לחץ גדול השתחרר בהפועל באר שבע. אחרי רצף של תשעה משחקי ליגה ללא ניצחון, החבורה של יוסי אבוקסיס עצרה אמש (שבת) את הסחף כשגברה באצטדיון הי”א "הביתי" באשדוד 1:3 על הפועל חיפה והשיגה ניצחון שחשוב בעיקר לביטחון. שמונה ימים לפני גמר הגביע נגד מכבי פתח תקווה, בבאר שבע יכולים מעט לחייך, אבל בכל מה שקשור ליכולת יש להם עדיין הרבה עבודה. 

"ניצחנו בשיניים, זה עדיין לא מספיק טוב", אמר גורם בקבוצה, "יש לנו עוד הרבה מה לשפר ביכולת, נעלמנו מאז הגול של ז'וסוואה ושילמנו על זה מחיר. רצינו לקחת את הניצחון כדי לתת קצת שקט וביטחון לשחקנים לפני הגמר גביע, המועדון עובר תקופה לא פשוטה וזה גרם להרבה מתח ועצבים מיותרים. מגיעה מילה טובה לשחקני הבית שנתנו הרגשה טובה שיש על מי לסמוך, הילדים נותנים את הכל על המגרש וזה מה שהקבוצה צריכה עכשיו". 

חופשית מושלמת של רונאלדו ב-1:4 בדרבי

בהפועל באר שבע מרוצים מהניצחון שבעיקר הוריד את מפלס הלחץ שזינק בסוף השבוע. הצוות המקצועי בראשות יוסי אבוקסיס ואליניב ברדה לא הסתיר בימים האחרונים שלפני המשחק את הכעס והאכזבה מהיכולת של הקבוצה. "שפת הגוף שלהם השבוע אמרה הכל, הם יודעים שאי אפשר לקחת תואר עם יכולת כזאת", אמרו במועדון. אבוקסיס החליט שנמאס לו וביום חמישי ערך אסיפה קשה שאולי התבררה כזו שזעזעה את השחקנים. אגב, חלקים מהאסיפה שהודלפו לתקשורת, התקבלו בעין לא יפה אצל מספר שחקנים שדרשו מההנהלה לעצור את ההדלפות. 

יוסי אבוקסיס ובן ביטון (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס ובן ביטון (רדאד ג'בארה)

על השמחה מהניצחון העיבה הודעת השחרור של הקשר ניב זריהן, דקות לאחר שריקת הסיום. שחקני הקבוצה הופתעו מאוד מהשחרור המיידי של זריהן, אבל לא האמינו לזה ששוחרר אך ורק בגלל שהפר את הבידוד, "אם שחקן דומיננטי היה מפר את הבידוד לא היו משחררים אותו". בין כה וכה, בבאר שבע הודיעו לנציגו שהוא לא בתוכניות לעונה הבאה. הסיבה לכאורה לשחרורו הייתה שזריהן הודיע להנהלה שהוא חולה ולא יוכל לקחת חלק במשחק, כשבפועל הוא שבר את הבידוד ונסע ללילה באילת. תמונה שתפסה את זריהן בבית מלון בעיר הגיעה לאנשי באר שבע שקיבלו את העניין בזעם גדול. לאחר שהעניין התברר, זריהן קיבל הודעה כי הוא סיים את דרכו מידית בקבוצה ולא יוכל לקחת חלק בגמר הגביע. 

ניב זריהן (רדאד ג'בארה)ניב זריהן (רדאד ג'בארה)

בחזרה לכדורגל. בקבוצה מודים שהיכולת עדיין לא מספיק טובה. אבוקסיס היה מרוצה מהגישה של השחקנים במחצית הראשונה, אבל מאז שער היתרון של ז'וסוואה לא אהב לראות את הירידה ביכולת. "זה סימפטום של לחץ", אמר אחד השחקנים, "מרוב הרצון לנצח ירדנו אחורה. הגול הראשון של סילבסטר שנפסל היה אמור להעיר אותנו אבל המשכנו להיראות רע. זה עדיין לא יספיק מול מכבי פתח תקווה". אחת הסיבות לדאגה בבאר שבע היא הרכות בהגנה ששוב באה לידי ביטוי דרך שון גולדברג, שלא הצליח לכסות את יאקוב סילבסטר בשער השוויון. 

שון גולדברג (רדאד ג'בארה)שון גולדברג (רדאד ג'בארה)

להבדיל מהמשחקים האחרונים, במועדון היו מרוצים ממספר שחקנים שהצליחו להפנים את הבקשות של הצוות המקצועי. הזרקור העיקרי הופנה לשחקני הבית, דבר שלא אופייני לבאר שבע בשנים האחרונות. איליי מדמון בן ה-17 שהחליף את מרוואן קבהא שוב הציג משחק שקט ורגוע, תומר יוספי שמשחק הכי הרבה מאז פגרת הקורונה ואור דדיה, שעלה מהספסל וכבש שער ליגה בבוגרים. "דדיה משחק עם הרבה ביטחון, הוא שחקן אחר ממה שהיה בתחילת העונה. השער הזה מגיע לו", סיפרו בבאר שבע. בקבוצה היו מרוצים גם מהבלם שיר צדק והקשר דוד סימאו, שבישל את השער שחתם את המשחק. 

תומר יוספי ואור דדיה חוגגים (רדאד ג'בארה)תומר יוספי ואור דדיה חוגגים (רדאד ג'בארה)

שחקן נוסף שסחט את המחמאות בפעם המי יודע כמה הוא ז'וסוואה פשקיירה. הפורטוגלי כבש את השער הרביעי שלו העונה במדי באר שבע ובישל בגאונות לאור דדיה בשער שהחזיר את היתרון לחבריו. "לא בכל יום רואים בישול ענק כזה" אמרו בקבוצה, "הוא נהנה בבאר שבע ורואים את זה בכל פעם. יש לו מניירות של כוכב כדורגל מכל הבחינות, אנחנו צריכים אותו חד מתמיד בשבוע הבא".

שחקני ב"ש חוגגים עם ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)שחקני ב"ש חוגגים עם ז'וסוואה (רדאד ג'בארה)

למרות דיווחים בתקשורת החוץ על התעניינות במספר שחקנים זרים לקראת העונה הבאה, במועדון משהים את רוב הפעילות הזו עד לאחר גמר גביע המדינה. מה שכן, ישנה התקרבות על מתווה קיצוץ לעונה הבאה אצל קייס גאנם ומרוואן קבהא. בפני המנכ"ל אסי רחמים יש הרבה נושאים לקדם לקראת העונה הבאה, כמו שחקני סגל שעדיין לא חתמו על קיצוץ לעונה הבאה, מחנה אימונים שיהיה ככל הנראה בישראל והרצת התוכניות המקצועיות והכלכליות לעונה הבאה בעידן פוסט אלונה ברקת. 

אסי רחמים. ההכנות מחכות עד אחרי גמר הגביע (שחר גרוס)אסי רחמים. ההכנות מחכות עד אחרי גמר הגביע (שחר גרוס)

לקראת משחק הסיום של העונה נגד האלופה הטרייה מכבי תל אביב והאחרון לפני גמר הגביע ב-13 ביולי, יוסי אבוקסיס יבדוק את מידת העייפות אצל חניכיו ויערוך חלוקת כוחות אחרונה. מצד אחד, אצל האדומים יודעים שחשוב שהקבוצה תראה טוב במשחק שיחתום את העונה, אבל מצד שני יתקשו לקחת סיכונים מיותרים. אחרי שהשיג את ניצחונו הראשון בפלייאוף והחמישי בכלל כמאמן באר שבע, אבוקסיס ישאיר חלק משחקניו הבכירים על הספסל כדי להימנע מפציעות מיותרות. "אנחנו מגיעים לישורת האחרונה, נעשה את כל ההתאמות כדי שההרכב הכי חזק יהיה בריא ליום שני הבא", אמרו בבאר שבע.

יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)