוד שנהיה מרוכזים בהגנה ושנעבוד כמו שעבדנו בקטע ההגנתי בשני המשחקים האחרונים. יחד עם זאת, נהיה חייבים להיות מרוכזים בחלק הקדמי ושנצליח לצאת להתקפה בצורה מסודרת יותר ואיכותית יותר כדי לדעת לנצח את המשחק".

מגן הקבוצה, יהב גורפינקל, התייחס גם הוא למשחק הקרוב: "הפועל באר שבע היא יריבה קשה מאוד, אבל אנחנו מגיעים לנצח בכל משחק ומול כל יריבה. על מנת לעשות את זה נהיה חייבים לשחק מאוד אחראי ולנסות להפתיע אותם ביציאות טובות קדימה. אני מאוד מקווה לקחת שלוש נקודות ולעשות חג חנוכה שמח לאוהדים שלנו".

יהב גורפינקל (שחר גרוס)יהב גורפינקל (שחר גרוס)

בתוך כך, בחדרה נערכים לאירוע מיוחד לפני פתיחת משחק, במסגרת שיתוף הפעולה עם עמותת "גדולים מהחיים", התבקשו אוהדי שתי הקבוצות להגיע למשחק עם בובות חדשות, ולפני פתיחת המשחק לזרוק אותן לכר הדשא. הבובות יהיו תרומה לטובת "גן החלומות" שנבנה בימים אלה בבאר שבע לטובת ילדי עמותת גדולים מהחיים.

הרכב הפועל חדרה: אוסטין אג’ידה, חגי גולדנברג, וויסאם רבאח, ירין חסן, מנשה זלקה, יהב גורפינקל, מוחמד אבו פאני, גלעד אברמוב, דידייה קוגבניה, רועי זיקרי ולוסיו.